Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Wernisaż wystawy „Pozdrowienia z Mławy”


Grupa nieformalna Mława Miasto Zabytkowe przygotowała wystawę plenerową „Pozdrowienia z Mławy”. Wernisaż wystawy odbył 16 lipca 2020 na skwerze przy ratuszu miejskim. Mimo nie najlepszej pogody wydarzenie to zgromadziło liczną grupę miłośników historii Mławy oraz kolekcjonerów.


Na wystawę składają się plansze ze skanami i opisami pocztówek ze zbiorów członków grupy Mława Miasto Zabytkowe. Wśród tych zaprezentowanych na wystawie największą ciekawostką były  te najstarsze, sięgające roku 1900, produkowane przez księgarza Wolskiego i wydawcę Franka . Swoje eksponaty na potrzeby wystawy udostępnili Wojciech Kask, Jarek Janiszewski, Andrzej Dusiński, Tomasz Tyszka i Wiesław Śliwka. W przygotowanie wystawy uczestniczyli także Robert Zaborowski, Zbigniew Grzemski, Grzegorz Kaszuba, Henryk Walasek, Tadeusz Stabach, który prowadził też wernisaż. Poza przygotowaną na planszach ekspozycją  – dostępną podczas otwarcia wystawy atrakcją – była możliwość obejrzenia zbiorów prezentowanych przez kolekcjonerów.  Chętni mogą zwiedzać wystawę do końca września br.

RK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
TO==JA
TO==JA
1 rok temu

Zamiast tej całej świty urzędasów i osób dyżurnych które są na każdej imprezie i to na pierwszym planie !!!!—bardziej przyjemne było by, zobaczyć zdjęcia tej ciekawej wystawy w zbliżeniu !!!! Uważam że ta wystawa nie taki miała cel, aby pokazywać to co już od dawna znamy !!!

Stara widokowka
Stara widokowka
1 rok temu
Reply to  TO==JA

W odróżnieniu od Ciebie, Oni wszyscy, przyszli. Masz czas osobiście zapoznać sie z prezentowanymi na wystawie obrazami. Zapraszam.

Ewa
Ewa
1 rok temu
Reply to  TO==JA

Za 30 lat będzie wystawa o tym jak „pięknie” wszystko wyasfaltowaliśmy

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x