Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Działa infolinia w sprawie Polskiego Bonu Turystycznego


źródło: Pixabay


W piątek 24 lipca o 8:00 rano uruchomiliśmy specjalną całodobową infolinię. Pod numerem telefonu 22 11 22 111 można uzyskać informacje na temat Polskiego Bonu Turystycznego – mówi prof. Gertruda Uścińska, prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Zainteresowanie bonem turystycznym jest bardzo duże. W ciągu pierwszych czterech godzin od uruchomienia infolinii, konsultanci odebrali ponad 1000 telefonów.

– Konsultanci specjalnej infolinii udzielają informacji osobom, które chcą skorzystać z Polskiego Bonu Turystycznego oraz podmiotom turystycznym, które chcą przystąpić do programu. Wyjaśniają wątpliwości dotyczące między innymi prawa do bonu – tłumaczy prof. Gertruda Uścińska.

Pytania dotyczące bonu można też przesyłać mailem na adres [email protected].

„Zadaniem bonu turystycznego jest wsparcie rodzin z dziećmi do 18. roku życia, w sytuacji osłabienia kondycji ich budżetów domowych przez pandemię COVID-19. Szczególne wsparcie otrzymają rodziny z dziećmi z niepełnosprawnością. Projekt ten przeprowadzaliśmy w bezprecedensowych warunkach pandemii koronawirusa. Dlatego tak ważna jest jasna instrukcja i pełna informacja nt. bonu turystycznego, tak dla beneficjentów, jak i dla przedsiębiorców turystycznych” – mówi wicepremier, minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

Szefowa MRPiPS Marlena Maląg dodaje: – Polski Bon Turystyczny to nie tylko wsparcie dla rodzin z dziećmi, które chcą udać się na wakacje. To również wzmocnienie polskiej gospodarki, poprzez wspieranie branży turystycznej. To taka forma solidarności w trudnym okresie. Dzięki temu wsparciu dzieci poznają uroki naszego kraju a organizatorzy wypoczynku odzyskają turystów.

Obsługa bonu będzie odbywać się na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. Aby skorzystać z bonu, należy posiadać profil na PUE ZUS. Można go założyć m.in. przy pomocy Profilu Zaufanego oraz bankowości elektronicznej.

Obecnie dobiegają końca przygotowania do wdrożenia oprogramowania. Już wkrótce na PUE ZUS, w roli „Ogólny”, w panelu bocznym powstanie osobna zakładka dla podmiotów turystycznych (zostanie udostępniona 25 lipca) oraz osób korzystających z bonu (zostanie udostępniona 1 sierpnia).

Bon będzie można aktywować na PUE w dowolnym momencie (np. na kilka dni przed planowanymi wakacjami) po podaniu danych kontaktowych (adresu e-mail i numeru telefonu komórkowego).

Przedsiębiorcy turystyczni i organizacje pożytku publicznego, które chcą przystąpić do programu Polski Bon Turystyczny, będą mogły za pośrednictwem PUE ZUS złożyć oświadczenie, dzięki czemu zostaną wpisane na listę podmiotów turystycznych prowadzoną przez Polską Organizację Turystyczną (POT).

– Polski Bon Turystyczny to bardzo ważny projekt nie tylko dla polskich rodzin, lecz także dla turystyki krajowej. Cieszymy się, że rusza infolinia ZUS i zachęcamy wszystkich do dowiadywania się na temat programu, w tym podmioty organizujące imprezy turystyczne oraz świadczące usługi hotelarskie. Już niedługo, bo na początku sierpnia, z bonu będzie mogło skorzystać aż 6,5 mln polskich dzieci – mówi  Robert Andrzejczyk, prezes POT.

POT opublikuje listę zarejestrowanych podmiotów turystycznych, uprawnionych do przyjmowania płatności za pomocą bonu, na stronach internetowych: www.bonturystyczny.gov.pl, www.pot.gov.pl oraz www.polska.travel.

Aby zapłacić bonem za usługę turystyczną, trzeba będzie podać osobie przyjmującej płatność za usługę hotelarską lub imprezę turystyczną specjalny numer przypisany do bonu, a następnie jednorazowy kod autoryzacyjny.

