Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

81 nowych policjantów zasiliło szeregi garnizonu mazowieckiego. Dwóch z nich trafi do Mławy


81 nowych policjantów zasiliło szeregi garnizonu mazowieckiego, dwóch z nich trafi do mławskiej jednostki


W czwartek, 16 lipca br., nowi funkcjonariusze złożyli uroczyste ślubowanie, które przyjął Komendant Wojewódzki Policji insp. Michał Ledzion. Teraz przed nowo przyjętymi funkcjonariuszami sześciomiesięczny kurs przygotowawczy, po którym rozpoczną służbę w jednostkach mazowieckiego garnizonu Policji. Wśród ślubujących był funkcjonariusz, który po 12 latach zamienił mundur brytyjskiej Policji na ojczyste barwy.

Dzisiaj na placu przed budynkiem Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu odbył się uroczysty apel, podczas którego ślubowało 78 nowo przyjętych funkcjonariuszy Policji. W tej grupie jest 14 kobiet.

Policjantów przywitał Komendant Wojewódzki Policji zs. w Radomiu insp. Michał Ledzion, podkreślając jak trudna i odpowiedzialna jest to służba. Życzył wszystkim nowym funkcjonariuszom sukcesów zawodowych oraz awansów. Zwrócił również uwagę, jak ważna w służbie jest edukacja. Wiedza, którą nowi policjanci zdobędą podczas szkolenia podstawowego niech będzie dla nich podbudową pod doświadczenie jakie będą zdobywać podczas codziennej służby. Natomiast rodzinom nowych stróżów prawa życzył wytrwałości i zrozumienia dla trudów tego zawodu. Do życzeń komendanta dołączył się także Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów Województwa Mazowieckiego w Radomiu podinsp. Dariusz Brzezicki.

Na zakończenie uroczystości ślubowania Komendant Wojewódzki Policji insp. Michał Ledzion wręczył nowym 14 funkcjonariuszkom róże z okazji obchodzonej w tym roku 95. Rocznicy Powołania Policji Kobiecej.

Podczas procedury rekrutacyjnej największą liczbę punktów zdobył post. Michał Karczewski uzyskując 180 punktów na 220 możliwych. Gratulujemy doskonałego wyniku. Posterunkowy Karczewski służbę będzie pęłnił w Komendzie Powiatowej Policji w Pułtusku. Wśród ślubujących był również post. Tomasz Mosakowski, który do tej pory, przez 12 lat pełnił służbę w Policji brytyjskiej, gdzie był dzielnicowym. Teraz policjant będzie zasilał szeregi ciechanowskiej komendy. Post. Mosakowski po złożeniu ślubowania powiedział „gdy podczas uroczystości spojrzałem na polską flagę, utwierdziłem się w przekonaniu, że było warto”.

Teraz przed nowo przyjętymi funkcjonariuszami sześciomiesięczny kurs przygotowawczy, podczas którego zdobędą wiedzę teoretyczną i praktyczną z zakresu przepisów prawa i taktyki policyjnej. Będą także doskonalić swoje umiejętności strzeleckie. Po tym czasie, w ramach adaptacji zawodowej, pełnić będą służby patrolowe w praktyce, weryfikując nabytą wcześniej wiedzę. Po odbyciu tego szkolenia wrócą do jednostek terenowych naszego województwa i tam pełnić będą dalszą służbę.

Funkcjonariusze po szkoleniu, służyć będą w 20 jednostkach naszego garnizonu (w Ciechanowie – 4, Garwolinie – 3, Grójcu – 6, Kozienice – 4, Łosicach – 1, Mławie – 2, Ostrowi Maz. – 3, Płońsku – 2, Przysusze – 2, Pułtusk – 6, Siedlcach – 6, Sochaczewie – 5, Węgrowie – 2, Wyszkowie – 3, Zwoleniu – 3, Żurominie – 1, Żyrardowie – 8, SPPP w Płocku – 11, SPPP w Radomiu – 8, KWP zs. w Radomiu – 1).

W roku 2020 Komendant Wojewódzki Policji zs. w Radomiu planuje przyjąć do służby nowych funkcjonariuszy w trybie jeszcze trzech naborów. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy do wstąpienia w nasze szeregi.

źródło i fot.: mazowiecka.policja.gov.pl

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x