Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Seniorzy, kobiety w ciąży, rodzice z dziećmi i niepełnosprawni zagłosują bez kolejki


Minister zdrowia wprowadził nowe zasady głosowania podczas II tury wyborów prezydenckich, które odbędą się w niedzielą 12 lipca. Osoby powyżej 60 lat, kobiety w ciąży, osoby z dzieckiem do 3 lat i niepełnosprawni  będą mogli głosować w pierwszej kolejności.


We wtorek w Dzienniku Ustaw ukazała się nowelizacja rozporządzenia ministra zdrowia w sprawie wykazu środków ochrony osobistej związanej ze zwalczaniem epidemii koronawirusa dla członków obwodowych komisji wyborczych oraz szczegółowych zasad bezpieczeństwa sanitarnego w lokalu wyborczym. Dzisiaj to rozporządzenie wejdzie w życie.

Według znowelizowanych przepisów,  w pierwszej kolejności obsługiwane będą osoby powyżej 60 lat, kobiety w ciąży, osoby z dzieckiem do 3 lat oraz osoby z orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności, z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego lub te, które ze względu na stan zdrowia nie mogą poruszać się samodzielnie.

Podobnie jak w pierwszej turze wyborów obowiązuje przestrzeganie dotychczasowych przepisów sanitarnych, w tym obowiązek zakrycia ust i nosa przy pomocy maseczki, przyłbicy lub części odzieży oraz korzystanie z płynu do dezynfekcji rąk lub głosowanie w rękawiczkach.

W niedzielę 12 lipca w drugiej turze wyborów wyborcy wybiorą jednego z dwóch kandydatów na urząd Prezydenta RP –  Andrzeja Dudę  lub Rafała Trzaskowskiego.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
57 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Kuba
Kuba
1 rok temu

Hemi już cię jednak doszli kim jesteś. Zacznij się podpisywać tak jak pod swoimi innymi komentarzami nie związanymi z polityką, czyli imieniem i nazwiskiem. Co wstydzisz się tego, że sobie dorabiasz pisaniem bredni? że cię wyśmieją? i tak się już śmieją. Wszędzie i wszystkim wciskasz te swoje mądrości, a więc albo skończ, albo bądź poważny i podpisz się K…f B…k, a nie jakiś tam Hemi. Pod własnym szyldem będziesz bardziej wiarygodny.

Czytelniczka
Czytelniczka
1 rok temu

Afera SKOK, Afera rolna, Afera wiatrakowa, Afera samoloty VIP i śmigłowce dla wojska, Afera billboardowa, Afera z milionami na premie i pensje urzędników Kancelarii Sejmu, Afera „córki leśniczego”, Afera z wycinką Puszczy Białowieskiej, Wypadki SOP, Afera Misiewicza, Afera nawałnicowa, Afera Tupolewa, Afera Stachowiaka, Głosowanie 27:1, Wypadek Seicento, Afera finansów Ziobro, Afera wycinki drzew, Afera samolotowa, Afera referendum Zalewskiej, Afera PFN, Afera Męża Szydło, Afera ARiMR, Afera ASF, Afera Piotrowicza, Afera inwigilacyjna, Afera podsłuchowa, Afera GROM, Afera Glapińskiego, Afera kopertowa, Afera węglowa, Afera imigracyjna, Afera Kuchcińskiego, Afera Przyłębskiej, Afera Karczewskiego, Rydzyka, Andruszkiewicza, Afera hejterska, Afera cen prądu, akcyz, TVP, Banasia.

Hemi
Hemi
1 rok temu
Reply to  Czytelniczka

Tak jest, najlepiej otwórz słownik języka polskiego i po kolei jedź alfabetycznie hasłami poprzedzając każde słowem „afera”.

A potem Ctr+C i Ctr-P i mamy tych „afer” na dwieście stron:):):).

Waszą POKO działalność jednym hasłem można podsumować : afera VAT. Za waszych 8-letnich rządów astronomiczna kwota 250 mld zł, i to są szacunki niezależnych ośrodków badawczych, nie wpłynęła do budżetu państwa, tylko rozeszła się na boki.

Zamiast trafić do ludzi, pieniądze zostały przejęte i wyłudzone przez tzw. przestępczość białych kołnierzyków.

