Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Przasnysz uruchomił już miejską fontannę


Przasnysz uruchomił już swoją miejską fontannę.  Przasnyską tradycją było jej uruchamianie w pierwszy majowy weekend, ale w tym roku podobnie jak w innych miejscowościach, ze względu na wytyczne sanepidu związane z koronawirusem fontanny nie działały. W Przasnyszu okazało się, że Powiatowy Inspektor Sanitarny nie zgłosił już zastrzeżeń i wodotrysk właśnie został wczoraj uruchomiony.


GIS przestrzegał przed uruchomianie miejskich fontann, ze względu na ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa. Chodzi o to, że zdaniem GIS, wodno-powietrzny aerozol może być dodatkowym nośnikiem dla chorobotwórczych cząsteczek.

Jak poinformował burmistrz Przasnysza Łukasz Chrostowski, ze względu na wyrażony dziś brak obiekcji ze strony sanepidu oraz bardzo dobrą sytuację epidemiczną na terenie powiatu, podjął właśnie decyzję o uruchomieniu fontanny. Zapowiada także, że zlecił już prace dotyczące przygotowania do lata kurtyny wodnej, która powinna zapewnić ochłodę już w ciągu kilku kolejnych dni.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
mławianka
mławianka
1 rok temu

W Mławie nie uruchomią, nie ma też jak widać co liczyć na kurtyny wodne, z których woda raczej nie jest zagrożeniem, bo przecież to woda prosto z wodociągu, a nie zamknięty obieg.
Światło zgasło, a wraz z nim wszelkie nadzieje.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x