Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Kto wygrał wóz strażacki w byłym województwie ciechanowskim? Znamy zwycięzcęZnamy wyniki drugiej edycji „Bitwy o wozy”. W byłym województwie ciechanowskim, obejmującym powiaty: mławski, ciechanowski, działdowski, żuromiński, płoński oraz pojedyncze gminy z przasnyskiego, pułtuskiego, makowskiego i nowodworskiego, zwyciężyła gmina Joniec z powiatu płońskiego.

W niewielkiej gminie Joniec frekwencja w II turze wyborów prezydenckich wyniosła 77,88 %. Wydano 2131 kart do głosowania, przy czym uprawnionych do głosowania było 2753.

W naszym powiecie najwyższą frekwencją mogą się pochwalić gminy Szydłowo (67,18%) oraz Radzanów (67,15%).

Przypomnijmy, że przed drugą turą wyborów prezydenckich Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji ogłosiło, że 49 wozów strażackich przekaże gminom do 20 tys. mieszkańców z najwyższą frekwencją na terenie byłych województw.

 

red.

 

 

 

 

 

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
22 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Kuba
Kuba
1 rok temu

Szczawno Zdrój w woj. Dolnośląskim wygrało samochód strażacki, ale… nie posiada nawet jednej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej.
Ot rozdawnictwo PIS – nie tam gdzie trzeba, tylko tam gdzie wygrane wybory.
Podobny przypadek był w województwie kujawsko-pomorskim po I turze, wygrali ale nie mają nawet remizy.
😀 😀 😀

Wolność
Wolność
1 rok temu

Te wozy i tak do kogoś miały trafić. Zrobiono z tego kiełbasę wyborczą. To jest przykład jak można naszymi pieniędzmi kupować wyborców. A wóz mógł trafić tam gdzie naprawdę były potrzebny. Chyba za dużo moich pieniędzy z podatków idzie do państwa bo rzucają je gdziekolwiek, aby pokazać to my trzymamy kasę i możemy robić z nim co chcemy. Damy na wóz strażacki albo na musztardę i podpaski.

Anonim
Anonim
1 rok temu
Reply to  Wolność

Dokładnie. Możemy robić (rząd może) z pieniędzmi to co chcemy i trzeba dodać, że z Polakami też. robi co chce, a niektórzy ludzie już chodzą jak PIS chce i robią to co PIS sobie życzy. Wielka manipulacja społeczeństwa.

Hemi
Hemi
1 rok temu

Gratulacje !

mławianka
mławianka
1 rok temu
Reply to  Hemi

W Jońcu cię nie usłyszą – jedź i osobiście im pogratuluj., wszak podobno nie masz co robić i przynajmniej resztki szarych komórek by odżyły.
Wybory się skończyły – Hemi, sio. Dość polityki.

ADVOCEM
ADVOCEM
1 rok temu
Reply to  mławianka

Ja bedzie trzeba to i do JONCA, pojedzie do PULTUSKA, na spotkanie z SZYDŁO, TEZ POJECHAL ,

Hemi
Hemi
1 rok temu
Reply to  ADVOCEM

Dzidek, trzeba było w niedzielę do Pułtuska jechać, nie tylko miałbyś okazję popływać gondolą po Narwi, ale także obejrzeć triumfalny wieczór wyborczy Andrzeja Dudy:):).

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Hemi

Ta atrakcja to dla takich jak ty. Budyń i paprotka na scenie, no i rozkwitnięta paproć – rzeczywiście atrakcja z 1000 i jednej nocy bu ha ha.

ADVOCEM
ADVOCEM
1 rok temu
Reply to  Hemi

Przyglup Hemii wszedzie musi być pierwszy, ze swym komentarzem.

JFK
JFK
1 rok temu

Kolejna dobre wiadości a tym czasem w Tunezji. Jak ktoś będzie na wakacjach w pobliżu z nadania Czosnowskiego można jechać protestować koniecznie z koszulce ” Konstytutce” cyt:

„W Tunezji blogerka skazana na sześć miesięcy więzienia za żart na Facebooku zbkoranu czy
Szczuka z Gretkowską już jadą protestować
@thority: nie malują tęcze na madkach boskich żeby pały do nich wpadły na śniadanie”

mławianka
mławianka
1 rok temu
Reply to  JFK

Skończ waść z tą polityką, bo już wszystko wywraca się na nice od niej. Nie obrażaj Trzaskowskiego i jego wyborców, bo w sumie to
10 mln poparło go jakby nie było,
drugie 10 mln Polaków nie poszło w ogóle do urn, bo miało już dość i jednego i drugiego,
trzecie 10 mln poparło PADa.
Zaś Manueli Gretkowskiej to nawet do pięt nie dorastasz, bucu.

Hemi
Hemi
1 rok temu
Reply to  mławianka

Rację ma R. Ziemkiewicz – szkoda to była, owszem, w czasach PO, gdyż zagranicę wyjeżdżali hydraulicy, budowlańcy, pielęgniarki i inni przedstawiciele użytecznych dla społeczeństwa profesji, o lekarzach bym zapomniał.

Natomiast gdy zagranicę wybierają się celebryci, różni socjal-aktywiści czy zawodowe grafomanki, to jest takie polskie powiedzenie, proszę nie rozumieć tego seksistowsko dodam na wszelki wypadek- baba z wozu, koniom lżej.

