Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Pomoc dla mławskiego szpitala warta ponad 633 tys. zł na walkę z koronawirusem


Mławski szpital otrzymał od Fundacji Orlen darowiznę rzeczową z przeznaczeniem na walkę z koronawirusem. Wartość przekazanych środków ochrony indywidualnej i preparatów dezynfekcyjnych to 633 370,83 zł. Symboliczny czek wręczył dyrektorowi szpitala Waldemarowi Rybakowi Sekretarz Stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych Maciej Małecki.


Dary trafiły do mławskiego szpitala wczoraj. Darowizna od Fundacji Orlen obejmowała płyny do dezynfekcji powierzchni i rąk, 20 000 sztuk masek medycznych, rękawice, przyłbice, kombinezony ochronne, gogle medyczne, medyczne osłony twarzy oraz ochraniacze na obuwie.

Przekazanie darowizny połączone było z konferencją prasową na terenie szpitala. Za przekazaną pomoc podziękowali zarówno dyrektor szpitala Waldemar Rybak, jak też starosta Jerzy Rakowski oraz koordynator tej akcji na naszym terenie – wiceprzewodniczący rady miasta Michał Pol.

 – Z walki z koronawirusem na szczęście wychodzimy obronną ręką i mam nadzieję, że tak będzie dalej. Ta pomoc jest bardzo wydatną, szczególnie w tych czasach, kiedy szpitale przeżywają duże kłopoty finansowe – dziękował dyrektor Rybak.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
43 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
mławianka
mławianka
2 lata temu

Może jeszcze jeden 🙂
Walczące moce
Kolejno w nowe ludzkości poranki
Odmienne moce szły w dziejowe szranki.
Do walki życia naprzód wystąpiły
Czysto zwierzęce i cielesne siły.
Potem przybyła zręczna chytrość węża,
Która silniejsze potwory zwycięża.
Dalej szła pycha, nienawiść i męstwo,
Rozum i ludzkiej wiedzy czarnoksięstwo.
I sprawiedliwość, co równo odważa
Prawa słabego i prawa mocarza.
Następnie piękność szła promieniejąca,
Która spojrzeniem broń z ręki wytrąca.
A za nią w blasków różanych powodzi
Ofiarna miłość – ostatnia nadchodzi.
Ta wszelkie grozy odrzuci narzędzie –
I poświęceniem tylko walczyć będzie.
Jak służebnica pokorna i cicha
Uciszy zawiść, którą tłum oddycha..
A gdy dla wszystkich otworzy ramiona,
Wrogów zaciętość i pychę pokona –
I temu na skroń wieniec chwały włoży,
Kto więcej szczęścia ludzkości przysporzy.

Też Adam Asnyk

mławianka
mławianka
2 lata temu

Piękny wiersz Asnyka:

Trzeba z Żywymi naprzód iść,
Po życie sięgać nowe:
A nie w uwiędłych laurów liść
Z uporem stroić głowę!

Wy nie cofniecie życia fal!
Nic skargi nie pomogą!
Bezsilne gniewy, próżny żal!
Świat pójdzie swoją drogą.

