Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

1,3 mln zł dla 100 bezrobotnych


Powiatowy Urząd Pracy w Mławie otrzymał ponad 1,3 mln zł ze środków Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Warszawie na dodatkowy  program specjalny na wsparcie osób bezrobotnych zarejestrowanych w naszym urzędzie.


W ramach programu bezrobotni będą mogli skorzystać ze staży, szkoleń, prac interwencyjnych, robót publicznych lub otrzymać zatrudnienie w ramach refundacji kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy. Mogą też ubiegać się o środki na podjęcie działalności gospodarczej. Nową formą wsparcia są bezpłatne sesje coachingowe.

W programie specjalnym wsparcie otrzyma 100 zarejestrowanych bezrobotnych, w szczególności spełniających jeden z warunków: długotrwałe bezrobocie, zamieszkiwanie terenów wiejskich, kobiety oraz osoby bezrobotne wymagające wsparcia w programie specjalnym- na podstawie Indywidualnego Planu Działania. Pierwsze działania w ramach rozdysponowania tych środków mławski PUP już rozpoczął. Ogłoszony został nabór wniosków dla mających zamiar podjąć działalność gospodarczą oraz ubiegających się o refundację kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowisk pracy. Program specjalny realizowany będzie do wyczerpania środków finansowych, nie dłużej jednak niż do końca 2020 roku.

Działaniem, którego w tej formie urząd dotychczas nie prowadził, będą bezpłatne sesje coachingowe, jako specyficzny element wspierający zatrudnienie. Prowadzić je będą trójka pracowników PUP, która ukończyła studia podyplomowe w tym zakresie. Coach pomaga klientowi w osiągnięciu lepszego zrozumienia samego siebie w odniesieniu do środowiska pracy, umożliwiając realny wybór zatrudnienia lub osiągnięcie właściwego celu zawodowego.

– Wsparcie coachingowe zamierzamy wprowadzić nie tylko w ramach programu specjalnego, ale dla wszystkich osób bezrobotnych zarejestrowanych w urzędzie. To nowa usługa adresowana do tych, którzy są najbardziej oddaleni od rynku pracy. Współpracujemy w tym zakresie z ośrodkami pomocy społecznej w gminach, które też dobrze znają potrzeby swoich podopiecznych – mówi Witold Żerański, dyrektor PUP w Mławie.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
7 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
NORMALNY
NORMALNY
1 rok temu

do czego NAM URZĄD PRACY STAROSTWO ?

Pik Pok
Pik Pok
1 rok temu

1 300 000 / 100 = 13 000 / 5 (miesięcy bo tyle zostało) = 2600 brutto na staż?? czyli staż równa się najniższa krajowa?

gaka
gaka
1 rok temu
Reply to  Pik Pok

…..bezrobotni będą mogli skorzystać ze staży, szkoleń, prac interwencyjnych, robót publicznych lub otrzymać zatrudnienie w ramach refundacji kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy. Mogą też ubiegać się o środki na podjęcie działalności gospodarczej…….. to już te 13 000 zł średnio na osobę nie wydaje się tak dużo wystarczy tylko czytać ze zrozumieniem:):):)

Megan
Megan
1 rok temu
Reply to  Pik Pok

To nie dodatek jak 500 + wypłacany co miesiąc. PiS robi ludziom wodę z mózgów.

WPt
WPt
1 rok temu

Czy nie lepiej zwolnić Ukraińców a zatrudnić Polaków.

sic
sic
1 rok temu
Reply to  WPt

Znaczy dla kogo ma być lepiej ? Pragnę zauważyć że pracownikowi na samym końcu ma być lepiej. Najlepiej i najwięcej zarabiają na tym pracodawcy i agencję docelowo pracodawca też jest postacią misijną bo ratuje Nepalskie biedne rodziny. Pytanie dlaczego Polacy nie chcą pracować ? Może dlatego dlaczego w Anglii nie chcą pracować Angole a pracują Polacy . Temat rzeka. Ale docelowo wychodzi na to że w Polsce ma żyć się najgorzej Polakom a najlepiej żeby wyjechali a do Nas przyjechali inni i będzie git.

UMs
UMs
1 rok temu

Studia internetowe na Mławskie stanowiska dyrektorskie, tez będą refundować? Może jakoś chętni po dziennych kierunkach nadgonią zaległości, bo wybierają tylko po zaocznych.

7
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x