Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Ciekawe miejsca w Polsce. Te wrzosowiska warto zobaczyć


Mostówka to niewielka miejscowość leżąca w pobliżu trasy S8. Jej naturalne piękno nabiera szczególnego charakteru od połowy sierpnia do końca października w okresie zakwitu wrzosów.


Powierzchnia wrzosowiska w Mostówce liczy kilka kilometrów. Obecnie wydmy lucynowsko-mostowieckie są uważane za jedno z największych wrzosowisk w Europie. Pod ochroną jest około 300 ha, z czego 70 ha zajmują wrzosy. Pomimo rosnącej popularności i sławy Mostówka w dalszym ciągu pozostaje kameralna i nieznana wśród większości mieszkańców Mazowsza. Ciekawostką jest również fakt, że jest to doskonałe miejsce dla grzybiarzy za sprawą rosnących tutaj grzybów.

źródło: FB/Mazowsze serce Polski

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x