Marco
Marco
2 lata temu

Zapożyczone Trzaskowski będzie marionetką Berlina, tak jak było PO. Żeby bezboleśnie zmienić sytuację, to opozycja musi najpierw wygrać wybory parlamentarne i kolejne prezydenckie. Jaki będzie bałagan przy prezydencie Trzaskowskim, to mamy na przykładzie senatu. Celowe, bez względu na ludzi, przeciąganie ocen ustaw mających pomóc przedsiębiorstwom, przeszkadzanie w czym się tylko da. Opozycja prowadzi wojnę a Trzaskowski ma być siłą w tej wojnie, nie chodzi wcale o wszystkich Polaków ale o zadymę i przejęcie władzy. Mam nadzieję że Polacy na to nie pozwolą. Jaka jest opozycja to widać, dają się ogrywać Kaczyńskiemu jak dzieci w piaskownicy. To zwykli idioci, którzy pozwalali nas okradać przez 8 lat różnym przestępcom, nawet sami mówili, że faktury vat bardziej się opłacają niż narkotyki, jest wiele innych nagranych wypowiedzi z pogarda o Polakach, ostatnia Neumana że: „ci idioci i tak na nas zagłosują” Pis nie jest idealny, bo też tam jest sporo cwaniaczków, ale w porównaniu do PO PSL – to są aniołki, choć zobaczymy jeszcze jakie gówno wylezie. To co dyskredytuje Rafała to to że sam, własnoręcznie, w Brukseli pisał tekst rezolucji przeciwko Polsce czyli przeciwko Polakom. Żeby przejąć władzę są zdolni wpędzić ludzi w biedę. Druga ważna sprawa: Jako prezydent Warszawy zaskarżył decyzje cofające zwrot kamienic miastu, czyli cofał decyzje korzystne dla ludzi i na rzecz mafii reprywatyzacyjnej.

TO==Ja
TO==Ja
2 lata temu
Reply to  Marco

No proszę i taki TALENT JAK MARCO, ztak olbrzymia wiedza marnuje sie w tej naszej, MLAWIE. MARCO,bo tej wykladni i ocenie,z czystym simieniem moge CIEBIE, z a liczyc do tej grupy pisowskich IDIOTOW,ktorzy plaszcz,noszą zawsze na DWÓCH ramionach.

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  Marco

Nareszcie wam ktoś zacznie bardziej patrzeć na łapki, senat to za mało.

Hemi
Hemi
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

Senat patrzy na ręce?

Czy raczej sypie piach w tryby Dobrej Zmiany, wkłada kij w szprychy żeby wprowadzić zamęt i wywrócić rząd?

Tylko w jakim celu, bo wy programu dla ludzi nie macie, żadnego.

W Warszawce wygląda na to, że rządzenie waszego kandydata Plstformy to jest kroczenie od jednej awarii do drugiej, od jednej wtopy do kolejnej, pasmo prażek po prostu.

GrennPis
GrennPis
2 lata temu
Reply to  Marco

I takich ludzi szanuje jak Marco . Masz u mnie piwo. Jest szansa że będzie kiedyś normalnie .Ale napewno nie z bandą z PO i PSL .

TO==JA
TO==JA
2 lata temu
Reply to  GrennPis

GRENPIS==JUŻ JEST NORMALNIE BO BANDA PIS TAK SIĘ ROZPANOSZYŁA, że strasznie dużo przybyło milionerów, tej pisowskiej hołoty do których najważniejsza jest kasa== to piwo wychlaj sam b za moment jak tak dalej bedzie to nie będzie cię stać nawet na piwo, i bdziesz prosił znajomych żeby ci postawili piwo.

Job
Job
2 lata temu

Niespełnione obietnice PAD:
1. Powstanie 100 tys. tanich mieszkań – klapa,
2. Wyeliminuję umowy śmieciowe – nic z tego,
3. Powstanie stała baza wojsk Fort Trump – nie udało się,
4. Podniesienie kwoty wolnej od podatku do 8000 zł dla wszystkich – niezrealizowane,
5. Przewalutowanie kredytów frankowych na złotowe – ustawy nie ma,
6. Naprawi służbę zdrowia – klapa. Przekazał 2 miliardy złotych na TVP.
Czy tak dalej ma być?
Tego można wyliczać. Pójdźmy 12 lipca na wybory. Wybierzmy mądrze. Jesteśmy mądrym narodem.