Wolność
Wolność
1 rok temu
Reply to  Hemi

Ale autorytet wybrałeś Ziemkiewicz. Tak to śmieszne, że aż koniom w Janowie żebra zaczęło być widać.

mławianka
mławianka
1 rok temu
Reply to  Hemi

No, no no… i twoja wypowiedź nie jest seksistowska? – taka wypowiedź jest po prostu cha…ka i jedzie od ciebie zwykłym gburem.
Ziemkiewicz tak samo jak i ty Gretkowskiej nie dorastacie do pięt.

Hemi
Hemi
1 rok temu
Reply to  mławianka

Powiedzenie to funkcjonuje od lat i nie jest obraźliwe, co najwyżej dość dosadne, nie przesadzaj więc z tym oburzeniem, tym bardziej, że raz zrobiłem zastrzeżenie, a dwa powiedzenie idealnie pasuje do sytuacji.

Co się tyczy R. Ziemkiewicza, to pytanie kto komu do pięt nie dorasta. Najnowsza publikacja książkowa RAZ-a pt. „Cham niezbuntowany” jest najlepiej sprzedająca się w wielu serwisach książką czerwca i lipca, więc coś to znaczy. Polecam lekturę.

A jeśli zachwycasz się publikacjami Gretkowskiej to znaczy, że albo ich nie czytałaś, albo akceptujesz taki skandaliczny styl i obsesyjne zainteresowanie tematyką jak to ktoś określił, od pasa w dół. Dla mnie dzięki.

Oburzać się powiedzeniem „baba z wozu koniom lżej” i jednocześnie wynosić pod niebiosa twórczość Gretkowskiej, co miałaś z logiki, że tak zapytam?

mławianka
mławianka
1 rok temu
Reply to  Hemi

No niestety, nie czytam Gretkowskiej – to fakt. Lubię inne lektury bardziej ambitne. Jeśli szukam czegoś dla relaksu, to ma być lekkie i przyjemne lub kryminał, ale ten dobry.
Gdzie widzisz mój zachwyt nad twórczością Gretkowskiej? Po prostu nie lubię gdy ktoś się czepia byle się czepiać.
Bronię kobiet jako takich, nie lubię poniżania i pomniejszania roli kobiet, wszak wobec prawa jesteśmy równi.
Wg nauki kościoła i PISu to kobieta z kuchni nie wychodzić, a mnie to po prostu oburza i się z tym nigdy nie zgodzę.
Ty jak wnioskuję czytasz byle czytać i jednak Gretkowską czytasz.

mławianka
mławianka
1 rok temu
Reply to  mławianka

Ps.
Dodam, że skoro tak bardzo PIS poleca lekturę M. Gretkowskiej, to chyba jednak kilka pozycji przeczytam w najbliższym czasie.
Olga Tokarczuk też wam nie leży, a nie akurat tak.

ADVOCEM
ADVOCEM
1 rok temu
Reply to  mławianka

Szanowna Pani, mlawianko!!, czy musi Pani tak zazarcie, prowadzic polemiki, ztym ciemniakiem, i pozwalac mu na pisanie, takich bredni, Hemii to taki sam DEBIL, JAK ZIEMKIEWICZ,wystarczy zapoznać, sie z jego wpisem ostatnim o aktorze Sztur seniorze, z Krakowa, to dwóch idiotow, ktorzy pasuja do siebie jak ulal. Naprawde nie arto znizac sie do ich poziomu. Niektórzy na portalu, zarzucają MI ze operuje takimi ostrymi slowami, ake do tych DEBILI takie słowa nie docierają, a Hemii uwaza, ze ti dla niego pochwala.

Hemi
Hemi
1 rok temu
Reply to  mławianka

No to jest ciekawe, nie czytałaś ani Gretkowskiej, ani jak się domyślam Ziemkiewicza, a potrafisz zawyrokować o bezapelacyjnej wyższości tej pierwszej, której rzekomo RAZ jakoby do pięt nie dorasta. To jest ciekawa umiejętność, wyrokowanie o wyższości jednego pisarstwa nad innym bez zapoznawania się z nimi, gratulacje z mojej strony:).

Przy czym nie jestem jej czytelnikiem, fragmenty publikowane w Internecie przy okazji jej scysji z Ziemkiewiczem skutecznie zniechęcają:).

mławianka
mławianka
1 rok temu
Reply to  Hemi

Nie mam nawet zamiaru czytać nic tego człowieka. Wystarczy, że kilka razy widziałam go w TVP (Telewizji nie oglądam z reguły, ale czasami nie mam wyjścia 🙁 ) i ostatnie jego słowa na temat J. Sthura
„Aktor słynący z zajadłości antypisowskiej wylądował tej nocy wyborczej w szpitalu. I prawdopodobnie to miało związek”
przekreślają go jako człowieka całkowicie, w moich oczach .

ADVOCEM
ADVOCEM
1 rok temu
Reply to  Hemi

Hemii== gdybys tak to powiedzenie zastosowal do siebie == HEMII Z WOZU I BEDZIE NAM LŻEJ OD TEGO PRZYGLUPA !!!

ADVOCEM
ADVOCEM
1 rok temu
Reply to  Hemi

Jaka Wielka szkoda,ze ty Hemii , razem z tym Ziemkiewiczem, zescie nie wyjechali, w tamtym CZASIE,JAKI BYSMY MIELI SPOKÓJ, OD TAKICH NAWIEDZONYCH BARANÓW, za granicą, dopiero by was przywolali do porządku, tam z takimi IDIOTAMI by sie nie cackali tak jak w POLSCE.

22
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x