Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Wybory prezydenckie II tura 2020. PKW podała dane o frekwencji na godzinę 12:00. Jest lepiej niż w I turze


O godzinie 13.30 Państwowa Komisja Wyborcza podczas konferencji prasowej poinformowała o frekwencji wyborczej, która na godzinę 12:00 wyniosła 24,73%. 


PKW przypomniała też frekwencję z godziny 12:00 z I tury wyborów prezydenckich, która wynosiła 24,08%, w liczbach bezwzględnych daje to blisko 100 tys. głosujących osób więcej w dzisiejszych wyborach. W 2015 roku ta frekwencja wyniosła w ponownym głosowaniu na godz. 12:00 17,4%.

Najwyższa frekwencja w województwach mazowieckim (26,92), małopolskim (26,53%) i podlaskim (26,37%), a najmniejsza w opolskim (21,60%), lubuskim (22,71%), wielkopolskim (23,36).

Według miast, najwyższa frekwencja, tradycyjnie w Warszawie (28,72%).

W powiecie mławskim najwyższą frekwencję odnotowano w m. Mława  (24,40%), gm. Szydłowo (24,22%), gm. Radzanów  (24,10%), zaś najniższą w gm. Szreńsk (18,97%). Szczegółowe dane TUTAJ

Podczas wcześniejszej konferencji prasowej zwołanej na godzinę 10.00 PKW zaznaczyła, że nie odnotowano poważnych problemów od rozpoczęcia głosowania w II turze wyborów prezydenckich. Policja odnotowała w sumie 278 zdarzenia, dotyczą głownie takich wykroczeń jak: niedozwolone umieszczenia plakatów, naruszenia ciszy wyborczej, uszkodzeń ogłoszeń wyborczych. 

W sobotę na terenie województwa warmińsko-mazurskiego odnotowano dwa zgłoszenia o możliwości popełnienia przestępstwa związanego z łapówką wyborczą.

Do pierwszego z nich doszło w Działdowie, gdzie zgłoszono, że ktoś nagabuje do głosowania na określonego kandydata w zamian za pieniądze. – Organy ścigania otrzymały zawiadomienie, że jeden pan zaproponował 20 zł innej osobie, aby oddała głos w wyborach na konkretnego kandydata – powiedział podczas konferencji prasowej przewodniczący PKW Sylwester Marciniak. 

Drugie ze zgłoszeń dotyczy Gołdapi. W tej miejscowości w jednym z zakładów fryzjerskich miał być oferowany rabat (twierdzono, że 20 proc.) na usługi w zamian za głosowanie na konkretnego kandydata.

Wybory prezydenckie w Polsce rozpoczęły się punktualnie o godzinie 7.00 rano. Lokale wyborcze pozostaną otwarte do 21.00. 

red.

źródło: PKW

 

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
8 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
sprtw
sprtw
1 rok temu

Wyniki sondażowe były zawsze mniej korzystne (niedoszacowane) dla PIS, bo niektórzy wyborcy głosujący na tę partie wstydzą się przyznać nawet w anonimowych ankietach, że głosowali na tych manipulantów i wskazują, że głosowali na kogoś innego.

sprtw
sprtw
1 rok temu

Jest pewien sukces, paprotka zakwitła i w końcu przemówiła.
Tyle, że to co powiedziała, a w zasadzie przeczytała z kartki, to w zasadzie dotyczyło mediów publicznych, które winny być obiektywne , a niestety nie są.
Swoimi wiadomościami to media publiczne manipulują i dezinformują, do mediów komercyjnych nie wszyscy Polacy mają dostęp.
Można śmiało powiedzieć, że być może nawet połowa Polaków nie ma tego dostępu, bo ich na to nie stać, dlatego media publiczne winny być ogólnodostępne i przede wszystkim RZETELNE.

sprtw
sprtw
1 rok temu

Tu nie ma co czekać na wyniki.
Wiadomo już, że Trzaskowski przegrał i niestety trzeba się pogodzić z dalszym zaciskaniem łańcucha swobody i wolności przez Kaczyńskiego.
Nie powiem, bo jak na tak brudną i nierówną kampanię wyborczą, to Trzaskowski i tak odniósł sukces.

Chcieli wygrać? – winni TVN 24 zrobić kanałem ogólnodostępnym.
Chcieli wygrać: – nie powinni blokować stron www na gazeta.pl i na wyborcza.pl „tylko dla prenumeratorów”.

PIS miał wszystkie media ogólnodostępne, bo publiczne i jeszcze ma pretensje, że te prywatne go nie popierały.

Hemi
Hemi
1 rok temu

Niezależnie od oficjalnych wyników, jakich dopomina się Dzidek, jeden przegrany wyborów już zdaje się – niejaki Borysław.

Wydaje się, że dni tego niezbyt błyskotliwego i mocno antypatycznego gościa jako herszta PO wydają się policzone.

ADVOCEM
ADVOCEM
1 rok temu
Reply to  Hemi

Hemi===błyskotliwy manipulatorze, powinieneś zrozumieć i zauważyć że Dzidek nie pisze już od dłuższego czasu==a ty inteligencie uczepiłeś się jego jak rzep psiego ogona—zacznij się oglądać za siebie, bo nie długo sam znikniesz z mławskiego krajobrazu, a Twoje dni i tak są policzone, a ty Hemi jesteś tak błyskotliwy ja woda w klozecie —więc nic ciekawego,!!!!! NAM PRZEGRANYM — CIERPLIWOŚCI WYSTARCZY–BO UZYSKANIE PRZEZ TRZASKOWSKIEGO, WSPARCIA PRZEZ 10 MILIONÓW WYBORCÓW—DAJE NAM LUDZIOM NORMALNIE MYŚLĄCYM NADZIEJE,— ŻE DO NAS TAKŻE UŚMIECHNIE SIĘ LOS I PRZYJDZIE CZAS NA NASZE ZWYCIĘSTWA—-a wtedy biada takim nieudacznikom jak HEMI i jego sympatycy, którzy o swoich przeciwnikach piszą że ich dni są policzone—-aby tak pisać to trzeba mieć tak podły charakter jak HEMI—a takich ludzi trzeba eliminować z życia publicznego a nie ich gloryfikować , i nie dawać im szans co czyni portal, aby mącili w środowiskach, ze swoimi przekazami.!!!!

TO==Ja
TO==Ja
1 rok temu

P BEDZIE JESZCZE LEPIEJ !!! == NIEBIESCY SA CORAZ BLIZEJ SUKCESU !!! SUKCESU ZMIAN== !!!

TO==Ja
TO==Ja
1 rok temu
Reply to  TO==Ja

Ostatnie wyniki, napawaja radością, jestesmy bardzo blisko BARDZO !!! Aby w POLSCE POWSTRZYMAC DUDE I PIS !!!! a jeszcze do zakonczenia glosowania zostalo troche czasu aby pobic wszelkie rekordy. BRAWO POLACY !!!!#

TO==Ja
TO==Ja
1 rok temu
Reply to  TO==Ja

Cierpliwie czekajmy na WYNIKI PKW.

8
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x