Hemi
Hemi
2 lata temu
Reply to  Job

Obietnice wyborcze A. Dudy z 2015 r., były 4 główne:

– program 500+, zrealizowany, i to z naddatkiem, ponieważ objął również 1-sze dziecko od 2019 r.,

– kwota wolna od podatku 8 tys. – zrealizowana poprzez nechanizm degresywny dla osób o najniższych dochodach,

– pomoc frankowiczom, zrealizowane poprzez powstanie funduszu pomocy osobom mającym trudności ze spłatą kredytów oraz orzecznictwo sądów po wyroku sądu UE, umożliwiające konwersję waluty kredytu z CHF na PLN po kursu historycznym,

– obniżenie wieku emerytalnego- oczywiście zrealizowane.

Program tanich mieszkań nie był zobowiązaniem wyborczym A. Dudy.

To jest w sumie ciekawe , ze zwolennicy partii, której niejako znakiem firmowym jest niedotrzymywanie obietnic wyborczych i wrzucanie niekorzystnych dla ludzi rozwiązań (jak podniesienie wieku emerytalnego), o których nie zajaknęli się w kampanii wyborczej, tak martwią się o stan realizacji wyborczych A. Dudy, tę obywatelską troskę należy docenić jak najbardziej:):).

TO==Ja
TO==Ja
2 lata temu
Reply to  Job

ZGADZAM SIĘ ZE JESTESMY MADRYM NARODEM !!! ALE WSROD POLAKÓW JEST GRUPA WSPIERANA PRZEZ KLER, KTOREJ MARZY SIE WSZECHWLADZTWO, !!!

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  TO==Ja

Nie tylko kler, ale przede wszystkim Kaczyński któremu marzy się dyktatura.

TO==Ja
TO==Ja
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

Anonimowo==jednak jesli tylko chcesz, to POTRAFISZ, madre posty pisac, i nie szukasz glupszych od SIEBIE.

sprtw
sprtw
2 lata temu

Co tu więc porównywać, Adrian przy Trzaskowskim to gamoń

sprtw
sprtw
2 lata temu

II.
Rafał Trzaskowski – absolwent Wydziału Filologii Angielskiej Uniwersytetu Warszawskiego, a także Kolegium Europejskiego w Natolinie. W 2004 uzyskał doktorat w Instytucie Studiów Międzynarodowych na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych UW, Był stypendystą Instytutu Unii Europejskiej ds. Badań nad Bezpieczeństwem w Paryżu i Uniwersytetu w Oxfordzie. Jako 15-latek uczył się w Marcellin College w Sydney w Australii, a na początku lat dziewięćdziesiątych w Stanach Zjednoczonych, w Cranbrook-Kingswood High School. W przeszłości pracował jako tłumacz symultaniczny i nauczyciel języka angielskiego. W latach 1998-2009 wykładał w Krajowej Szkole Administracji Publicznej, a od 2000 roku jest wykładowcą w Collegium Civitas w Warszawie. Był też analitykiem w Centrum Europejskim w Natolinie., mówi płynnie po angielsku i francusku, co zaprezentował podczas tej kampanii wyborczej. Zna też hiszpański, włoski i rosyjski.

Hemi
Hemi
2 lata temu
Reply to  sprtw

Mydlenie oczu.

Jeden dyplom z konkretnego kierunku, jak medycyna, studia inżynieryjne czy prawo, więcej znaczy niż cała ta kolekcja kandydata Platformy.

Co my tam mamy: politologia, europeistyka, stosunki międzynarodowe, filologia, typowe przegadane studia o wszystkim i o niczym. Jeszcze tylko psychologii i socjologii zabrakło do kompletu najbardziej użytecznych dla społeczeństwa kierunków:):).

W miarę zorientowany czytelnik gazet będzie miał większe pojęcie o polityce niż mało lotny absolwent politologii, a z tym mamy chyba do czynienia;):):).

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  Hemi

W 2003 r. Okręgowa Rada Adwokacka w Krakowie uznała, że Andrzej Duda nie nadaje się na aplikanta adwokackiego, bo m.in. fatalnie zdał egzamin. Obecny prezydent przekonywał, że ta decyzja jest niekonstytucyjna. I pomylił przepisy.
Naczelna Izba Adwokacka do której odwołał się Duda tę decyzję przyklepała.
Co to oznacza? – ni mniej ni więcej, że w Polsce polityką zajmują się ludzie, którzy do normalnej pracy się nie nadają Taki oto z niego prawnik.

