Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

400 tysięcy zł na aktywizację sołectw w powiecie mławskim. Gdzie trafią te pieniądze?


W tym roku, na wsparcie sołectw samorząd województwa przeznaczył blisko 12 mln zł. 400 tys. zł. trafi do sołectw w powiecie mławskim. Które sołectwa otrzymały wsparcie i na co je przeznaczą?


Dofinansowanie w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw MAZOWSZE 2020” na realizację 206 projektów służących lokalnej społeczności otrzymają sołectwa z powiatów: ciechanowskiego, mławskiego, przasnyskiego płońskiego i żuromińskiego. Powstaną nowe place zabaw i miejsca rekreacji, wyremontowane zostaną świetlice wiejskie, chodniki i oświetlenie. Każde z sołectw otrzymało jednakową kwotę dofinansowania, w wys. 10 tys. zł.

W gminie Dzierzgowo otrzymane środki przeznaczone będą m.in. na remont strażnicy w Rzęgnowie i poprawę bezpieczeństwa w sołectwie Żaboklik. W gminie Lipowiec Kościelny zmodernizowane zostaną świetlice wiejskie w czterech sołectwach. Z kolei sołectwa gminy Radzanów przeznaczą środki m.in. na chodnik przy drodze gminnej, odmulenie i pogłębienie stawu czy remont świetlicy. Gmina Strzegowo postawiła na wyposażenie placu zabaw w pięciu sołectwach. W gminie Stupsk wśród wykonanych zadań pojawi się w Konopkach nowe oświetlenie boiska. Gmina Szydłowo postawiła na budowę terenów sportowo rekreacyjnych w kilku sołectwach. Wieczfnia Kościelna m.in. wyremontuje remizę OSP w Windykach oraz zakupi i zamontuje lampy solarne w miejscowości Pogorzel. Gmina Wiśniewo m.in. wyremontuje i wyposaży pomieszczenia w świetlicy wiejskiej w Wiśniewku z przeznaczeniem na salę gier i zabaw dla dzieci i dorosłych.

Umowy z gminami w powiatach ciechanowskim, mławskim, płońskim, przasnyskim, pułtuskim i żuromińskim, podpisali marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik i wicemarszałek Wiesław Raboszuk. Nabór wniosków o przyznanie pomocy finansowej w ramach „MIAS MAZOWSZE 2020” przeprowadzono w grudniu 2019 r. Gminy mogły uzyskać wsparcie w wysokości do 10 tys. zł.

Zobacz listę dofinansowanych projektów w ramach MIASz powiatu mławskiego:

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
13 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Job
Job
1 rok temu

Co to jest poprawa wizerunku? Nie bardzo rozumiem na co mają być przeznaczone pieniądze?

Z daleka
Z daleka
1 rok temu

A co to Szreńsk się znowu o nic nie starał ? Co to u nas to wszyscy wszystko mają że nie potrzeba kasy na wioski? Trzeba się grubo zastanowić kto nami rządzi i zmienić bo zostaniemy na szarym końcu Polski.

Z BLISKA
Z BLISKA
1 rok temu
Reply to  Z daleka

Z daleka === w pełni się zgadzam z twoim postem, że trzeba się grubo zastanowić kto nami rządzi, pierwszy krok możemy już zrobić w NIEDZIELĘ 12.LIPCA 2020. Dokonując zmiany PREZYDENTA R.P==== Jeśli mławianie macie czas to już dziś o godz. 13.30 w CIECHANOWIE MOŻEMY SIĘ SPOTKAĆ Z KANDYDATEM NA PREZYDENTA R.P RAFAŁEM TRZASKOWSKIM,, MAM NADZIEJE ŻE NA TYM SPOTKANIU MŁAWIAKÓW NIE ZABRAKNIE !!!!!!!!

Aga
Aga
1 rok temu
Reply to  Z daleka

Po ostatnim zebraniu z przedstawicielami Starostwa i mieszkańców Szreńska jednej z ulic okazuje się że Wójt o nic nie wnioskuje, nie przedstawia żadnych potrzeb. Więc jakoś taki obrót spraw już mnie nie zaskakuje. W Radzanowie widać że potrafią wiele rzeczy pozyskać dla mieszkańców. Taki wójt i pracownicy to skarb. Nie to co w Szreńsku…..

Mieszkaniec
Mieszkaniec
1 rok temu
Reply to  Z daleka

Ja się pytam w takim razie za co dostał wójt Szreńska nagrodę za najlepszego samorządowca nigdzie go nie ma nigdzie nas nie reprezentuje o nic się nie stara dla naszej gminy dobrze że to już ostatnia jego kadencja bo szkoda tej Naszej gminy

Wyborca
Wyborca
1 rok temu
Reply to  Mieszkaniec

Kochani może teraz przejrzycie na oczy co partia PSL i jej ludzie maja nam do zaoferowania po za swoimi korzyściami NIC a przed wyborami mieliśmy takie zapewnienia Pana Marszałka Struzika ze to taki dobry doświadczony samorządowiec tak wiec prosimy teraz Pana Marszałka o zabranie głosu co z tym naszym doświadczonym samorzadocem

Szrenszczanka
Szrenszczanka
1 rok temu
Reply to  Z daleka

Kochani a na co nam chodniki wiejskie świetlice itp. Najważniejsze że bieze się kasę za nic teraz drogę sobie do domu doprowadził i śmieje się z nas – jak można wybrać człowieka któremu nie zależy na nas i naszej miejscowości

Xxc
Xxc
1 rok temu
Reply to  Z daleka

Już jesteśmy patrząc na inne gminy na szarym końcu szkoda tylko tych kolejnych stracobych 5 lat bo już mogło by się coś zmienić

BASIA
BASIA
1 rok temu
Reply to  Z daleka

Panie przewodniczący Rady Gminnej w Szrensku proszę zająć się sprawami ważnymi takimi jak wnioski o dotacje na rzeczy potrzebne i istotne dla naszej gminy A nie walkę o prawa miejskie – wstyd

Rodak
Rodak
1 rok temu
Reply to  BASIA

Kolejna osoba która nie liczy się z naszym zdaniem i której nie zależy na naszej Gminie bo i po co przecież tu nawet nie mieszka ot co

Obserwator
Obserwator
1 rok temu
Reply to  Rodak

Panie przewodniczący tak dobrze idzie Panu udostępnianie informacji odnośnie pozyskiwanych środków przez kogoś innego to nie zapomni Pan udostępnic na swojej stronie Facebooka artykułu ile pozyskaliscie funduszy na nasza Gminę teraz czy faktycznie nic nie potrzebujemy nie mamy nic do roboty – zapomniałbym wszystko mamy chcemy być MIASTEM

Mieszkanka
Mieszkanka
1 rok temu
Reply to  Obserwator

do Wszystkich jakże oburzonych – nie chcieliście żeby Szreńsk był miastem?? NIE ale markety żeby stawiać to co chwilę ktoś by chciał. żyjcie w tej wsi po Wasz kres bo rozwój to dla Was obce słowo.

Iwona
Iwona
1 rok temu
Reply to  BASIA

Szanowna Pani Basiu, kimkolwiek Pani jest to wstyd powinno być Pani za taki atak 🙂 proszę sprawdzić co Pan Piotr robi a dopiero zabierać głos.

13
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x