Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Koniec z uciążliwym parkowaniem. Zmiany w organizacji ruchu na Kopernika, Kościuszki i Sienkiewicza


Od 1 sierpnia tego roku wejdą w życie zmiany w organizacji ruchu na kilku ulicach Mławy, ale także na jednej z dróg powiatowych. W Mławie nie będzie już można parkować na ulicy Kopernika w okolicy ogródków działkowych, a także po jednej stronie ulicy Kościuszki. Zmieni się także organizacja ruchu na ulicy Sienkiewicza oraz oznakowanie na drodze powiatowej biegnącej przez Nową Wieś.

Komisja ds. opiniowania ruchu przy mławskim staroście pozytywnie zaopiniowała kilka wniosków o zmianę organizacji ruchu na terenie Mławy i poza nią, a starosta Jerzy Rakowski zatwierdził nowe rozwiązania.

Zgodnie z wnioskiem zarządu osiedla oraz mławskiej policji, od 1 sierpnia br. nie będzie można już parkować po obu stronach ulicy Kopernika w okolicy ogrodów działkowych. Działkowicze mają tam niedaleko parking przy rondzie Flagi Polskiej, a parkujące przy bramach ogródków działkowych pojazdy utrudniały ruch.

Zakazu zatrzymywania i postoju doczekała się też ulica Kościuszki. Od 1 sierpnia br. kierowcy nie będą mogli zatrzymywać się i parkować po lewej stronie (patrząc od ronda) ulicy Kościuszki. Zakaz nie będzie dotyczył pojazdów zaopatrzenia, zatrzymujących się na krócej niż 15 minut.

Na ulicy Sienkiewicza znikną dwa przejścia dla pieszych. Równocześnie pojawi się też nowe oznakowanie pionowe i poziome.

 Ostatnia z ważniejszych zmian zatwierdzonych przez starostę dotyczy drogi powiatowej biegnącej przez Nową Wieś. W tej miejscowości dotychczasowy znak „teren zabudowany” zastąpiony zostanie ograniczeniem prędkości do 70 km/h.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Article Rating
guest
13 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Mławainak
Mławainak
1 miesiąc temu

Co z tego, że już stoją na ul. Kościuszki znaki zakazu zatrzymywania jak i tak na odcinku między Ordona a Mazurską parkują dalej samochody???

Anonimowo
Anonimowo
1 miesiąc temu

A co z ulicą dzierzgowską za 7 od strony Nowej Wsi?

Drogowiec
Drogowiec
1 miesiąc temu

Super ekstra tylko zabrakło zakazu zatrzymywania sie i postoju na padlewskiego po lewej stronie od centrum jadąc.

BYły
BYły
1 miesiąc temu

Proponuję, żeby przy zapadłe studzience telekomunikacyjnejj na St. Rynku przy palecie postawić jeszcze kopkę siana lub słomy, albo jeszcze narobić, żeby zapachem odstraszało ! – to będzie lepiej widoczne !!!!!!!!!!!!!!!!!!
WSTYD ! Panie Burmistrzu, że przez ponad miesiąc Pana służby, przy Pana aprobacie nie potrafią nawet zgodnie z Prawem o ruchu drogowym oznaczyć przeszkody na drodze publicznej ! Gdzie jest Policja ? Świętuje ? Naczelnik z Urzędu od gospodarki Komunalnej – do zwolnienia ! Wstyd dla miasta! Moi przejezdni Goście śmieli się ” do rozpuku”!

Anka
Anka
1 miesiąc temu
Reply to  BYły

Dokładnie tak!

Aaa
Aaa
1 miesiąc temu

Ciekawe co z ulicą okólną, jakoś nikomu nie przeszkadza rząd samochodów na zakręcie przed robdem?

sss
sss
1 miesiąc temu
Reply to  Aaa

Okólna to jest dopiero bajka.

Mławianin
Mławianin
1 miesiąc temu
Reply to  Aaa

Tam PiS rządzi hyba radny zbrzski

Anonimowo
Anonimowo
1 miesiąc temu

Super, że w okolicach działek w końcu będzie zakaz. Mają tam taki duży parking to się nawet kilka kroków nie chce iść. Wstyd !!!

Piotr
Piotr
1 miesiąc temu

Super. Wyminąć rząd samochodów na kopernika w godzinach popoludniowych nie było latwo.

Blue
Blue
1 miesiąc temu

No pięknie! To jeszcze dwie kwestie pozostaly: Padlewskiego rejon komisów i ZUS , oraz egzekwowanie zakazu na Słowackiego i bedzie troche lżej. Pozdrawienia!

Użytkownik
Użytkownik
1 miesiąc temu
Reply to  Blue

I Szpitalna przy sklepie alkoholowym

Milano
Milano
1 miesiąc temu
Reply to  Blue

Ale jesteś głupi jak dzieci twoich rodziców