Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Samorząd Mazowsza wspiera uczniów z subregionu Ciechanowskiego


Modernizacja boiska sportowego przy SP nr 3 w Mławie, termomodernizacja sali gimnastycznej w Sońsku czy remont boiska w Sarbiewie to inwestycje, które jeszcze w tym roku zostaną zrealizowane przy wsparciu samorządu Mazowsza. To nie jedyna pomoc. 29 szkół z subregionu ciechanowskiego zostanie także wyposażonych w sprzęt komputerowy do prowadzenia zajęć online. Władze Mazowsza przeznaczyły na ten cel 35 mln zł z czego 28 mln zł to środki unijne.

Wsparcie edukacji zdalnej

– W tym roku konieczne okazało się wsparcie rozwoju edukacji zdalnej na Mazowszu – podkreśla marszałek Adam Struzik. Dzięki środkom z UE do szkół trafi niezbędny do prowadzenia zdalnych lekcji sprzęt i oprogramowanie. Będą to stanowiska komputerowe, tablice multimedialne, monitory interaktywne, tablice dotykowe, laptopy, tablety, moduły i programy edukacyjne, drukarki, projektory oraz urządzenia wielofunkcyjne. Jak dodaje marszałek – Szkół nie stać na tak kosztowne zakupy, dlatego właśnie na ten cel postanowiliśmy przeznaczyć 35 mln zł, dzięki którym z pomocy skorzysta aż 236 placówek z całego Mazowsza. Nauczyciele przy użyciu zakupionego w projekcie sprzętu i oprogramowania wezmą udział w szkoleniach i instruktażach z prowadzenia nauki w formie zdalnej. Uczniowie, w tym ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi i z niepełnosprawnościami otrzymają urządzenia mobilne (laptopy/tablety) oraz dostęp do Internetu. Czas nauczania zdalnego pokazał, że warto w pracy z uczniami korzystać z nowoczesnych form i metod kształcenia na odległość – podkreśla Aneta Głuszniewska, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 w Ciechanowie. – Otrzymany sprzęt w sytuacji zdalnego nauczania otrzymają uczniowie i nauczyciele, aby przy wykorzystaniu bezpiecznego oprogramowania realizować zadania – podsumowuje. Wsparciem zostaną objęci uczniowie nieposiadający w domu możliwości technicznych do uczestnictwa w zdalnych lekcjach.

Całkowita wartość projektu to 35 mln zł, z czego ok. 25,8 mln zł zostanie przeznaczonych na wyposażenie szkół i placówek oświaty w sprzęt TIK (technologie informacyjno-komunikacyjne) do prowadzenia zajęć edukacyjnych, 5,2 mln zł trafi na wyposażenie szkół i placówek w pakiety oprogramowania, a 680 tys. zł na szkolenia dla ok. 800 nauczycieli oraz 2000 uczniów. W subregionie ciechanowskim pomoc otrzyma aż 29 szkół.

1,4 mln zł na bazę sportową w subregionie ciechanowskim

Budowa trybun oraz ogrodzenia boiska do piłki nożnej w miejscowości Pokrzywnica, modernizacja hali sportowej poprzez utworzenie stref cardio, fitness i odnowy biologicznej w Raciążu czy remont natrysków na krytej pływalni w Ciechanowie to tylko niektóre inwestycje ze wsparciem samorządu Mazowsza. – To ważne z punktu widzenia mieszkańców inwestycje, dlatego chcemy pomóc mazowieckim gminom w ich realizacji – przekonuje wicemarszałek Wiesław Raboszuk i dodaje – Pomożemy nie tylko w remontach tych już wysłużonych obiektów sportowych, ale też w budowaniu nowych, takich jak np. place zabaw, skateparki dla młodzieży czy siłownie dla starszych. Na realizację zadania samorząd województwa mazowieckiego przeznaczył w tym roku 10,1 mln zł na zrealizowanie aż 115 przedsięwzięć. Do subregionu ciechanowskiego trafi 1,4 mln zł na wykonanie 16 inwestycji.

Wsparcie na rozwój bazy sportowej otrzymają Płońsk, Raciąż, Mława, powiaty: ciechanowski i żuromiński oraz gminy: Baboszewo, Glinojeck, Płońsk, Pokrzywnica, Siemiątkowo, Sońsk, Strzegowo, Stupsk, Wieczfnia Kościelna, Załuski oraz gmina miejska Ciechanów.

artykuł sponsorowany

 

 

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
WPt
WPt
2 lata temu

To podatnicy wspierają uczniów, ktorzy wyjadą na stałe do Anglii bo unas płaci się za pracę nedznie. To będa zmarnowane pieniadze dla Polski.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x