Hemi
Hemi
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

Opinie różnych prawniczych organizacji, z których część ma charakter po prostu klik, niewiele interesują zwykłych ludzi.

Prawnicze lobby skompromitowało się już setki razy, widzieliśmy już uniewinnienia łapowników, których przygwożdżono na gorącym uczynku i cała Polska to widziała, zwolnienie od odpowiedzialności karnej różnych celebrytów, którzy po pijaku za kółkiem powodowali wypadku i zagrożenie życia ludzi, mieliśmy uniewinnienia jawnych oszczerców, doprawdy lista jest długa, w TVP miałeś serial „Kasta” trzeba było oglądać.

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  Hemi

O czym ty hemi piszesz, znów nie na temat, ja piszę o prezydencie, który niby ma wykształcenie prawnicze które tak zachwalasz u niego.
Skończył studia w Krakowie, gdzie tatuś był wykładowcą na wyższej uczelni, resztę sobie dokończ.
Piszesz nie na temat.
Oczywiście do takich rzeczy nasz prezydent się nie przyznaje w swoich życiorysach – temat tabu.

GrennPis
GrennPis
2 lata temu
Reply to  Hemi

Miło Cię czytać Pani HEMI . Ta klasa. Ten spokój.

mławianka
mławianka
2 lata temu
Reply to  Hemi

Tutaj to raczej Maliniak się skompromitował a nie jakieś lobby wymyślone przez ciebie.
Kogo ty zachwalasz, Hemi, no kogo?
Ma prawnicze wykształcenie dzięki temu że tatuś był wykładowcą na uczelni w Krakowie.

TO==Ja
TO==Ja
2 lata temu
Reply to  Hemi

Panie KRZYSZTOFIE— a Pan do ktorej kliki należy, chyba do tej ktora zwalcza prawnikow, fzisiejsza kaste yrzeba bedzie rozliczyc .

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  Hemi

ale na listę aplikantów adwokackich się nie dostał, bo za mało miał punktów, taki z niego prawnik.

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  Hemi

Widzę, że portal też nie zamieszcza wszystkich komentarzy, oj nie można dudusiowi wytykać bylejakości.
Poszukajcie sami w Google: duda aplikacja, adwokat – jest pełno na ten temat, jak to z Dudy prawnik.

sprtw
sprtw
2 lata temu

I.
Andrzej Duda – uczył się w ogólniaku. Po latach przyznawał, że nie był pilnym uczniem, w wyborach prezydenckich 1990 i 1995, jako wolontariusz, wspierał kandydaturę Lecha Wałęsy, ukończył prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim, od 1997 roku zaczął pracę na uczelni, prowadząc zajęcia ze studentami i przygotowując doktorat. Prowadził szkolenia z prawa administracyjnego dla urzędników państwowych, w kancelariach notarialnych i firmach deweloperskich. W 2005 roku został doktorem nauk prawnych, założył własną kancelarię prawną. Był także wykładowcą w niepublicznej Wyższej Szkole Pedagogiki i Administracji im. Mieszka I w Poznaniu, zna język angielski, rosyjski i podobno rozumie niemiecki. Kiedy jednak w publicznych sytuacjach wypowiadał się po angielsku, zwracało uwagę, że nie posługuje się nim płynnie.

mławianka
mławianka
2 lata temu

Ponieważ ta dostawa do szpitala to też element kampanii wyborczej, to trzeba powiedzieć, że Jarosław wczoraj w towarzystwie Brudzińskiego i Błaszczaka odwiedził Rydzyka w Radiu Maryja i namawiał słuchaczy do głosowania na Maliniaka.

