Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Mława. Pijany kierowca renaulta zatrzymany przez dwóch kierowców


fot. ilustracyjne


Przypadkowi świadkowie, na skrzyżowaniu ulic Szreńskiej i Podmiejskiej w Mławie, uniemożliwili dalszą jazdę kierowcy renault, który wyraźnie nie panował nad pojazdem. Świadkowie powiadomili policję. Kierowca renault miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Przewoził pasażerkę.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, o godz. 17.30. Jak wynika z ustaleń oraz relacji świadków, kierowca renault megane jechał od strony Wojnówki w kierunku Mławy  i wyraźnie nie panował nad pojazdem. Świadek zdarzenia, jadący samochodem osobowym oraz drugi ze świadków, jadący samochodem ciężarowym, zablokowali drogę kierującemu renault i uniemożliwili dalszą jazdę. Kierowca renault porzucił  samochód i wraz z pasażerką odeszli z miejsca zdarzenia. Zostali zatrzymani chwilę później, przez interweniujący patrol, na ul. Batorego w Mławie. Kierujący, 59-letni mławianin, w organizmie miał ponad 2,5 promila alkoholu. Pasażerka, 54-letnia kobieta, była trzeźwa. Zatrzymanemu mławianinowi grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz wysoka kara grzywny. Postępowanie prowadzi KPP w Mławie.

Policja dziękuje świadkom tego zdarzenia za reakcję, która być może uratowała komuś zdrowie i życie. Odpowiedzialne zachowanie świadków zasługuje na słowa uznania i daje przykład skutecznego działania w walce z pijanymi kierowcami. Pamiętajmy, reakcja społeczna ma ogromne znaczenie.

Zgodnie z Kodeksem Karnym, art. 178a. § 1. Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x