Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Przedstawiciele Mławy, Strzegowa, Stupska i Szydłowa w Belwederze


Przedstawiciele 68. samorządów, a właściwie miejscowości, w których toczyły się bitwy z bolszewikami podczas Bitwy Warszawskiej w 1920 roku, odebrali z rąk Prezydenta RP Andrzeja Dudy pamiątkowe tablice. Uroczystość miała miejsce w Belwederze 30 lipca i była transmitowana na stronie kancelarii prezydenta. Wcześniej, 10 czerwca  takie tablice otrzymało w Sulejówku 23 miejscowości.


W imieniu lokalnych społeczności z terenu naszego powiatu pamiątkowe tablice odebrali burmistrz Sławomir Kowalewski, wicewójt gminy Strzegowo Krzysztof Adamczyk, wójt gminy Stupsk Jacek Świderski i wójt gminy Szydłowo Wiesław Boczkowski.

Retransmisję z wydarzenia można zobaczyć tutaj:

https://www.facebook.com/prezydentpl/videos/606687870279824/

W roku stulecia Bitwy Warszawskiej okolicznościowe tablice „miejsce pamięci Bitwy Warszawskiej 1920 roku” Prezydent RP ufundował dla przedstawiciele miejscowości, w których przed stu laty toczyły się walki związane z obroną Polski i Warszawy w 1920 roku.

źródło: Kancelaria Prezydenta

fot.mp

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
6 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
anonimowo
anonimowo
1 rok temu

Szanowni internauci czy to nie jest hipokryzja, a mianowicie: jeden z włodarzy bardzo nie trawi PISOWSKIEGO prezydenta, a jedzie do Belwederu i z rąk tegoż prezydenta odbiera tablicę.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  anonimowo

Największa hipokryzja jest w PIS.
Czyż ten włodarz się tam wpraszał? Czy też go zaprosili?

Pik pok
Pik pok
1 rok temu

Lepiej by jakaś promese dostali A nie pojechali po tablice ale lipa

Ted Kaczynsky
Ted Kaczynsky
1 rok temu

za trzaska co najwyżej z kamienicy mogli by wywalić dodatkowo kombatanta . Fajna inicjatywa i wyróżnienie miasta Mławy . Wpisuje się to nurt naszej przeszłości i przyszłości gdzie tolerancja , przywiązanie do tradycji oraz brak zgody na dalsze rujnowanie państwa układa się w całość.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Ted Kaczynsky

Tolerancja?
Jaka tolerancja?
Gdzie ta tolerancja?
Rujnowanie państwa ma się bardzo dobrze – chyba za dużo zakłamanej i zmanipulowanej TVP.

Ted Kaczynsky
Ted Kaczynsky
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

Miasto jest multikulturowe jak przed wojną np. i co i nikt nikogo nie szykanuje. Jeśli ktoś jest podatny na manipulację to i bez TV i też będzie . Nic w temacie się nie zmieniało przez dekady . No i jeszcze skala . Ale np. dzięki tej TV reżimowej jak to mówią pewne kręgi na TV Historia można obejrzeć dość ciekawe produkcję np. na temat Wołynia i Żołnierzy wyklętych !

6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x