Podkreślał, że opozycyjne czasopisma to szmatławce, niemieckie szmatławce, że w mediach winna być równowaga…

Tylko dlaczego tego tej równowagi nie ma w mediach PUBLICZNYCH, mediach które opłacane są z kieszeni wszystkich podatników. Tego braku równowagi to on nie widzi? jeśli się czegoś wymaga od mediów prywatnych, to powinno się do tego dostosowywać w mediach publicznych. Nie wspominam o mediach pro pisowskich.

Aha, jeszcze jedno mnie rozbawiło:

Już nie mówił o ideologii LGBT, ale o FORMACJI LGBT.
Użycie w tym wypadku określenia „formacja” to chyba określenie tych ludzi jako ugrupowanie polityczne, no bo raczej nie zespół muzyczny czy też oddział wojskowy.
No odlatuje Jarek i trzęsie portkami, oj trzęsie. 😀

Hemi
Hemi
2 lata temu
Reply to  mławianka

Czegoś nie rozumiem. Zarówno A. Duda jak i PiS czy szerzej Zjednoczona Prawica wygrali wybory w 2015 r. pomimo tego, że wszystkie telewizje mieli przeciw sobie poza niszową TV Republika (polecam wszystkim na marginesie). O prasie i Internecie nawet nie wspominam (Polityka, Newsweek, Wyborcza, WP, Onet,itp.), wszystkie były za dzisiejszą opozycją.

W ciągu tych pięciu lat opozycja straciła tylko poparcie publicznej TV, bo inne media nadal z nią sympatyzuja, w demonstracyjny wręcz sposób.

Skoro PiS mógł przez tyle lat zmagać się z całym wrogim frontem medialnym, to dlaczego PO i jej nieporadny kandydat tak lamentują, skoro tylko i wyłącznie publiczną TV maja przeciw sobie?

Złej tanecznicy przeszkadza rąbek u spódnicy?

mławianka
mławianka
2 lata temu
Reply to  Hemi

To ty lamentujesz Hemi i tobie podobni.
Patrz wyżej – to w Radiu Maryja to był lament.

Hemi
Hemi
2 lata temu

Pomyśleć, gdyby Orlen tak jak tysiące polskich firm został sprywatyzowany, sprzedany jakiejś zagranicznej firmie przez liberałów.

Zagraniczny właściciel byłby zainteresowany pomocą lokalnym społecznościom czy raczej liczeniem pieniędzy?

Przyjaciół poznaje się w biedzie. Po wybuchu epidemii koronawirusa, gdy państwa UE wykupywały na pniu środki dezynfekcyjne, właśnie z inicjatywy ministra Sasina publiczne spółki: Orlen i Polfa Tarchomin rozpoczęły produkcję płynu do dezynfekcji, później dołączył do nich KGHM.

I dzięki temu kluczowych w walce z pandemią środków dezynfekcyjnych nie zabrakło u nas.

Wyobraźmy sobie teraz że rządzi inna koalicja i inny kandydat, którego mottem jest teza Balcerowicza, że „państwo w ogóle nie powinno być obecne w gospodarce”. Gdzie byśmy byli z tym wszystkim?

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  Hemi

Ha ha ha. Orlen jest bezinteresowny tak samo jak KGHM.
Orlen nie robi nic za darmo, to że przywiózł zaopatrzenie do szpitala to akcja za niezłą kasę, która poszła z kieszeni wszystkich obywateli naszego pięknego kraju i takiego zaopatrzenia podjęłaby się każda firma, obojętne czy państwowa, prywatna czy zagraniczna.
Co do firm zagranicznych, to zauważ, że na ogół zatrudniają one Polaków dzięki czemu bezrobocie jest niższe i nie tylko, bo podatki też płacą.
Hemi kogo ty próbujesz wprowadzić w maliny. Myślisz, że lud jest głupi i ślepy? może wasi wyznawcy tak, ale nie inni którzy potrafią samodzielnie myśleć.

