Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

European Language Label dla projektu młodzieży I LO „Quo vadis … Europa?” !


Kolejny spektakularny sukces uczniów I LO w Mławie. Projekt eTwinning „Quo vadis … Europa?” , który otrzymał Krajową Odznakę Jakości oraz znalazł się wśród zwycięskich projektów 67. Konkursu europejskiego „EUnited – Europa verbindet”, został ponownie nagrodzony, tym razem odznaką European Language Label, przyznawaną dla najlepszych projektów eTwinning w danym roku.


European Language Label (ELL) – europejski znak innowacyjności w dziedzinie nauczania i uczenia się języków obcych to europejski certyfikat jakości w edukacji językowej ustanowiony przez Komisję Europejską w 1998 roku. Certyfikat jest wyróżnieniem za innowacyjne techniki kształcenia i promuje osiągnięcia metodyczne i dydaktyczne.

Jury składające się z doświadczonych metodyków i ekspertów bierze pod uwagę w swojej ocenie: nowatorskie metody dydaktyczne, jakość zrealizowanych działań, atrakcyjność projektu dla jego uczestników, osiągnięte rezultaty, wypracowane materiały, podniesienie kompetencji językowych uczniów oraz możliwość zastosowania rezultatów projektu w pracy z innymi grupami odbiorców.

Przypomnijmy, że projekt realizowany był przez trzy grupy młodzieży: z I LO w Mławie, Paul-Pfinzing-Gymnasium w Hersbruck (Niemcy) i Istituto Superiore Cesare Balbo z Casale Monferrato (Włochy). Młodzież z trzech krajów analizowała sytuację w Unii Europejskiej oraz kreśliła wizje przyszłości dla Wspólnoty europejskiej.

Wieloaspektowa analiza zadań projektowych obejmowała następujące rozważania:

  • Co nas łączy w Europie? Jaki potencjał mamy my, mieszkańcy tego najstarszego kontynentu?
  • Co należy zmienić w relacjach Europejczyków? Co przeszkadza nam w naszych wzajemnych relacjach?
  • Jak przestrzegane są w naszych krajach wartości unijne? Jak były przestrzegane prawa człowieka, demokracja, wolność 30 lat temu?
  • Jak czujesz się jako obywatel Europy? – W tak zatytułowanej ankiecie wzięli udział nie tylko uczestnicy projektu, ale także losowo wybrani uczniowie naszych szkół.
  • Kreśliliśmy wizje Europy, w tym stworzyliśmy obraz Europy naszych marzeń.
  • Skierowaliśmy postulaty do Niemiec jako państwa przewodniczącego Unii od czerwca 2020r.
  • Zaprojektowaliśmy logo projektu
  • Napisaliśmy słowa piosenki dla Europy „Europa – unser Haus” i wykonaliśmy ją do melodii „Imagine” Johna Lennona.

Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że projekt został doceniony przez różne gremia ekspertów. Jest to dla nas wielki zaszczyt, który potwierdza właściwy kierunek naszych działań i ogromne możliwości młodzieży I LO.

Strona projektu: https://twinspace.etwinning.net/94834/home

koordynator projektu

Edyta Dobiesz-Jąderko

 

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x