Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Radzanów. W bagażniku przewoził kontrabandę


Mławscy policjanci z referatu do walki z przestępczością gospodarczą, zabezpieczyli papierosy różnych marek, bez polskich znaków skarbowych akcyzy, warte na rynku ponad 16 tysięcy złotych. Kontrabandę posiadał 57-letni mieszkaniec pow. żuromińskiego.


Jan Maria Jackowski
Reklama

Do zdarzenia doszło 7 lipca, w miejscowości Radzanów (pow. mławski). Prowadzący czynności policjanci, zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem marki VW Vento, 57-letniego mieszkańca pow. żuromińskiego. W bagażniku auta odnaleźli wyroby tytoniowe w ilości ponad 7 700 sztuk.  Następnie, na terenie pow. żuromińskiego, w miejscu zamieszkania zatrzymanego, podczas przeszukania, policjanci odnaleźli i zabezpieczyli papierosy w ilości ponad 7,5 tysiąca sztuk. Wartość rynkowa zabezpieczonej kontrabandy to ponad 16 tysięcy złotych.  

Zgodnie z art. 65 Kodeksu karnego skarbowego, kto nabywa, przechowuje, przewozi, przesyła lub przenosi wyroby akcyzowe stanowiące przedmiot czynu zabronionego (…) lub pomaga w ich zbyciu albo te wyroby akcyzowe przyjmuje lub pomaga w ich ukryciu, podlega karze grzywny do 720 stawek dziennych albo karze pozbawienia wolności do lat 3, albo obu tym karom łącznie.
Postępowanie prowadzi Referat do Walki z Przestępczością Gospodarczą KPP w Mławie.

źródło: KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Jola
Jola
3 lata temu

No jo Bankomaty okradają, rozboje, strach w nocy na ulicę wyjść a policja Dziadka z Papieroskami złapała, Hahaha, normalnie Sukces ja pier…. E!!!

Arek
Arek
3 lata temu
Reply to  Jola

Jola a jak myślisz czym się zajmują funkcjonariusze Referatu Przestępczości Gospodarczej ? raczej nie wybuchającymi bankomatami

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x