Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Wysadzony bankomat. Sprawcy na wolności ale są nowe tropy


Wysadzenie i obrabowanie bankomatu w centrum miasta i to do tego pod okiem kamery monitoringu miejskiego to nie są działania amatorów. Mija niemal miesiąc od tego zdarzenia, trwa śledztwo w tej sprawie, póki co jednak sprawcy pozostają na wolności.


Jak ustaliła mławska policja, która pod nadzorem prokuratury bada tę sprawę, sprawcy przy użyciu środków wybuchowych wysadzili zlokalizowany przy handlowcu bankomat i zrabowali kwotę ponad 200 tys. zł. Spod „handlowca” uciekli autem, które następnie spalili. Badając ten wątek śledczy posiłkują się zabezpieczonym na tę okoliczność nagraniem monitoringu miejskiego.

Tu na marginesie należy dodać, że zarówno operator monitoringu miejskiego jak i dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Mławie, który ma stały podgląd obrazu z kamer zainstalowanych na ul. Chrobrego, nie zauważyli włamania do bankomatu ustawionego przy „handlowcu”, do którego doszło około godziny 4:00.  Straż Miejska w Mławie o zdarzeniu została powiadomiona o godzinie 08:12 i wtedy dyżurny Straży Miejskiej w Mławie o zdarzeniu powiadomił dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Mławie.

– Modus operandi sprawców podobny jest do tego typu zdarzeń, które miały miejsce na terenie Warszawy. Możliwe jest, że to zorganizowana grupa przestępcza z okolic Warszawy – mówi Kamil Rytelewski zastępca Prokuratora Rejonowego w Mławie.

Jeżeli słuszne są przypuszczenia mławskiej prokuratury, to na efekty śledztwa trzeba będzie jeszcze poczekać.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
4 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
strażak
strażak
3 lata temu

Jak zabraknie pasażerowi 1 zł na płatną toaletę na dworcu kolejowym w Mławie to co wtedy ? Czy stróż nocny go powstrzyma na zrobieniu potrzeby na peronie? Jak życ ?

Sybil
Sybil
3 lata temu

Napad nastąpił po 3.50 gdzie było już widno i wszystko było widać tak więc oświetlenie uliczne w tym momencie wiele więcej by nie pomogło…jak mieli ukraść to i przy włączonym by ukradli. Jak widać nawet kamery im nie przeszkadzały, goście wiedzieli co i jak to nie była amatorka.

Anonim
Anonim
3 lata temu
Reply to  Sybil

Tej nocy była burza. Jak myślisz, dlaczego nawet osoby mieszkające w pobliżu nikogo nie powiadomiły? Ponieważ wysadzenie niewiele mogło się różnić od grzmotu, a deszcz dodatkowo nie zachęcał do wyglądania przez okno, w dodatku o tej godzinie.

Lolo
Lolo
3 lata temu

Ciekawe co zobaczy policja w tym monitoringu jak burmistrz wylaczył swiatlo w calym miescie dla oszczednosci .ciekawe ile zaoszczedzil ?

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x