Rząd najpierw Szydło, potem Morawieckiego przywrócił te pieniądze ludziom i dlatego taki jazgot opozycja podnosi. Bo wie, że po latach ich nieudolnych rządów, ludzie w ich puste obietnice, oraz ich nadetego kandydata, Człowieka-Awarii, po prostu nie wierzą.

Wiarygodność, to jest coś, co buduje się przez lata, i to czynami, a nie pustą paplaniną od rana do wieczora.

mławianka
mławianka
1 rok temu
Reply to  Hemi

Wy i tak jesteście znacznie lepsi, a tylko 5 lat jesteście.
Wasza wiarygodność jest jak… ech dam się na spokój, bo to żadna wiarygodność.
Jak ci nie wstyd trollu ciągle zachwalać ten pokręcony rząd, którego członkowie co 5 minut zmieniają swoją zdanie. Przykładem może być szumiś i pinokio w sprawach koronawirusa. Mówią to co, co akurat im pasuje w danej chwili. Pinokio i wszyscy ministrowie zamiast pracować, to jeżdżą po Polsce i robią Dudzie kampanię za nasze pieniądze – haniebne.

Dziś jaśnie pan minister przywiózł zaopatrzenie do szpitala i zrobił z tego wielki, szumny ewent. Szpital to nie prywatny zakład. Jeszcze chwila i jak ktoś napisał będą przywozić waciki i gaziki robiąc to w asyście ministra i innych pisowskich notabli oraz mediów.
Oczywiście koszty takich imprez są pokrywane z naszych pieniędzy.

Hemi
Hemi
1 rok temu
Reply to  mławianka

Nie rozśmieszaj mnie. Są twarde dane statystyczne, policzalne,, wydatki publiczne na cele spoleczne za czasów rządów PO-PSL 13 mld zł rocznie, wydatki rządu Dobrej Zmiany za ostatni rok 66 mld zł.

I to są pieniądze, które realnie trafiły do kieszeni polskich rodzin.

I to są konkrety, a nie opowiastki z mchu i paproci o ” łaczeniu Polakow”, otwartości, proeuropejskości, marzeniach, etc., bo w takich frazesach specjalizuje się ten wasz warszawski kandydat herbu Czajka.

mławianka
mławianka
1 rok temu
Reply to  Hemi

Co do danych statystycznych jak jesteś taki dobrze zorientowany, to napisz ile wynosi dług publiczny tej waszej dojnej zmiany, tylko napisz ile jest również tego długu w ukrytych funduszach.
Ponadto napisz ile złota już wyciekło od Glapy z NBP.
Drukować papierki, to się drukuje, przecież już mamy banknoty po 500zł, bo maszyny nie nadążały z mniejszymi nominałami, za szybko się przegrzewały.

Hemi
Hemi
1 rok temu
Reply to  mławianka

Weź mi powiedz, jak to jest, jeśli taki Europejski Bank Centralny od 12 lat prowadzi działania antykryzysowe w strefie euro i skupuje aktywa, czyli mówiąc po prostu dlug publiczny, to dobrze, a gdy w nadzwyczajnej sytuacji pandemii i kryzysu ogólnoświatowego podobne działania, i to w ograniczonym zakresie, podejmuje polski bank centralny w odniesieniu do polskich obligacji, to źle?

Opozycja ma znowu pretensje do garbatego, że dzieci mu się proste urodziły. Wszystko źle, dla tych notorycznych narzekaczy.

NBP prowadzi działania antykryzysowe, źle.

Nieprowadziłby tych działań, jeszcze gorzej, Glapa, jak go tu w mało kulturalny sposób nazywasz, darmo pieniądze bierze.

Wybory były planowane 10 maja, źle, śmiercionośne koperty, odwołać takie wybory!
Wybory w związku z tym odwołane, a to źle, trzeba rozliczyć tych, co odwołali, bo wybory trzeba było zorganizować.

Pensjonariusze domów opieki senioralnej są można przypuszczać mniej przewrotni niż ta cała totalna opozycja.

mławianka
mławianka
1 rok temu
Reply to  Hemi

Pensjonariusze domów opieki senioralnej – o co ci znów biega? co to za wkręt.

Idź do DPS i sam się przekonaj jakie to w Polsce dobrodziejstwo znaleźć się w tym przytułku.

