Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Uczniowie wrócą we wrześniu do szkolnych ławek?


Mamy środek wakacji, dzieci i młodzież wypoczywa, ale resort edukacji już przygotowuje się do nowego roku szkolnego. We wtorek Ministerstwo Edukacji Narodowej zamieściło na Twitterze wpisy, w których minister Dariusz Piontkowski wypowiada się na temat przygotowań do nowego roku szkolnego.


„Chcemy, aby uczniowie od września wrócili do tradycyjnej nauki w szkołach. Pracujemy nad przepisami, które zagwarantują bezpieczeństwo uczniów po powrocie do szkół” – zapowiedział minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski.

Jak wyjaśnia szef resortu, chodzi o nadanie dyrektorowi placówki  uprawnień, na wypadek gdyby w szkole pojawiło się ognisko epidemii czy realne zagrożenie dla zdrowia uczniów i nauczycieli.  MEN chce, aby dyrektor, po zasięgnięciu opinii GIS i być może kuratora oświaty, mógł szybko zareagować. Znowelizowane przepisy mają pozwolić dyrektorowi przejść na zdalne nauczanie, jeśli dojdzie do sytuacji nadzwyczajnej, np. zakażenia, powodzi czy zerwania dachu.

Przypomnijmy, w tym roku szkolnym, szkoły i przedszkola zawiesiły stacjonarne zajęcia od 12 marca aż do maja. Od 25 marca wprowadzone zostało obowiązkowe kształcenie na odległość, a stan ten trwał do końca tego roku szkolnego, czyli do 26 czerwca. Opóźniło się też przeprowadzenie zewnętrznych egzaminów. Egzamin ósmoklasisty, który powinien być przeprowadzony w kwietniu, odbył się w połowie czerwca, a maturzyści zdawali swój egzamin z miesięcznym opóźnieniem.

red.

Źródło: Twitter MEN

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Uczeń
Uczeń
2 lata temu

Bardzo się cieszę z tego powodu

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x