Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Radzanów. Świętowali Złote Gody


Pary małżeńskie z terenu gminy Radzanów, które obchodziły jubileusze długoletniego pożycia małżeńskiego świętowały w środę 8 lipca 2020 r. Złote Gody, czyli okrągły jubileusz pięćdziesięciolecia pożycia małżeńskiego. Z tej okazji w Gminnym Ośrodku Kultury w Radzanowie odbyło się uroczyste spotkanie z dostojnymi Jubilatami.


„Złote Gody” – to niezwykłe wydarzenie nie tylko dla Jubilatów, ale również dla ich rodzin oraz przyjaciół, to 50 lat nieprzerwanego, harmonijnego pożycia małżeńskiego. Prawdziwe, zgodne i dobre małżeństwo to takie, które przetrwa wszystkie życiowe zawieruchy, by po latach zyskać wzajemne zrozumienie, tolerancję i szacunek.

Uroczystego aktu dekoracji medalami nadanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej dla osób, które przeżyły 50 lat w jednym związku małżeńskim, w dowód społecznego uznania dla trwałości małżeństwa i rodziny dokonał Wójt Gminy Radzanów Przemysław Pakuszewski. Przy wręczaniu medali towarzyszyli: z-ca Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Pani Młagorzata Kucman, Pan Cezary Jurkiewicz – Przewodniczący Rady Gminy Radzanów, Pan Walerian Piotrowski – Radny Gminy Radzanów.

Jubilatom wręczono odznaczenia, pamiątkowe dyplomy i upominki oraz kwiaty. Dodatkowo klimat tej uroczystości umilił nam występ grupy z Gminnego Ośrodka Kultury z Panią dyrektor na czele.

Niestety, nie wszystkie odznaczone pary mogły uczestniczyć w tegorocznym spotkaniu, stan zdrowia bądź inne powody nie pozwoliły wszystkim na przybycie.

Jubileusz 50-lecia pożycia związku małżeńskiego obchodziły następujące pary:

– Państwo Kazimiera i Józef Bednarscy (Bojanowo)
– Państwo Jadwiga i Zbigniew Dąbrowscy( Bieżany)
– Państwo Wenantyna i Józef Dwużnikowie (Zgliczyn Glinki)
– Państwo Renata i Kazimierz Rembeccy (Ratowo)
– Państwo Barbara i Andrzej Rymerowie (Zgliczyn Witowy)
– Państwo Magdalena i Józef Zielińscy (Zgliczyn Witowy)
– Państwo Halina i Józef Zychowie (Zgliczyn Glinki)
– Państwo Helena i Roman Jabłonowscy (Bębnówko)
– Państwo Zenobia i Tadeusz Szatkowscy (Bębnówko)
– Państwo Genowefa i Jerzy Szczepańscy (Trzciniec)

Drodzy Jubilaci! Wasz Jubileusz uświadamia, że dwoje kochających, wspierających i szanujących się ludzi, których połączyło uczucie 50 lat temu, wytrwało w swojej miłości, jaką pielęgnowaliście i o jaką się troszczyliście. Państwa postawa jest godna naśladowania, zwłaszcza wśród młodego pokolenia, gdyż dzisiejsze czasy niestety nie zachęcają do podejmowania wysiłku w walce o trwałość małżeństwa. Pragniemy złożyć Państwu z serca płynące gratulacje i życzenia. Życzymy Wam, Drodzy Jubilaci wielu wspólnych lat w zdrowiu i pomyślności, życzymy spokoju i życzliwości ludzkiej, a także tego byście doczekali wspólnie kolejnych pięknych jubileuszy.
Składamy serdeczne podziękowania parom za przyjęcie zaproszenia i wspólne świętowanie.

Wójt Przemysław Pakuszewski

źródło i zdjęcia: Gm. Radzanów / FB

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x