Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Święto Policji. Apel, awanse i odznaczenia w mławskiej komendzie


Mławscy policjanci uczcili dziś 101 rocznicę powstania Polskiej Policji Państwowej oraz 95 rocznicę służby kobiet w Policji. Z uwagi na trwającą epidemię, apel miał charakter kameralny, z zachowaniem środków ostrożności. Wśród 43 awansowanych na wyższe stopnie policjantów, było 12 nowych funkcjonariuszy, którzy odebrali z rąk Komendanta Powiatowego Policji w Mławie rozkazy o mianowaniu do stopnia starszego posterunkowego.


Dziś, w samo południe, na placu apelowym Komendy Powiatowej Policji w Mławie, odbył się uroczysty apel z  okazji Święta Policji. W zgodnej z ceremoniałem uroczystość, uczestniczyli policjanci i pracownicy mławskiej komendy Policji. Po podniesieniu Flagi Państwowej na maszt oraz odegraniu Hymnu RP, modlitwę w intencji policyjnej rodziny, w imieniu Ks. Kapelana Kazimierza Ziółkowskiego,  wygłosił ks. Jacek Marciniak. Podkreślił społeczną misję, jaką jest służba  policjanta, strzegącego godności i bezpieczeństwa obywateli.

Następnie Komendant Powiatowy Policji w Mławie odczytał list Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu insp. Michała Ledziona, skierowany do policjantek, policjantów oraz pracowników Policji. Życzył, by każdy dzień służby i pracy przynosił osobistą i zawodową satysfakcję a działania spotykały się z ludzką życzliwością i przychylnością. Do życzeń Komendanta Wojewódzkiego Policji odniósł się także, w krótkim przemówieniu insp. Artur Ryfiński, mówiąc że jest dumny widząc szeregi młodych, pełnych zaangażowania  policjantów – „Jestem dumny, że mogę pełnić z Wami służbę.”

Podczas kolejnej części uroczystości, Komendant Powiatowy Policji w Mławie wraz z Zastępcą podinsp. Krzysztofem Hincmanem, wręczył awansowanym policjantom akty mianowania na wyższe stopnie policyjne. Bohaterami tego dnia, byli również policjanci, pracownicy cywilni oraz osoby wspierające działania Policji. Odczytano informację o nadaniu medali i odznaczeń. „Medalem złotym”  za długoletnią służbę została odznaczona – Elżbieta Susek. „Medalem srebrnym” za  długoletnią służbę odznaczono st.asp. Magdalenę Cieślak. Srebrną odznakę „Zasłużony Policjant” otrzymał podinsp. Piotr Ostrowski, brązową odznakę „Zasłużony Policjant” otrzymał kom. Piotr Paluszak. „Brązowym Medalem za Zasługi dla Policji” zostali uhonorowani Pani Iwona Teresa Godlewska oraz st. bryg. Jarosław Kuciński. Medale i odznaczenia będą  wręczone w innym terminie.

Bezpośrednio po uroczystym apelu, Komendant Powiatowy Policji w Mławie wraz z zastępcą złożył kwiaty pod tablicą pamiątkową pierwszego Komendanta Policji Państwowej w Mławie, bohatera wojennego – kom. Apoloniusza Strzeleckiego. Odwiedzili także grób i obelisk kom. Strzeleckiego.

źródło i fot. KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x