Duda krzyczał, że przed eutanazją starsi ludzie będą z Zachodniej Europy uciekać do Polski – to też takie samo mądre zdanie jak te twoje wypociny.
Po pierwsze: eutanazja nigdzie nie jest przymusowa
Po drugie: jeśli mieli by zamieszkać w DPS to woleliby chyba rzeczywiście wybrać szybką eutanazję niż powolne dogorywanie w DPS.

Dług publiczny nie jest związany TYLKO I WYŁĄCZNIE z pandemią. Pandemia to tylko mała cząstka, ale wy teraz wszystko zwalacie albo na Trzaskowskiego, albo na pandemię, a czasami jeszcze używacie Tuska.
Nazwałabym to kre***nizmem, panie Krzysztofie.

Kuba
Kuba
1 rok temu
Reply to  Hemi

Dlaczego nie piszesz, że to PO zaczęło uszczelniać WAT, a wy w sumie go wcale lepiej nie uszczelniliście?
Najlepiej sobie przypisywać cudze działania.
No ta dzisiejsza akcja pod mławskim szpitalem to prawdziwa granda. Muszę obejrzeć wasz dziennik dziś. Najpierw drukowane promesy, które rozdawaliście wielokrotnie jedne i te same (raz minister, innym razem premier) choć ustawy na ten fundusz do dziś nie ma, ale wy rozdajecie nawet to czego nie ma.

Hemi
Hemi
1 rok temu
Reply to  Kuba

Za czasów PO kwestia oszustw podatkowych nie była nawet zidentyfikowana jako problem systemowy, więc o czym my mówimy?

Owszem, za czasów ministra Szczurka coś tam w robiono w kwestii stosowania narzędzi informatycznych do wychwytywania podejrzanych transakcji, ale z tego co mi wiadomo projekt nie został sfinalizowany.

I to dopiero PiS uruchomił całą paletę instrumentów ukierunkiwanych na walkę z przekrętami podatkowymi, takie jak STIR, pakiet paliwowy, pakiet drogowy, JPK, kontrole krzyżowe, split payment.

I rzecz bardzo ważna, przekręty skarbowe przestały być sankcjonowane w oparciu o kodeks karno-skarbowy i śmieszne grzywny, ale w oparciu o kodeks karny, a z inicjatywy ministrów Ziobry i Warchoła wprowadzono kary do 25 lat pozbawienia wolności.

Minister Ziobro nie cacka się z przestępcami i jest to powszechnie znane.

Kuba
Kuba
1 rok temu
Reply to  Hemi

Zapomniałeś jak się nazywasz?

bywalec
bywalec
1 rok temu
Reply to  Kuba

Kuba, a jak Ty się nazywasz? To działa w dwie strony. Nikt nie musi dyskutować pod swoim imieniem i nazwiskiem. Też korzystasz z tej możliwości. Hemi ma swoje pisowskie poglądy i ma prawo je mieć. Ważne, że wyraża je w sposób kulturalny i nie obraża innych komentujących. Pod tym względem wielu mogłoby brać z niego przykład.

Kuba
Kuba
1 rok temu
Reply to  bywalec

Jeśli pod innymi artykułami pisze pod własnym nazwiskiem, to co? tu się wstydzi swojej profesji? bo no trzeba przyznać, że jesli ktoś coś robi odpłatnie, to chyba raczej profesja.

ADVOCEM
ADVOCEM
1 rok temu
Reply to  Hemi

HEMII===czy do ciebie to nie dociera—SPADAJ BARANIE Z TEGO PORTALU BO MAMY JUŻ CIEBIE DOŚĆ.!!!!!!

Mlawiak
Mlawiak
1 rok temu
Reply to  ADVOCEM

Baran to tu jesteś i ty spadaj bo aby obrażać potrafisz! Ci co piszą do HEMI żeby się podpisał to też niech się podpiszą pod swoim komentarzem TWARDZIELE za monitora…

Czytelniczka
Czytelniczka
1 rok temu

Dlaczego warto głosować na Andrzeja Dudę? Odpowiedź na stronie: http://programdudy.pl/

Polak
Polak
1 rok temu

Ja zagłosuje za lepszą Polską od tej zacofanej PRL-owskiej, która rządzi Kaczor za pomocą długopisa. Precz z komuną. Hemi nawet nie wdawaj się w dyskusję (bo nie będę odpowiadał na głupie tłumaczenia), że P(odpaski) i S(arepska) to coś innego.

Mławianka
Mławianka
1 rok temu
Reply to  Polak

Człowieku, stracileś i pamięć i rozum ?

