Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Policyjne radiowozy zmienią swój wygląd?


Od lat przywykliśmy już do srebrno-niebieskich radiowozów polskiej Policji. Są jednak plany, aby policyjne auta zyskały nową kolorystykę. Pojazdy miałyby mieć – na wzór pojazdów z Wielkiej Brytanii, żółte elementy odblaskowe.


Prototypowe malowanie polskich radiowozów zostało przygotowane przez Komendę Główną Policji i Przemysłowy Instytut Motoryzacyjny PIMOT. Według tej propozycji,  wyraźne pasy żółtego, odblaskowego koloru  znajdą się zarówno na masce, jak i z obu boków i z tyłu samochodu. Ma to przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa i poprawić widoczność radiowozu.  

Według informacji podanej w rozmowie z TVN24 inspektor Mariusz Ciarka, rzecznik komendanta głównego policji, zaznaczył, że pojazdy będą przechodziły metamorfozę stopniowo. Wszystkie nowe samochody będą już we wszystkich „oficjalnych” kolorach. Policja dysponuje dziś flotą około 22 tysięcy pojazdów.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x