Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Wakacje w mieście pod znakiem koronawirusa


Na początku kwietnia z powodów epidemiologicznych urząd miasta odwołał wszystkie wydarzenia organizowane do końca sierpnia 2020 r. przez miasto i jednostki podległe. Mamy już praktycznie koniec lipca i jak wiemy sukcesywnie znoszone są kolejne zakazy i obostrzenia sanitarne. Jaka jest więc oferta letnich atrakcji dla młodszych i starszych mieszkańców miasta?


Wczoraj ukazało się ogłoszenie, że Miejski Dom Kultury w Mławie organizuje stacjonarne warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży. Zajęcia odbędą się w dwóch terminach: 3-7 sierpnia (poniedziałek, środa, piątek) oraz 10-14 sierpnia (poniedziałek, środa, piątek) w dwóch grupach, w godzinach: 10:00-11:15 oraz 12:00-13:15. Będą prowadzone w niewielkich grupach z zachowaniem dystansu społecznego oraz wszelkich środków ostrożności. Podczas zajęć obowiązywać będzie nakaz noszenia maseczki. W tym roku, w okresie wakacyjnym  otwarte pozostaje kino. Od środy do niedzieli zaprasza ono najmłodszych na bajkę o godzinie 15.00, a o godzinie 18.00 proponuje filmy dla młodzieży i dorosłych.

W Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej od 21 lipca do 28 sierpnia też odbędą się warsztaty plastyczne i edukacyjne dla dzieci. Większość zajęć ma być prowadzona w plenerze.  

Propozycję sportowego sposobu spędzania wakacji daje Mławska Hala Sportowa. Jest tu możliwość bezpłatnego korzystania w okresie wakacji (1 lipca – 31 sierpnia) z parkietu i boisk MHS (dowolna dyscyplina sportu) po okazaniu legitymacji szkolnej.

Dobra pogoda zachęcać może jeszcze do korzystania ze strzeżonego przez ratowników MOSiR kąpieliska na zalewie Ruda.

Seniorom MDK  w najbliższych tygodniach zaproponuje na terenie szkółki leśnej w Krajewie wykłady stacjonarne z lekarzem i ekspertem od spraw uzależnień o szkodliwym działaniu substancji psychoaktywnych w lekach.

I to praktycznie najważniejsze propozycje, jakie mławskie instytucje oferują mieszkańcom naszego miasta.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
4 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
mławianka
mławianka
1 rok temu

Może redakcja by się zainteresowała sprawą placów zabaw, boisk przy szkołach podstawowych, np. Szkoła Podstawowa nr 2, Szkoła Podstawowa nr 3.
Dlaczego powyższe obiekty nie są dostępne dla dzieci. Są wakacje, ale… dzieci są i w wakacje.

Dej banana
Dej banana
1 rok temu
Reply to  mławianka

A po co? Narobiłaś se dzieci to teraz siedź i pilnuj. Może jeszcze mają w szkołach świetlice otworzyć żebyś mogła na pół dnia na sklepy się wywlec? Redakcja to ma ważniejsze tematy od takich głupot.

TO==Ja
TO==Ja
1 rok temu
Reply to  Dej banana

PO CO to sie nogi nocą, dlaczego Cię wypuscili z tego wariatkowa, a moze ro po rych bananach, dostajesz takiego malpiego rozumu, ze piszesz takie teksty!!!

sic
sic
1 rok temu

a jak by tak sprywatyzować MDK. Oj ale by się działo. Stan pandemii pokazuje nam po co nam celebryci , wesołe miasteczka , cyrki , wymuszone koncerty . Żeby nie było że jestem zgorzchiały ale tak wyszło . I żeby nie było że nie lubię imprez. Ale zauważyć pragnę że te najlepsze są organizowane przez podmioty prywatne.

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x