Polak
Polak
1 rok temu
Reply to  Mławianka

Pamięć mam dobrą bo pamietam poprzednie czasy. To co Balbina teraz za pomocą dlugopisa i Pinokia wyrabia to obraz minionej epoki. Szkoda można by było juz dawno z tym skończyć a tu takim jak ty Mławianko przypomniało się, że branie kasy za nic nie robienie jest fajne. Ktoś musi na Was pracować. Nie wstyd Wam.

Mlawiak
Mlawiak
1 rok temu
Reply to  Polak

Ja z żoną pracujemy i na siebie i na swoje dzieci i dostajemy 500 + i co w tym złego. W Niemczech, Angli też dają to jest normalna sprawa taki socjal a że ty nie możesz mieć dzieci albo nie chcesz to co już przeszkadza że z twoich co?! Ale jak byś brał 500 to by było dobrze. A że niektóra patologia bierze i nie pracuje to to inna sprawa. Ale zawsze tak jest nigdy nie będzie idealnie i sprawiedliwie dla wszystkich!

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Mławianka

Najważniejsze, że szarych komórek nie stracił.
http://www.andrzejduda2020.pl
Lepiej wybrać złamaną rękę jak pożar jak powiedział Hołownia.
Z rozumem to chyba ty Mławianko się pogubiłaś. Przez 5 lat nie przejrzeć na oczy to dziw nad dziwy. W 2015 też oddałem głos na PIS, ale teraz już po 5 latach widzę, że jest coraz gorzej, a nie lepiej. 5 lat temu miałem nadzieję, że nowy rząd ukróci szachrajstwa, że będzie rzeczywiście prawy i sprawiedliwy, ale teraz wiem, że chodziło tylko o pieniądze i stanowiska. Ponadto żaden rząd tak nie skłócił Polaków jak obecny, żaden nie wywołał w Polakach takiej agresji jaka jest teraz, ale stara prawda mówi, że narodem skłóconym łatwiej rządzić i tak jest faktycznie. Chcę żyć w Polsce w miarę normalnej, spokojnej i bezpiecznej.

Hemi
Hemi
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

To jest zakłamana, niepoważna strona hejtująca Prezydenta Dudę W okresie rządów PiS nie było żadnej afery godnej tego miana i to boli POKO, która chce udowodnić nieprawdę, tzn. że rządy Dobrej zmiany niczym w istocie nie różnią się od rządów Dobrej Zmiany.

Otóż różnią się, i to zasadniczo.

-Bezrobocie spadło w Polsce do poziomu najniższego w całej UE,nie licząc Czech. Jak było w czasach poprzedniego rządu i wszechobecnych śmieciówek, to proszę sobie przypomnieć,

– Polska podniosła się w rankingu zamożności i nie potrzebuje być już „brzydką panną na wydaniu”, ktora wszystkim w UE ma nadskakiwać, ale może i chce walczyć o nasze narodowe interesy.

– Wsparcie dla rodzin,za czasów PO-PSL powiedziano jasno: pieniędzy nie ma i nie będzie. A PiS pieniądze znalazł, i jest 6 tys. zł dla rodziny na dziecko rocznie.
To mało? Jasne, dla ludzi z wielkiego biznesu czy celebrytów wspierających tłumnie kandydata PO to grosze, ale na pewno nie dla normalnej rodziny.

Co do tych frazesów o rzekomym „dzieleniu Polaków” to sorry, komentować się nie chce. To POKO wymyśliła żałosną formułę totalnej opozycji, na wszystko nie, i dziś jej zwolennicy lamentują nad rzekomym „dzieleniem”. Jak wygląda łączenie i zgoda w waszym wydaniu to najlepiej postać niejakiego Nitrasa obrazuje:):). Goodnight.

Hemi
Hemi
1 rok temu
Reply to  Hemi

… erratum oczywiście „od rządu PO-OSL”.