Hemi
Hemi
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

Ktoś jest przeciwny zagr. kapitałowi? Na pewno nie prawica, przy czym trzeba pamiętać, że:

– zagr. kapitał powinien pełnić funkcję uzupełniającą w stosunku do kapitału krajowego,

– zagr. kapital nie może cieszyć się przywilejami w stosunku do kapitału krajowego a z tym mieliśmy do czynienia podczas poprzednich rządów, gdy dawano przywileje w firmie ulg np. marketom, które niszczyły polskich kupców i sklepikarzy i jeszcze były w tym wspomagane przez polskie państwo, czy ktoś mógł wymyślić coś równie szkodliwego i nonsensownego?

Oczywiście pan kandydat liberalny nie zająknął się w kampanii słowem o tych „dokonaniach” własnego obozu politycznego.

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  Hemi

Z całym brakiem szacunku, hola hola, panie Hemi. Stocznie prywatyzował rząd PiS w 2007.
Stocznię Nauta PiS obecny doprowadził do ruiny kompletnej.
Stadninę koni w Janowie Podlaskim, słynną na cały świat doprowadził do ruiny kompletnej kto – także PIS.
Nie wszystko prywatyzowało PO

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

aha, radiową „Trójkę” też zniszczył PIS.
To tylko takie najgłośniejsze sprawy.

TO==Ja
TO==Ja
2 lata temu
Reply to  Hemi

Hemii ciemniaku, jak sam widzisz gdyby CI mysliciele z PIS, mieli jeszcze wiecej takich, myslicieli jak ty, i ten slynny OBAJTEK,ktory na pokaz zSzydlo korytarze w szkole malował, to Kraj z takimi gamoniami, bylby tym czym jest Białoruś z Łukaszenko. Przeciesz, to eszystko jest na pokaz przed wyborami.

mławianka
mławianka
2 lata temu
Reply to  Hemi

Tak, zagraniczny kapitał jest ok, bo do Polski z Zachodu wjeżdża coraz więcej odpadów.
Tu rząd PIS nie ma problemów.
2015r. – 154 tys. ton
2018r. – 434 ty.ton
2018r. – 405 tys. ton.
To są dane GUS.
Tak tu niektórzy optują za PIS, bo PO/PSL nas wyprzedało, ale śmieci to PIS sprowadza coraz więcej.
Tak uszczelniono polską granice na przywóz śmieci.
W Polsce i przyjmują, a potem śmieci płoną na wysypiskach – tak to u nas wygląda utylizacja śmieci.

Job
Job
2 lata temu
Reply to  Hemi

Fajny prezent. Tylko dlaczego przed wyborami? Przecież rząd wiedział już w styczniu o zbliżającej się pandemii i co zrobił? Zakupił w świetle TVP maseczki itp.. bez certyfikatu. Pokaż medialny przez TVP fajny pokazujący jak polski rząd dba o bezpieczeństwo polaków. Żenada. A ile kasy wydał? Tego nie wie nikt. Mówią coś o 200 mln. Kolejne wyrzucone pieniądze 70 mln za karty do głosowania na 10 maja. I coś się stało. Nic. Bo to nie ich pieniądze tylko nasze. Dlaczego prywatne instytucje i zwykli ludzie podjęli zryw w marcu aby doposażyć szpitale w środki ochrony osobiste? Bo państwo jak zwykle nie przygotowane. Szacunek dla tych ludzi i instytucji za pomoc dla naszego szpitala. Obłuda, zakłamanie i hipokryzja naszego rządu. Ale pandemia nie ustępuje. Co robi rząd? Jeżdżą za nasze pieniądze i agitują na PAD w zbliżających się wyborach. Jakież to jest zakłamanie. Mam nadzieję, że mądry naród mądrze zagłosuje.

Hemi
Hemi
2 lata temu
Reply to  Job

W styczniu nie było jeszcze pandemii, radzę odświeżyć pamięć.

