Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Barszcz Sosnowskiego za płotem u sąsiada


Dobrze, gdy mieszkamy w takim miejscu, gdzie sąsiednie działki są zamieszkałe, zagospodarowane i zadbane. Może się jednak zdarzyć – a w tym konkretnym przypadku właśnie tak jest, że sąsiadujemy z działką niezagospodarowaną lub zaniedbaną. W tej sytuacji rodzą się różne kłopoty.


Z taką właśnie historią, opowiedzianą ku przestrodze zwróciła się do redakcji jedna z obywatelek Mławy, zamieszkująca na obrzeżu miasta. Mławianka bardzo lubi zieleń i potrafi o nią zadbać. Może pochwalić się wypielęgnowanym trawnikiem, cieszącą oko kwiatową rabatą, owocowymi drzewkami, a także sporym warzywnym ogródkiem zlokalizowanym przy granicy z sąsiadem. I tu właśnie rodzi się problem, bowiem ta jedna sąsiednia działka pozostaje niezagospodarowana. Porasta ją gąszcz wysokich chwastów, w tym również okazy degradującej środowisko, trudnej do wytępienia parzącej rośliny nazwanej barszcz Sosnowskiego.

Jako, że próby skontaktowania się z właścicielem sąsiedniej działki okazały się bezskuteczne, pani wzięła sprawy dosłownie w swoje ręce i wykarczował pas chwastów wzdłuż sąsiedzkiej granicy. Przypłaciła to jednak poparzeniami rosnącego w gęstwinie barszczu, powodującego trudne w gojeniu rany.

Przestrzegamy więc wszystkich, a zwłaszcza rodziców dzieci przed kontaktem z tą rośliną. A do właścicieli takich działek apelujemy o ich koszenie w trosce zarówno o środowisko jak i dobrosąsiedzkie stosunki.

JK

Zobacz koniecznie tę broszurę: barszcz Sosnowskiego – Broszura-1

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
13 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Aga
Aga
1 rok temu

Po co weszła do sąsiada?

TO==Ja
TO==Ja
1 rok temu
Reply to  Aga

Aga. = POCA TO SIĘ NOGI NOCA !!!

wtf
wtf
1 rok temu

przecież to nie jej działka to po co ruszała?

mieszkaniec
mieszkaniec
1 rok temu

Z innej beczki. Nosarzewo Borowe. Czy ktoś się orientuje, czy odbywają się dziś jakieś wojskowe ćwiczenia w okolicy? – dziś od rana w kółko słychać samoloty. Mój pies wariuje ;(

Mlawa
Mlawa
1 rok temu
Reply to  mieszkaniec

Straszne piesek się boi zmień rasę która się nie boi

mieszkaniec
mieszkaniec
1 rok temu
Reply to  Mlawa

Straszny to jest pani/pana pseudodowcipny i prymitywny komentarz. Mój wielorasowy piesek olewa panią/pana cienkim sikiem.

Mlawa
Mlawa
1 rok temu

Roundup i do przodu

Antykowal
Antykowal
1 rok temu

Ech fachowcy. Szkoda, że na zdjęciu nie ma barszczu Sosnowskiego. A może wcale go tam nie było?

zemsta stalina
zemsta stalina
1 rok temu
Reply to  Antykowal

Taki fachowiec i nie widzi? Ja tam widzę

Antykowal
Antykowal
1 rok temu
Reply to  zemsta stalina

Trudno dyskutować z dyletantem, więc powiem tylko – na zdjęciu jest barszcz, ale nie Sosnowskiego. Już na tym portalu było np. zdjęcie groźnego wilka w Mławce, który był Burkiem Kowalskich. Oczywiście komentowało wielu, którzy na zdjęciu widzieli wilka.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu

No cóż jak ta Pani nie potrafi zabrać się za tępienie chwastów, a szczególnie barszczu Sosnowskiego, to nie powinna tego robić, a nie teraz płacze.

awanturnik
awanturnik
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

masz rację. powinna zadzwonić na policję i straż miejską. mogła też powiadomić sanepid w warszawie i ministra ziobrę. po co samemu wyrywać?

zzz...
zzz...
1 rok temu
Reply to  awanturnik

wystarczyło zaożyć coś na długi rekaw i rekawiczki…

13
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x