Polak
Polak
1 rok temu
Reply to  Hemi

Co ty jadłeś bo taki bełkot tu pomyj wylewasz. Byłeś za PRL sbekem i ormowcem? A teraz wielki zwolennik pseudo dobrej zmiany. Zawsze z nurtem rzeki. Wstyd.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Polak

Oj, widzę, że nie kojarzysz tego pana hemiego, ale w swych domysłach chyba jesteś blisko. Może kojarzysz bezpieczną siódemkę, albo akcję jakiegoś stowarzyszenia chyba o nazwie: czyste powietrze? Ten pan sam nie wie czego chce, a jego życiorys to może ci przybliżyć „dziadek z bliska”. On go chyba dobrze zna i z przeszłości.
Hemi jest zwolennikiem dojnej zmiany za pieniądze. Bidulek nie ma widać za co żyć to się sprzedał jak ta jed… Jego komentarzy nie ma co czytać, bo on powtarza jedno w kółko jak wyuczoną mantrę, ale cóż w tym dziwnego, facet pod siedemdziesiątkę, ale mimo wszystko cały czas się uczy niczym marionetka Kulawego.

ADVOCEM
ADVOCEM
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

Anonimowo== dobrze Pan kojarzy, ale „dziadek z bliska”==od pewnego czasu, nie pojawia się ze swoimi wpisami pod tym nickiem, ale jeśli będzie trzeba to powróci, bo po byłych jego postach dobrze było widać że bardzo dobrze zna tego aktywistę, także z przeszłości, kiedy czytam państwa posty, to tylko utwierdzam się w przekonaniu że dobrze wiecie że HEMII, TO TEN OD SIÓDEMKI, I CZYSTEGO POWIETRZA, ale robił to i robi tylko z chęci zysku, tylko dziwi mnie fakt że HEMII przed tymi opisami w ogóle się nie broni, to znak że trafiacie w sedno, jego działań i spraw.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Hemi

Co do owego Nitrasa to cóż wasza nauka nie idzie w las tylko w nas.
Jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie, nieprawdaż?
To wyście nas podzielili na lepszy i gorszy sort i temu nie masz co zaprzeczać. To wyście stworzyli lepsze elyty, które za wasze socjale podniosły głowy i stanęły murem za wami, bo po co pracować (mowa o patologii i nierobach).
Strona :
http://www.andrzejduda2020.pl
jest jak najbardziej poważna i wszystkie afery jak najbardziej prawdziwe.

TO==JA
TO==JA
1 rok temu
Reply to  Hemi

TO CO PISZESZ D[wymoderowano] HEMII—-to stek łgarstw i kłamstw, jakim trzeba być IDIOTO, ŻEBY pisać takie bzdury==== DAJ JUŻ NAM SPOKÓJ BARANIE !!!!

TO==JA
TO==JA
1 rok temu
Reply to  Mławianka

MŁAWIANKO !!!!—-po twoim wpisie widać że dla Ciebie najgorsze jest to że straciłaś I PAMIĘĆ I ROZUM !!!!!!!—I dlatego tak tęsknisz za czasami słusznie minionymi !!!!!

Hmmm...
Hmmm...
1 rok temu

Polecam stronę:
http://www.andrzejduda2020.pl
Cała prawda o dokonaniach naszego rządu w punktach.

Hemi
Hemi
1 rok temu

O jednej jeszcze rzeczy dotyczącej emerytów w czasach Dobrej Zmian mało się wspomina,o zmianie zasad rewaloryzacji emerytur.

Za czasów rządów Platformy była to rewaloryzacja procentowa, i dla rzesz emerytów po prostu groszowa. Jeden emeryt dostawał 3 złote, a ten uprzywilejowany trzysta złotych, to dopiero była sprawiedliwość, że te dysproporcje z każdym rokiem się bardziej pogłębiały!

I ówcześnie rządzący rozkładali bezradnie ręce, jak dziś ich kandydat z PO gdy wybucha kolejny skandal albo awaria w Warszawie, że no tak wychodzi, jest przelicznik procentowy i nic się nie da z tym zrobić…

A rząd PiS udowodnił, że jak najbardziej się da, wprowadził mechanizm mieszany, procentowo-kwotowy i jest dajmy na to jest rewaloryzacja + 3,5%, =ale nie mniej niż= 70 zł na przykład. 70 zł co miesiąc więcej w portfelu emeryta w porównaniu z 3 zł więcej to jest różnica czy nie?

Dało się? Rząd PiS udowodnił, że jak najbardziej.

Anonim
Anonim
1 rok temu
Reply to  Hemi

a gdzie podwyższenie kwoty wolnej od podatku, gdzie zniesienie podatku od emerytur? no gdzie? – tego się nie da zrobić?