WHO ogłosiła stan pandemii 11 marca. Morawiecki i Szumowski byli na posterunku cały czas, nie zeszli ze sceny, kierowali państwem w tym najtrudniejszym okresie i nie wahali się podejmować szybkich decyzji, za które krytykowali je Niemcy, jak zamknięcie granic i przestrzeni powietrznej, dzięki czemu udało się ograniczyć przyrost zakażeń.

A co zrobił nasz bohaterski Prezydent Warszawy i wiceprzewodniczący Platformy? Ano urwał się na L4 tłumacząc, a jakże, przemęczeniem (!).

Brak słów po prostu.

TO==Ja
TO==Ja
2 lata temu
Reply to  Hemi

Gdzie bysmy byli z tym wszystkim??? Hemii, kiedy tov dotrze do CIEBIE, ze jestes, chamem i nieukiem, BYLIBYSMY O WIELE DALEJ NIZ DZIŚ !! A tak mamy to co mamy, ele 12 powiemy dość tej pisowskiej mafi, DOSC ROZKRADANIA POLSKI !!! Pamietaj baranie znikniesz razem z nimi !!!

mławianka
mławianka
2 lata temu

To nie pomoc, to święty obowiązek rządu dbać o bezpieczeństwo ludzi, tak pacjentów jak i personelu medycznego.

Jeszcze chwila i będą z wielkim hukiem i fanfarami zaopatrywać szpitale w waciki, gaziki i czopki.

Za nasze pieniądze rządzący robią sobie wycieczki krajoznawcze. Rozdają samorządom promesy wielomilionowe drukowane na zwykłych drukarkach i jak na dzień dzisiejszy nie warte złamanego grosza, bo ustawa jeszcze nie uchwalona.

Tyle tylko, że czego się nie robi, żeby żeby przepchnąć tę kaczą marionetkę na następną kadencje, Przecież jak się nie uda to Kaczor zemsci się na całym rządzie i na TVPIS także, bo to bardzo mściwy człowiek.

Hemi
Hemi
2 lata temu
Reply to  mławianka

Tak, Kaczor jest tak „mściwy”, ze uruchomił programy społeczne, wbrew opinii Platformy i jej kandydata uważającego to, a jakże, za rozdawnictwo, których skutkiem było wypłacenie polskim rodzinom ponad 120 mld to jest gigantyczna i konkretna kwota odczuwalna w kieszeniach rodzin.

Koszt samej 13-tki dla emerytur to jest 12 mld zł rocznie, chociaż jak twierdzi gwiazda POKO, trzynastka tak naprawdę „upokarza emerytów ” :):).

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  Hemi

Ooo, już 120 mld, szybko ci te kwoty rosną Hemi. Lepiej nawet jak drożdże.

Jan
Jan
2 lata temu
Reply to  Hemi

Jak to trzynastka? To jakaś zapomoga. Niech Państwo da prawdziwą trzynastkę. Lepiej jakby zwolniło emerytów z podatku. Ale tego nie zrobi bo więcej wyda. A to przecież są nasze pieniądze, z naszych podatków. Dla przykładu mam 2000 zł netto emerytury. Podatek jaki muszę zapłacić to około 400 zł miesięcznie X 12 miesięcy to 4800 zł. A zapomogi 880 zł. Jest różnica?

TO==JA
TO==JA
2 lata temu
Reply to  Hemi

TE PROGRAMY SPOŁECZNE KACZOR URUCHOMIŁ===tylko dlatego aby zadowolić tych ciemniaków takich jak ty==IDIOTO, powinieneś wiedzieć ciemniaku że to wszysto jest finansowane z podatków wszystkich POLAKÓW. PRZYJDZIE CZAS ŻE TE WSZYSTKIE PROGRAMY KACZORA—KTÓRE DZIŚ TAK SĄ CHWALONE ==STANĄ NAM WSZYSTKIM W GARDLE !!!! I ?????

43
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x