Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Strażacy uratowali bociana zaplątanego w sznurek na słupie energetycznym [fot.]


Nietypowa akcja ratownicza ciechanowskich strażaków. W Gumowie (gm. Ciechanów) uratowali bociana, który zaplatał się w gnieździe w sznurek i zawisł pomiędzy przewodami energetycznymi na słupie. Ta niecodzienna interwencja miała miejsce wczoraj (20 lipca) wczesnym rankiem.


ksp Mława
Reklama

– Istniało ryzyko porażania prądem zarówno ptaka, jak i strażaków próbujących mu pomóc. Na miejsce został zadysponowany lekarz weterynarii oraz pogotowie energetyczne. Po odłączeniu prądu elektrycznego strażacy, korzystając z  kosza SCH zdjęli bociana uwalniając mu zaplątaną nogę. Dodatkowo usunięto sznurek z gniazda, aby sytuacja się nie powtórzyła. Lekarz po uwolnieniu ptaka zabrał go na obserwację – relacjonuje mł. kpt. Damian  Kołpaczyński, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ciechanowie.

źródło i fot. KP PSP w Ciechanowie

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x