Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Miasto zinwentaryzuje źródła ciepła w naszych domach


Mława uzyskała dofinansowanie w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Ochrony Powietrza MAZOWSZE 2020” z budżetu Województwa Mazowieckiego w wysokości do 60 500,00 zł na przeprowadzenie inwentaryzacji indywidualnych źródeł ciepła na terenie miasta.


Jak podaje ratusz, efektem przeprowadzonej inwentaryzacji będzie jednoznaczne wskazanie wszystkich źródeł ciepła w każdym lokalu lub budynku położonym na terenie gminy ogrzewanym indywidualnie, w tym w szczególności: mieszkalnym, handlowym, usługowym i użyteczności publicznej.

Opracowana inwentaryzacja zostanie wykorzystana do zdiagnozowania, jakich mechanizmów wsparcia gmina powinna użyć, aby skutecznie wyeliminować problem niskiej emisji, której źródłem są indywidualne źródła ogrzewania. Umożliwi także wyznaczenie na terenie miasta obszarów najbardziej problemowych, na których występuje koncentracja emisji pyłów niskozawieszonych pochodzących ze źródeł ciepła. Pozwoli to na stworzenie przez gminę mechanizmów wsparcia i preferencji dotyczących zmiany źródła ciepła, dedykowanych dla tych najbardziej newralgicznych obszarów.

Uzyskana wiedza pozwoli także na podjęcie działań odpowiednio dopasowanych do odbiorców, mających na celu podniesienie świadomości społeczeństwa w temacie zagrożenia dla zdrowia, jakie stanowi zanieczyszczone powietrze. Umożliwi również sprawne przeprowadzenie w sezonie zimowym kontroli posesji, na których wykorzystywane są do ogrzewania źródła ciepła emitujące pyły niskozawieszone.

źródło: UMM

oprac. red

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
5 1 vote
Oceń artykuł
guest
14 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Sąsiedzi.
Sąsiedzi.
2 lata temu

Proszę odwiedzic mieszkanców kamienicy na ul. 18 atycznia na parterze ,czym oni tam palą w piecach .W bloku na przeciwko otworzyć okna nie mozna.

Mława
Mława
2 lata temu

Na Kościuszki to ma być budowany tunel, tylko niewiadomo kiedy to nastąpi. W kampanii wyborczej Pisu to był postulat nr jeden wieszanie burmistrza za zamknięcie przejazdu a po wyborach koalicja z burmistrzem, Panu Rakowskiemu pis dał starostwo, nic tylko stołki. Wy

nowac
nowac
2 lata temu
Reply to  Mława

Wszyscy korzystajcie z toalety dworcowej to szybciej uzbierają na tunel .Tylko komisja ma otwierać skarbonki a nie jedna osoba .

ADVOCEM
ADVOCEM
2 lata temu
Reply to  Mława

Dokoncze, te twoje MYŚLI== WY MLAWSCY KARIEROWICZE I OSZUSCI !!! A za to aby starosto byl Rakowski, z tego wyboru zyskal Zejer, ktory zostal v-ce Burmistrzem, niestety na uklady nie ma rady. MY WYBORCY BEDZIEMY MIELI SZANSĘ TĄ == zmienic za 3 lata== ALE CZY POTRAFIMY ???????

konduktor
konduktor
2 lata temu

Kiedy kładka na Kościuszki ? Za toalety dworcowe biorą kasę a od siebie nic.Na dworcu zimno klima była ostatnio chyba całą noc załączona nie dało sie wysiedzieć. Dlaczego zrezygnowano z ochrony? Zatrudniona stróża normalnie odlot.

Pit
Pit
2 lata temu
Reply to  konduktor

to anioł stróż . Da radę . Kolejarze jak górnicy to państwo w państwie. Pewnie jak zawsze chodzi o kasę .

AKTOR
AKTOR
2 lata temu
Reply to  konduktor

To takie stanowisko jak stróż nocny istnieje tylko u nas w Mławie . Dworzec Mławski razem ze strożem i płatnymi toaletami z kamerami których nie może przeglądać Pan stróż zasługuje na na dworzec absurdu. BAREJA NAKRĘCIŁ BY DOBRĄ KOMEDIĘ.

Robert
Robert
2 lata temu
Reply to  konduktor

Będzie kładka jak wróble będą miały po 5 kg.

Remo
Remo
2 lata temu

W pierwszej kolejności zaprosić trzeba urzedników do centrum miasta .gdzie działa piekarnia
I truje węglem nie znanej jakości pobliskich mieszkańców.tyle się mówi o ekologii zapraszamy codziennie na spacer ul.warszawską.pozdrawiają pobliscy mieszkańcy bloków

ADVOCEM
ADVOCEM
2 lata temu
Reply to  Remo

A co na to wlasciciel piekarni, z ul. Warszawskiej.

Piotr
Piotr
2 lata temu

Przy okazji niech sprawdzą ilość mieszkanców w danym budynku

Pit
Pit
2 lata temu
Reply to  Piotr

obawiam się że jest to nie zgodne z prawem albo z konstytucją 😉 . Cyrk jak nie wiem .

eko
eko
2 lata temu
Reply to  Pit

A co w tym kraju jest zgodne z prawem czy Konstytucja? Przepisy sa lamane w swietle prawa. Klaunolandia.

Pit
Pit
2 lata temu
Reply to  eko

to był sarkazm .sic

14
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x