Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Rocznicowa wystawa o „Solidarności” w hali Dworca Centralnego


W tym roku przypada 40. rocznica powstania NSZZ „Solidarność”, związku zawodowego i ruchu społecznego, który zmienił bieg polskiej i światowej historii. Aby przypomnieć tamten czas, wydarzenia i ludzi, w hali dworca Warszawa Centralna im. Stanisława Moniuszki pojawiła się wystawa „TU rodziła się »Solidarność«”.


Jak podają organizatorzy, wystawa składa się z plansz z unikatowymi zdjęciami prezentującymi wydarzenia związane z powstaniem NSZZ „Solidarność”. Ekspozycja prezentuje proces powstawania potężnego ruchu społecznego, jakim była „Solidarność”, zarówno w skali kraju, jak i w wymiarze lokalnym – Mazowsza i Warszawy. Zwiedzający mają możliwość poznać lub przypomnieć sobie bohaterów tamtych wydarzeń oraz miejsca, w których rodziła się „Solidarność”. Organizatorami ekspozycji w przestrzeni dworca Warszawa Centralna są: Instytut Pamięci Narodowej, Fundacja Grupy PKP i Polskie Koleje Państwowe S.A.

Od 1 lipca 2020 r. wystawa poświęcona powstaniu „Solidarności” została pokazana w 17 miejscowościach, a do końca wakacji odwiedzi w sumie 53 miejsca w kraju. Natomiast w hali głównej dworca Warszawa Centralna będzie prezentowana do 13 sierpnia.

źródło i fot. PKP S.A

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
17 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
PIT
PIT
3 lata temu

Ci wielcy działacze jakich majątków się podorabiali .Na wybrzeżu nie pamiętają ile mają mieszkań.Na zasiłku ludzie kupują domy w CHORWACJI.TO SIĘ NAZYWA OSZCZĘDZANIE.

pamiętamy
pamiętamy
3 lata temu

ryżawy kominy malował a dziś…………

student
student
3 lata temu

zobaczcie jak żyją panowie ,którzy malowali elewację farbami bawili się w podziemnie jak ich namierzyli to kanarek przy nich to pikuś tak pięknie śpiewali.

NORMALNY
NORMALNY
3 lata temu

Jak można w BRUKSELI NA SWÓJ KRAJ NADAWAĆ.CI CO ICH WYBRALI CO NATO POWIEDZĄ?JAK GŁOSOWALIŚCIE NA CZASKOFSKIEGO TO CO JESTECIE CIELE BRYTAMI ELITĄ? NIE OSMIESZAJCIE SIĘ . DO KASZTY NIGDY WAS NIE PRZYJMĄ.

obserwator
obserwator
3 lata temu

Walentynowicz ,Gwiazda ,OLSZEWSKI KACZYŃSKI , POPIEŁUSZKO TO JEST PRAWDZIWA SOLIDARNOŚĆ .

CZEKAM
CZEKAM
3 lata temu

Pokażcie mi biednego działacza.Niech ryży pokaże swoje CV i konto.Macie przykład polsko ukraińskiego działacza niestety wybrał się na 3 miesięczne wakacje.Przykładów tysiące.SĄDOWNICTWO DO ZMIAN .PEGAZUS ODKRYJE NIE JEDNO.BRAVO PIS.

jaja
jaja
3 lata temu

Jeden też z MŁAWY pojedzie i będzie opowiadał jak walczył o miejsca pracy ale wywalczył pusty plac po ……..

zdziwiony
zdziwiony
3 lata temu

SPOTKAJĄ SIE I BĘDĄ OPOWIADAĆ JAK WALCZYLI Z KOMUNĄ A PÓŻNIEJ WYSTAWILI ICH DO EUROPARLAMENTU.ŚWIAT OSZALAŁ.

MASAKRA
MASAKRA
3 lata temu

TYCH Z MAGDALENKI ROZLICZYĆ RAZEM Z WĄSATYM SEFEM JAK TOASTY Z UBECJĄ WZNOSILI.

DO MLODYCH
DO MLODYCH
3 lata temu
Reply to  MASAKRA

MŁODZI OBEJRZYJCIE FILM Z MAGDALENKI ZOBACZYCIE JAK DZIĄŁACZE WALCZYLI O POLSKĘ PRZY STOLE BIESIADNYM.

ZBULWERSOWANY
ZBULWERSOWANY
3 lata temu

A kto rozwaliŁ Zaklady mięsne ZUD HYDROFORY MLECZARNIĘ PKS W MŁAWIE? NO KTO PYTAM?

HISTORYK
HISTORYK
3 lata temu
Reply to  ZBULWERSOWANY

NIECH SIĘ PANOWIE WYPOWIEDZĄ .

RZEŻNIK
RZEŻNIK
3 lata temu
Reply to  HISTORYK

Panie Ł a pana wiedza ?

SZOK
SZOK
3 lata temu

niech MAGDALENKĘ pokażą jak ucztowali z kiszcakiem ,jak PAN OLSZEWSKI I PAN MACIEREWICZ PROBOWALI RATOWAĆ POLSKĘ A DONALDINIO I PAWLAKO Z ELEKTRYKIEM SZABLE LICZYLI.

PAMIĘTAM
PAMIĘTAM
3 lata temu
Reply to  SZOK

Dlaczego musiał zginąć KS. POPIELUSZKO NIEDZIELAK PREZYDENT KACZYŃSKI KTO WYSTAWIŁ NA LISTY EURODEPUTOWANYCH Z LEWICY JAK MOZNA TEGO NIE PAMIĘTAĆ.

Hemi
Hemi
3 lata temu
Reply to  PAMIĘTAM

Otóż to, święte słowa, dziś o ofiarach komuny niektórzy wolą w ogóle nie pamiętać.

I wielu jest tez tych, którzy za komuny skrzętnie chowali się za opiekuńczymi skrzydłami Kościoła, a dziś bezwstydnie kościół i księży szkalują.

Nie powinno tak być.

DO MLODYCH
DO MLODYCH
3 lata temu
Reply to  PAMIĘTAM

Szafa Kiściaka POKAZAŁA NAM LIDERÓW ŚOLIDAR OŚCI.

17
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x