Cherlawy
Cherlawy
1 rok temu
Reply to  Anonim

Trochę zostawili dla następnego prezydenta. HAHAHA

Cherlawy
Cherlawy
1 rok temu
Reply to  Hemi

Oczywiście. Ale dzisiejsi młodzi, mądrzy i bogaci nie patrzą na takie rzeczy.

TO==Ja
TO==Ja
1 rok temu
Reply to  Hemi

Hemii pisowski, baranie,przestan pisac te swpje idiotyzmy, chyba ze PISZESZ o sobie, bo ty ciemniaku, nie masz nawey wypracowanych skladkowych lat pracy,.i mogles dostawac, te 3 zl, a 300 to mogl dostawac jedynie KACZYNSKI, jesli juz cos piszesz to cofnij się do swoich czasow, tych za komuny nie bylo zadnej waloryzacji, i Polacy nie narzekali, na rządy ktore w tamtym czasie, tak mocno wspierales.

Kuba
Kuba
1 rok temu

Wybierzmy prezydenta tak jak kiedyś doradzał nam Jarosław Kaczyński:
https://www.facebook.com/Wideoprezentacje/videos/550268835852696/UzpfSTEwMDAwMTAzMDAzNDY2MTozMjg3NTQ2NTYxMjg5NjQ2/

bo taka jest prawda.
Nie dajmy się omamić ulotkom rządu PIS, które dostarczają nam listonosze Poczty Polskiej.

Hemi
Hemi
1 rok temu
Reply to  Kuba

Jarosław Kaczyński nie kandyduje tym razem, pomyliłeś zdaje się wybory.

Podobnie ten wasz euro-kandydat, podczas tej swojej osobliwej „debaty”, kiedy przewiózł iluś tam dziennikarzy z Warszawy, żeby zrobić pokazówkę jak to jest obecny w tzw. Polsce B, non stop na jakieś zaczepki i wtręty pod adresem J. Kaczyńskiego sobie pozwalał.

A może o sobie, swoich osiągnięciach i programie by wypadało mówić?

No ale jeśli się ogłasza jakąś wklejankę pomysłów nazwaną szumnie programem 24h przed ciszą wyborczą to o czym mówimy…

sprtw
sprtw
1 rok temu
Reply to  Hemi

…ale jego wypowiedź w tym filmiku jest bardzo aktualna i akurat na czasie.
Kto niezdecydowany czy ma iść na wybory i na kogo głosować powinien koniecznie to obejrzeć i wysłuchać mądrych słów prezesa sprzed lat.

Marcin
Marcin
1 rok temu

Ponieważ Konstytucja stanowi tak „Prezydent Rzeczypospolitej jest wybierany przez Naród w wyborach powszechnych, równych, bezpośrednich i w głosowaniu tajnym” uważam, że to „bez kolejki” jako odgórne zarządzenie nie powinno mieć miejsca.

Bucek
Bucek
1 rok temu

Seniorki w ciąży też bez kolejki?

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu

O la la.
Walczą jak mogą, żeby tylko seniorzy głosowali. No a seniorzy to wiadomo na kogo przede wszystkim będą głosować… przecież Maliniak to najlepszy kandydat. 😀
Kościół też już nie wytrzymuje ciśnienia, cytuję:
„Abp Marek Jędraszewski wystosował apel do wiernych. Prosi w nim, by w drugiej turze wyborów prezydenckich zagłosować na kandydata, którego program „jest bliski nauce społecznej Kościoła ze względu na obronę fundamentalnej wartości życia”.
Bardzo wyraźny apel do głosowania na jedynego, słusznego kandydata, czyli Maliniaka.

Hemi
Hemi
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

Z serii pretensje do garbatego, że dzieci mu się proste urodziły.

Z jakiej niby racji emeryci i seniorzy mieliby nie mieć prawa głosować? Znowu, zabierz babci dowód?

Jest to coś niesłychanie przewrotnego, że sympatycy kandydata POKO tak walczą o prawa wyborcze ludzi, którzy przeprowadzili się do Anglii czy Irlandii, niekiedy na stałe, a możliwości realizacji praw wyborczych przez ludzi mieszkających tu i teraz niewiele ich w sumie obchodzą.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Hemi

Hemi, wróć do swojego Stowarzyszenia i wstrzymuje budowę siódemki. Już Cię biedaku nigdzie nie chcą słuchać i czytać, płatny trollu?
Czy ktoś mówi o odebraniu prawa głosu emerytom i seniorom? – raczej nie. Ty po prostu nie umiesz czytać ze zrozumieniem. Nauczyles się jak PAD formulek i powtarzasz je bez ładu i składu.
Tak na prawdę to świetny pomysł:
ZABIERZMY BABCI I DZIADKOWI DOWODY OSOBISTE W SOBOTE.

