Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Gwałtowne burze z gradem w całym kraju. Alert I stopnia dla naszego powiatu


fot. Pixabay


Dzisiaj burze możliwe są w całym kraju, z nieco mniejszym prawdopodobieństwem i mniejszą intensywnością na wschodzie – informuje Burza-Alert-IMGW. Dla naszego regionu Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie 1 stopnia przed burzami z gradem. 

Najgroźniejsze burze prognozowane są przed frontem, w strefie dwóch linii zbieżności. Tam możliwe są opady deszczu do 30-40 mm, porywy wiatru do 80-90 km/h oraz grad. Po południu możliwe jest największe nasilenie zjawisk przed frontem i porywy wiatru mogą sięgać 100 km/h, a grad 2-4 cm. Nie można wykluczyć rozwoju trąby powietrznej. Burze będą występować już od godzin porannych, ale najsilniejsze będą popołudniu i wieczorem. 

Lokalnie, na obszarze powiatu mławskiego prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu do 40 mm oraz porywami wiatru do 80 km/h. Miejscami grad. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 90%. Ważność komunikatu: Od: 2020-07-20 12:00 Do: 2020-07-20 22:00.

 

il. IMGW

il. Burza-Alert-IMGW

źródło: IMGW-PIB/Burza-Alert-IMGW/oprac. red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x