Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

„Pozdrowienia z Mławy”. Dla ciekawych historii Mławy i kolekcjonerów


Grupa nieformalna Mława Miasto Zabytkowe zaprasza na wystawę plenerową „Pozdrowienia z Mławy”. To niezwykłe wydarzenie dla miłośników historii Mławy oraz dla kolekcjonerów.


Tytuł wystawy jest nawiązaniem do jednej z najbardziej znanych historycznych pocztówek, na której w każdą literę nazwy naszego miasta została wpisana fotografia z charakterystycznymi dla Mławy obiektami: ratuszem, ulicą Niborską, kościołem św. Trójcy, parkiem oraz cerkwią. Z pewnością tę pocztówkę, ale także wiele innych odsłon pozdrowień z Mławy zobaczymy na ekspozycji, która od 16 lipca będzie dostępna  dla zwiedzających na skwerze przy ratuszu miejskim.

Na wystawę złożą się plansze ze skanami i opisami pocztówek ze zbiorów członków grupy Mława Miasto Zabytkowe. Poza ekspozycją przygotowali oni jeszcze jedną atrakcję – podczas otwarcia wystawy – 16 lipca br. o godzinie 18:00 – będzie można podziwiać zbiory prezentowane przez kolekcjonerów na specjalnie ustawionych stolikach. Serdecznie zapraszamy.

Wystawa jest elementem obchodów 591. rocznicy nadania Mławie praw miejskich. W jej organizację zaangażowały się  samorządy miejski i powiatowy oraz Miejski Dom Kultury w Mławie.

źródło: UMM

oprac. red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
5 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Magdalena Grzywacz
Magdalena Grzywacz
1 rok temu

Warto dodać, że wystawa odbywa się pod patronatem Burmistrza Miasta Mława.

ADVOCEM
ADVOCEM
1 rok temu

Jest Pani w błędzie Pani NACZELNIK, WYDZIAŁU PROPAGANDY URZĘDU===a to dlatego że ta wystawa może stracić na atrakcyjności,!!!!! Wystarczy informacji na plakacie , a jeśli tak Pani uważa trzeba było dopilnować / bo chyba od tego Pani jest / aby nazwisko BURMISTRZA ZNALAZŁO SIĘ NA TYM PLAKACIE INFORMACYJNYM

Magdalena Grzywacz
Magdalena Grzywacz
1 rok temu
Reply to  ADVOCEM

Nie jestem w błędzie – stosowny wniosek wpłynął do ratusza, a burmistrz Sławomir Kowalewski z przyjemnością objął wydarzenie swoim patronatem. Natomiast Pan się myli co do nazwy wydziału, w którym pracuję. Jest to wydział komunikacji społecznej i medialnej. Pozdrawiam

ADVOCEM
ADVOCEM
1 rok temu

W odpowiedzi Pani GRZYWACZ !!!!== po pierwsze pracując w tym wydziale jest Pani NACZELNIKIEM TEGO WYDZIAŁU, jeśli Burmistrz objął wydarzenie swym patronatem to winno być potwierdzone dokumentem, bo Pani pisane słowa nie są dokumentem, nie mylę się także co do nazwy wydziału, nazwałem go wprost bo tylko dlatego ten wydział powstał, napisała Pani o Burmistrzu Kowalewskim, chciałem przypomnieć że, w organizację zaangażowany jest także powiat, który reprezentuje Starosta Rakowski. A jeśli już Pani przekazuje informację to proszę na przyszłość przekazywać je bardziej rzetelnie, bo tak co innego mówi plakat informacyjny, / świetnie przekazujący informację / niż to co Pani powinna czynić aby być wiarygodna w swym przekazie. !!!!!

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  ADVOCEM

No burmistrz udostępnił miejsce na wystawę, a więc jej patronuje… 🙂

5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x