Hemi
Hemi
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

Znalazł się, specjalista od przeklejania mądrości z Wyborczej. Jej czas juz raczej minął.

A starsi ludzie zasługują na szacunek, a nie odbieranie im dowodów osobistych.

Jaki POKO ma stosunek do seniorów to już psiapsiółka Trzaskowskiego z Platformy, posłanka Mucha zdradziła, że wypłacanie emerytom 13-tek to tak naprawdę jest „upokarzanie” tych emerytów (!).

Z jakich choinek ci platformersi się urywają?

Kuba
Kuba
1 rok temu
Reply to  Hemi

…i ma 100% ta kobieta.
Mieliście zlikwidować podatek dochodowy od najniższych świadczeń i co? – skończyło się na 13-tej emeryturce. Spadać z waszym PAD-em.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Hemi

Widzę, że z wielkim bólem (gdzie nie będę pisać) odnalazłeś cytat. Biedaku po co ten wysiłek? – tak powiedział i już. Kler miał się nie włączą do polityki, a cały czas wsadza nos tam gdzie nie brak. Po co to?.
Powiem ci po co:
BOJĄ SIĘ JAK OGNIA, ŻE ZOSTANĄ W KOŃCU ODCIĘCI OD PAŃSTWOWEJ KASY, KTÓRA PRZEZ OSTATNIE LAT PŁYNĘŁA DO NICH SZEROKIM STRUMIENIEM.
Panie Krzysztofie, tak próbować manipulować ludźmi dla marnych paru groszy? – wstyd.

TO==JA
TO==JA
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

Anonimowo !!!!===chciałem ci powiedzieć, Szanowny mieszkańcu, — że w wymianie myśli nie dasz rady temu wytrawnemu działaczowi młodzieżowemu, przew. ZSMP W DZIAŁDOWIE, który jest zaprawiony w bojach, do niego nie docierają żadne argumenty mieszkańców, można mu pluć w te fałszywe ślepia a on mówi że deszcz pada,on wiew swoje, bo teraz jest na usługach tej pisowskiej bandy, bo za to mu płacą niewiele 2zł, za post dla niego to i to dobre bo on niczym innym się nie zajmuje. TAK PANU KRZYSZTOFOWI –BRU, NIE PRZESZKADZA ŻE NIGDZIE GO NIE CHCĄ JUŻ SŁUCHAĆ ostatnio to osobistość można było zobaczyć w NIEDZIAŁKACH JEMU TO NIE PRZESZKADZA ŻE ORGANIZATORZY GO NIE CHCĄ , on sie sam wprasza na imprezy ===a z czytaniem tych jego bzdur mamy poważny problem, z siódemką mu nie wyszło, bo zaczęła się budowa, opózniona przez niego i wspierających go co niektórych mławskich prywaciarzy, stracił swe biuro w jednej ze stacji CPN przy 7-ce, i teraz sam nie wie co ma zrobić bidaczysko, wspomina o POLAKACH W ANGLII, IRLANDII– A to dlatego bo ma tam członka swej rodziny. Panie Hemii pan jest nie reformowalny, bo urwał się pan z choinki która była przybudówką PZPR, a w PIS teraz tylko tacy jak Pan w terenie mają coś do powiedzenia !!!! ===a te wszystkie działania tak jak piszecie pana KRZYSZTOFA, zrobiły za przeproszeniem z niego DZIADA, I WIĘKSZOŚĆ JUŻ NIE ZWRACA NA TE JEGO WYPOCINY UWAGI=== I nie może się odnaleść kiedyś na „świeczniku”, a dziś, na marginesie!!!!!!! starsi ludzie sobie poradzą

Mieszkaniec
Mieszkaniec
1 rok temu

I znów wchodzi ŁAMANIE KONSTYTUCJI przez P(odpaski) i S(arepską).
Od kiedy to minister zdrowia ma do tego prawo by to zmieniać?
Każdy ma takie samo prawo wyborcze nie dajmy się zmanipulować!

