Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Przedsiębiorcy pomogą wprowadzić OSP Mława do KSRG?


O stanie mławskiej ochrony przeciwpożarowej i perspektywie jej reorganizacji burmistrz Sławomir Kowalewski i komendant powiatowy Zbigniew Kąpiński rozmawiali z mławskimi przedsiębiorcami.


W czwartek 9 lipca 2020 r. Burmistrz Miasta Mława Sławomir Kowalewski oraz Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej Zbigniew Kąpiński zorganizowali spotkanie z przedstawicielami największych firm działających na terenie naszego miasta, aby porozmawiać na temat stanu ochrony przeciwpożarowej oraz zabezpieczenia operacyjnego Mławy.

Tematem wiodącym spotkania była koncepcja włączenia jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Mławie do struktury Krajowego systemu ratowniczo–gaśniczego (KSRG). Choć mławska OSP to formacja z wieloletnią, piękną historią, w ostatnich latach pełniła głównie funkcję reprezentacyjną. Burmistrz Mławy oraz Komendant Straży Pożarnej dostrzegają jednak jej potencjał i potrzebę – wręcz konieczność – przystosowania do czynnej pracy na rzecz miasta. Obecnie, w sytuacjach zagrożenia, gdy mławska jednostka Państwowej Straży Pożarnej wyjeżdża na akcje – zwykle uczestniczą w nich dwa zastępy strażaków, to w przypadku nagłych zdarzeń na miejscu, w Mławie, do pomocy są wzywane jednostki OSP Szydłowo lub OSP Lipowiec Kościelny.

Mławska jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej dysponuje siłą młodych, zaangażowanych druhów, którzy czują się powołani do tego, by nieść pomoc potrzebującym. Ich zaangażowanie nie jest wystarczające jednak do tego, aby jednostkę wpisać do  struktury KSRG. W tym celu niezbędne jest wsparcie ochotniczych strażaków nowoczesnym sprzętem i wyposażeniem.  

Zarówno Burmistrz Miasta Mława jak i Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej liczą, że wspólnie z mławskimi przedsiębiorcami uda im się poprawić stan ochrony przeciwpożarowej Mławy i już wkrótce mławska OSP w pełni wróci do czynnej służby.

źródło: UMM Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Sąsiad
Sąsiad
1 rok temu

BRAWO!!! Życzę OSP Mława rychłego włączenia do KSRG! To świetni druhowie i należy im się ten zaszczyt . Ale to i powód by w końcu Mława zaczęła ponosić chociaż część kosztów za „zabezpieczenia powiatu” choć to tak na prawdę gminy ościenne zabezpieczają(w razie potrzeby) miasto Mława. Rocznie to kilkadziesiąt jak nie więcej zabezpieczeń za których koszt wystarczył by na nowy samochód ratowniczo-gaśniczy (przynajmniej na wkład własny) . Panie Burmistrzu oraz radni Mławy, apeluję do Was abyście wkońcu chociaż w części odciazyli wkład gmin ościennych w bezpieczeństwo Waszego miasta i oprócz przedsiębiorców zapewnili dodatkowe środki potrzebne do włączenia OSP Mława do KSRG. Dzięki temu druhowie z Mławy będą mogli w końcu zabezpieczać swoje miasto

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x