W celu realizacji programu Polski Bon Turystyczny Zakład zapewni trzy podstawowe elementy systemu do obsługi bonu:

  • system do obsługi uprawnień do bonu i uprawnień podmiotów turystycznych,
  • system do obsługi płatności bonem,
  • system do rozliczeń transakcji płatności za pomocą bonu z podmiotami turystycznymi i organizacjami pożytku publicznego.

Instrukcje, jak założyć konto na PUE, można obejrzeć na kanale YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=UUzCFpwDVLA.

 

źródło: Piotr Olewiński

Regionalny Rzecznik Prasowy ZUS województwa mazowieckiego

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
ADVOCEM
ADVOCEM
1 rok temu

Zachecam mlawian, do korzystania z wypoczynku, nad ZALEWEM RUDA, abyscie panstwo mogli zobaczyc jaki tam jest syf i balagan, a samochodami nie dlugo będą wjezdzac ci mlodziency, ktorzy z a nic maja przepisy, bo ich zakazy nie interesuja i nie obowiazuja!!! A moze by tak Policja i Straz Miejska zobaczyly co tam sie dzieje, bo nie ktorzy jeżdżą tam albo nacoani albo pijani, z muzyka rozkrecona na Ful. Panie JANKOWSKI,tam nic sie nie zgadza z.panskimi obowtnicami jak byl balagan tak jest, jedynie zgadza sie ze jest RATOWNIK, I WYDZIELONY TEREN DO KĄPIELI, MOŻNA.tak pan powie kiedy byl Pan ostatnio nae ZALEWEM, aby zobaczyc ten balagan i zrobic TROCHĘ porządku, bo tam nie widac aby byl tam jakis gospodarz. Byłem dzisiaj nad Zalewem , dlatego Pana o tym informuje, i mam pytanie, == czy nie mozna bylo dla tych.maszerujacych w ta i spowrotem mieszkańców, uruchomic miejskiej komunikacji, zeby przynajmnie byly ze 4 kursy nad Zalew, powinien Pan wiedziec Panie Jankowski, ze nie kazdy ma samochod tak jak Pan, a mimo to ze na Pan pojazd i panstwowy i prywatny to widac ze ciezko, jest Panu dostac sie na Zalew!!! PISZĘ I PISZĘ TO JUZ KOLEJNY RAZ, TYLKO ZE ODPOWIEDZIALNYCH ZA TEN BALAGAN NIE MA A CI CO SA TO UWAŻAJĄ ZE WSZYSTKO KEST OKY !! A jesli tak to w tym goracym okresie APELUJĘ DO BURMISTRZA KOWALEWSKIEGO== ABY WRESZCIE ZROBIL PORZADEK I NAD ZALEWEM I. MOSIRZE, BO CHYBA NIE PO TO W TEJ JEDNOSTCE SA JANKOWSKI KARPINSKI I WIELU INNYCH ABY BYLI TYLKO DO GLOSOWAN NA SESJACH POWIATU I MIASTA, ALBO DO NOSZ E NIA WIAZANEK NA UROCZYSTOŚCIACH. OPISUJAC SPRAWĘ ZALEWU, bardzo prosze mi nie tlumaczyc, ze ten teren nie jest rylko Mlawy, tylko takze sasiednich gmin, a jei tak PANIE KOWALEWSKI TO CO PAN ROBIŁ PRZEZ TE 12 lat bedac BURMISTRZEM , ze JESZCZE do tek pory nie ma uregulowanych zasad miedzy gminami do korzystania z tego AKWENU, KTORY POWSTAL DZIEKI IMPREZIE BANKU MIAST I DZIEKI UWCZESNYM WŁADZOM, == ZAL PATRZEC NA TO CO TAM SIE DZIEJE, GDZIE JEST POMOST===’ bo jeszcze 25 lat temu,.mozna bylo nad Zalewem posluchac zespolow muzycznych, i teren byl zagospodarowany, dzis pozostaly tylko ślady, po tamtych udogodnieniach, a co sie stało z rowerami wodnymi, ktorymi plywalo sie po Zalewie ????DOSYC PYTAN CZAS NA ODPOWIEDZI PANIE JANKOWSKI I PANIE BURMISTRZU KOWALEWSKI.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x