Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Makabryczne znalezisko w Przasnyszu. Kto urywa głowy gołębiom?


fot. J. Chmielewski / www.infoprzasnysz.com

ZS nr 1 Budowlanka Mława rekrutacja
Reklama


Mieszkaniec Przasnysza – regionalista, historyk i literat Jan Chmielewski, spacerując po śródpolnej drodze w okolicy ronda przy ul. Rolniczej, dokonał makabrycznego znaleziska. W sąsiedztwie pola kukurydzy znalazł kilka martwych gołębi z pourywanymi głowami. Postanowiliśmy sprawdzić, kto mógł stać za śmiercią ptaków – czytamy na portalu www.infoprzasnysz.com.

– Chyba bardzo zestresowany przasnyszanin nie bacząc na to, że te ptaki są symbolem pokoju i ducha świętego pourywał im głowy i wyrzucił koło drogi — poinformował Jan Chmielewski, publikując kilka zdjęć.

Postanowiliśmy sprawdzić kto i w jakim celu mógł uśmiercić ptaki, które bez wątpienia nie zginęły przypadkowo. W tym celu skontaktowaliśmy się z uznanym hodowcą gołębi pocztowych, który poinformował, że niektórzy z hodowców w ten sposób eliminują niepotrzebne lub chore sztuki, choć w takim przypadku martwe zwierzęta należy zakopać lub zutylizować.

Usłyszeliśmy także inną hipotezę.  Za śmiercią ptaków mógł stać również handlarz, który nie sprzedawszy zwierząt, w okrutny sposób pozbył się kłopotu. Choć ceny za doskonałego lotnika mogą osiągać zawrotne stawki, zwykle koszt pojedynczego nieutytułowanego ptaka bez rodowodu oscyluje w granicach kilku-kilkudziesięciu złotych, co może prowadzić do tego typu patologicznych sytuacji.

Niestety nie dysponując relacjami naocznych świadków, będzie bardzo trudno ustalić sprawcę tego czynu, ponieważ żaden z gołębi nie miał obrączki umożliwiającej identyfikację jego właściciela. Klasyczna obrączka gołębia pocztowego zawiera skrót kraju, z którego gołąb pochodzi, numer koła, oddziału czy związku hodowców, rok zaobrączkowania i numer samego ptaka.

fot. J. Chmielewski 

źródło: www.infoprzasnysz.com

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Michał
Michał
10 miesięcy temu

Antena 5G rozsadziła im głowy lub przerażająca informacja po wyborach zwiększyła im ciśnienie co mogło mieć wpływ na zbiorowy wybuch.

Ire
Ire
10 miesięcy temu
Reply to  Michał

Węż ty puknij się w głowę co ty piszesz

Gfd
Gfd
10 miesięcy temu

Kuna je załatwiła

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x