Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Wpadł z niespodziewaną wizytą


Zdarza się, że niezapowiedziani goście bywają  niejakim kłopotem dla nie spodziewających się takiej wizyty gospodarzy. W tym jednak przypadku mowa o sympatycznym jeżu, który zapragnął odwiedzić działkę jednej naszych czytelniczek. Czy kolczasta kuleczka dotarła tam w poszukiwaniu jakiejś smacznej przekąski, czy po prostu było mu tak po drodze, dokładnie nie wiadomo.


Warto tu pamiętać, że choć w pamięci utrwalił nam się obraz jeża z nieodzownym czerwonym jabłuszkiem na grzbiecie, w rzeczywistości  są to mięsożerne zwierzęta – żywią się owadami, larwami, chrząszczami i żukami, ale także ślimakami, dżdżownicami oraz drobnymi ssakami czy ptakami.  Ich przysmak stanowią też węże, w tym żmije zygzakowate. Jeż jest też jedynym ssakiem polującym na plujące jadem ropuchy. W Polsce jeże są objęte ścisłą ochroną, a trzymanie ich w domu jest zabronione.

Zapraszamy na filmiki ze spotkania:

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
4 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
smutne
smutne
1 rok temu

„ropuchy plujące jadem”! no to już przechodzi ludzkie pojęcie. Jak można takie bzdury wypisywać i podgrzewać przesądy w XXI wieku. Ropucha jest nie mniej pożytecznym zwierzęciem w naszych ogródkach.

Ropucha
Ropucha
1 rok temu
Reply to  smutne

Nikt nie napisał, że ropuchy nie są pożyteczne. Aczkolwiek trzeba pamiętać, że w momencie zagrożenia wydzielają jad i lepiej na ręce takiego stworka nie brać. U mnie czasem odwiedzają ogród.

smutne
smutne
1 rok temu
Reply to  Ropucha

Dla mnie wydźwięk tego zdania jest jednoznacznie negatywny. A jest różnica między pluciem jadem a wydzieliną z gruczołów skórnych w sytuacji zagrożenia ?

kot
kot
1 rok temu

Słodki.Jest ich coraz mniej, często giną pod kołami.A ten jest uroczy.

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x