Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Kross w Przasnyszu planuje zatrudnić ponad 200 osób!!!


Na przełomie września i października Kross chce zatrudnić ponad 200 osób, czyli więcej niż zostało zwolnionych podczas ogłoszonych w marcu zwolnień grupowych. O takich planach poinformował założyciel i prezes firmy Kross Zbigniew Sosnowski na portalu Interia.


 Konieczność wzrostu zatrudnienia wynika z gigantycznego boomu na rowery, które stały się towarem tak poszukiwanym jak papier toaletowy na początku epidemii. Sklepy rowerowe przeżywają oblężenie, a w ofercie jest coraz mniejszy wybór. To zaskoczenie przede wszystkim dla branży, która nie spodziewała się takiego wzrostu sprzedaży. Niektóre ze sklepów w kwietniu i maju podwoiły swoją sprzedaż rok do roku, magazyny świecą pustkami, a na nowy jednoślad trzeba niekiedy czekać tygodniami.

Zbigniew Sosnowski w wywiadzie dla Interii wspomina, że przed epidemią Kross zatrudniał około 600 osób, dlatego zwolnienie 25% załogi w marcu tego roku wiązało się ze znaczną redukcją zatrudnienia. Dodał, że firma jest w kontakcie ze zwolnionymi pracownikami, a zdecydowana większość z nich deklaruję chęć powrotu. Co więcej, zatrudnienie ma zyskać więcej osób, niż je straciło, dlatego powstaną nowe miejsca pracy. Tym samym epidemia, która na początku wydawała się dla firmy wielkim zagrożeniem, nieoczekiwanie stała się szansą na rozwój. Na 2021 r. Kross planuje 25-30% wzrost przychodu.

red.

źródło: Interia.pl/infoprzasnysz.com

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Benek
Benek
1 rok temu

Przykład firmy która dorobiła się potrójnie a może nawet poczwórnie na pandemii. Po 1 ogromne fundusze z tarczy od rządu na pracowników którzy pracują na 4/5 etatu. Po 2 duże zyski z obciętych drastycznie wynagrodzen. Po 3 rekordowa sprzedaż. Po 4 może pojawić siębduże dofinansowanie na zatrudnienie nowych/sarych pracowników.
Znowu ludzie tracą a irmy się bogacą bo Państwo znowu daje tak gdziee nie trzeba.

Hemi
Hemi
1 rok temu

Moim zdaniem popyt na rowery w związku z pandemią najpierw mocno dołował (odwołane komunie, ludzie pozamykani w domach), a potem wzrósł mocno (odreagowanie, preferencja – bardziej bezpieczny transport autonomiczny) stad też kierunek zmian w zatrudnieniu.

Jakby nie była, druga wiadomość pozytywna z dzisiejszego dnia:).

Quest
Quest
1 rok temu

Powinni wymieni cały zarząd, za te decyzje, a ludzie nie powinni iść do nich do pracy. Swobodnie mogli przetrwać ten okres, ale oczywiście na epidemii też chcieli zarobić

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x