Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Miasto rozdało granty na organizację imprez o charakterze profilaktycznym


fot. archiwum


Burmistrz Sławomir Kowalewski rozstrzygnął konkurs i przyznał granty na organizację imprez oraz innych przedsięwzięć skierowanych do mieszkańców Mławy. Łączna kwota przeznaczona z budżetu miasta na ten cel to 155 000 złotych. 

6 lipca br. Burmistrz Miasta Mława rozstrzygnął otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych w zakresie zdrowia publicznego. Działania zaproponowane w ofertach dotyczą promowania aktywnych form spędzania czasu wolnego przez rodziny, dzieci i młodzież, poprzez organizację imprez i projektów, będących elementami profilaktyki zdrowa i uzależnień. Konkurs ogłoszono w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla Miasta Mława na rok 2020.

Zgodnie z ustawą o zdrowiu publicznym oraz Regulaminem Konkursu oferty mogły być składane przez organizacje pożytku publicznego oraz samorządowe jednostki publiczne.

Na działania o charakterze profilaktycznym przeznaczono z budżetu miasta 155 000 złotych.

Powołana przez burmistrza komisja przeanalizowała 9 ofert, które wpłynęły do urzędu, a Sławomir Kowalewski rozstrzygnął konkurs, przyznając dofinansowania ośmiu projektom odpowiadającym założeniom konkursu (Zarządzeniem nr 117/2020 z dnia 6 lipca 2020 r.). Jedna oferta nie spełniała wymagań merytorycznych.

W ramach wykonywania zadań własnych Miasta Mława w zakresie realizacji programu profilaktyki dofinansowano:

 1. Miejski Dom Kultury w Mławie
  Nazwa zadania: „Narkotyki bez metryki” – program profilaktyczny przeciwdziałający uzależnieniu od narkomanii dla dzieci, młodzieży i seniorów.
 2.  Miejski Dom Kultury w Mławie
  Nazwa zadania: Ogólnopolski Festiwal Muzyki Młodzieżowej ROCKOWANIA 2020. Impreza o charakterze profilaktycznym. Zapobiegamy alkoholizmowi.
 3. Klub Sportowy „Akademia Piłkarska Nazar”
  Nazwa zadania: Organizacja aktywnych form wypoczynku dla mieszkańców Miasta Mława, w tym w szczególności dla dzieci i młodzieży – bezpiecznego, atrakcyjnego wypoczynku, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci ze środowisk zagrożonych patologią.
 4. Klub Pływacki „Płetwal” Mława
  Nazwa zadania: „Chorzy na sport” – impreza całodniowa dla dorosłych, młodzieży i dzieci.
 5. Mławskie Centrum Sportów Walki „MCSW”
  Nazwa zadania: W zdrowym ciele zdrowy duch, m.in. wyprawy survivalowe dla dzieci i młodzieży.
 6. Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych „Lepsze jutro”
  Nazwa zadania: Hejt – Twoja odpowiedzialność. Projekt skierowany jest do młodzieży klas 8 szkół podstawowych. Celem jest przeciwdziałanie oraz ograniczanie zjawiska przemocy wśród dzieci i młodzieży.
 7. Klub Sportowy „Zawkrze Mława”
  Nazwa zadania: Organizacja zajęć sportowych jako element profilaktyki zdrowia i profilaktyki uzależnień.
 8. Stowarzyszenie Rodzin Abstynenckich „Droga” w Mławie
  Nazwa zadania: Kajakiem po Wkrze, po zdrowie i więzi rodzinne. Organizacja spływu kajakowego dla rodzin, w których występował, bądź nadal występuje problem alkoholowy.

źródło: Urząd Miasta Mława

oprac. red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
4 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Edward
Edward
2 lata temu

Przyjęło się, że tego typu dofinansowania trafiają do instytucji bez osobowości prawnej….

mławskie*kuriozum
mławskie*kuriozum
2 lata temu

Czy to nie jest dziwne, że miasto rozdaje granty podległym sobie jednostkom 😉 ? MDK 2 granty?

Beatrix
Beatrix
2 lata temu

Bynajmniej. MDK bez p. Kaszuby przestał się w ogóle prawie kręcić. To fakt. A „koronawirus” sprzyja nicnierobieniu w mieście, no poza cięciami kosztów, gaszeniu świateł po nocy i samofinansowaniem w postaci grantów.

ADVOCEM
ADVOCEM
2 lata temu

Tak to jest kuriozum—bo MDK nie powinien dostać żadnych grantów, jest jednostką samorządowo i to leży w zakresie obowiązków tej placówki, Ale co się stało że STOWARZYSZENIE BEZPIECZNA I PRZYJAZNA 7-KA, nie składała żadnego wniosku, bo te parę złotych przydało by się przynajmniej na pensje i podróże Pana PREZESA KRZYSZTOFA,–a tak bidaczysko musi podróżować okazjami.

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x