PRL wraca
PRL wraca
1 rok temu

Oczywiście PiS ma w tym interes. Ludzie cherlawi i niedołężni chętniej na nich głosują. Niczego dobrego bezinteresownie PiS by nie zrobił.

Hemi
Hemi
1 rok temu
Reply to  PRL wraca

Jasne, liczą się tylko „fajnopolacy”, ludzie sukcesu, ze świecznika, biznesu, celebryci tłumnie wzywajacy do głosowania na kandydata Platformy.

Ludźmi słabszymi, mniej zamożnymi, czy jak to piszesz „cherlawymi i niedłężnymi” najlepiej pogardzać. Osobliwy model demokracji, oby ta wizja przegrała, a zwyciężył kandydat zwykłych ludzi A. Duda

sprtw
sprtw
1 rok temu
Reply to  Hemi

Osobliwy model demokracji to jest model PIS, który charakteryzuje się przede wszystkim:
– kłamstwem na wielką skalę, czego przykładem są ulotki rozprowadzane przez Pocztę Polską bezczelnie nawołujące do głosowania na Du*pę i ostrzegające przed Trzaskowskim jako diabłem wcielonym
manipulacją społeczeństwa wpajaniem społeczeństwu twierdzeń, że dopuki Du*a będzie prezydentem, to to to czy tamto zapewnimy albo tego czy tamtego nie wprowadzimy i przez to zostawianie w domyśle:a jak nie, to pożałujecie, bo Trzaskowski wszystko zniszczy, wszystko zaorze
– przekupstwo: chociażby te wozy strażackie, udogodnienia dla starszych (dziś 60 lat to jeszcze daleko do starości), przekupstwem samorządów rozdawaniem promes z funduszu, który jeszcze nie został uchwalony, takie działania są po prostu nielegalne.

Hemi
Hemi
1 rok temu
Reply to  sprtw

Jakie kłamstwa, o czym opowiadasz człowieku? Trzaskowski to jest kandydat Platformy. I czy chce czy nie chce, ponosi odpowiedzialność polityczną za kierunki i skutki polityki swojej formacji.

A są one dobrze znane: prywatyzacja, wyprzedawanie majątku narodowego, likwidacja miejsc pracy, podnoszenie wieku emerytalnego, brak pieniędzy na politykę prorodzinna, utrzymywanie niskich emerytur i niskich pensji (poza wąskimi grupami uprzywilejowanymi), tolerowanie wyprowadzania pieniędzy z Polski bez podatków.

I co, teraz te niewygodne dla kandydata PO zagadnienia maja być przemilczane w czasie kampanii? Przecież wasz kandydat jasno powiedział gdy padło niewygodne pytanie bodajże w Płocku, że po to są te wybory, żeby nie było takich pytań (!).

Dlatego właśnie tak TVP Info przeszkadza, bo tam POKO nie kontroluje przekazu i opinia publiczna ma szanse dowiedzieć się o niewygodnych faktach.

sprtw
sprtw
1 rok temu
Reply to  Hemi

„…opinia publiczna ma szanse dowiedzieć się o niewygodnych faktach.” – fake newsach 😛
Przestań człowieku łgać jak z nut i opowiadać bajki (dyrdymały). Warto tak się sz… za parę groszy?

Eryk
Eryk
1 rok temu
Reply to  Hemi

Słabszym trzeba pomóc ale pod warunkiem, że ten słabszy nie będzie mieć lepiej od tego silniejszego a socjal idzie w tym absurdalnym kierunku. Więc w sprawie powinni mieć więcej do powiedzenia ci, którzy ten system finansują ze swoich podatków. Możemy sobie pozwolić na pomaganie takie na jakie nas stać. Nie porównujmy się więc z Zachodem.

Mławianka
Mławianka
1 rok temu
Reply to  PRL wraca

Oczywiście. Bezinteresownie to tylko PO … wyprzedawała państwowy majątek

TO==JA
TO==JA
1 rok temu
Reply to  Mławianka

Wielka szkoda ze ta PO ciebie gdzies nie sprzedala, pewnie taka fleja nigdzie sie nie nadawala

Cherlawy
Cherlawy
1 rok temu
Reply to  PRL wraca

Wnioskuję że narazie nie jesteś niedołężny i cherlawy i dlatego czuję nutkę pogardy. Ja też uważałem się za króla życia. Niestety. Wszystko przed Tobą.

57
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x