Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Są dodatkowe środki z Funduszu Solidarnościowego. Do kogo trafią?


W najbliższym czasie Rząd RP ma przekazać Miastu Mława środki w ramach programów: Opieka wytchnieniowa oraz Usługi opiekuńcze dla osób niepełnosprawnych. Umowy już zostały podpisane.  Środki te są rozdysponowywane w ramach uruchomionego Funduszu Solidarnościowego.


W czwartek 2 lipca br. Wojewoda Mazowiecki Konstanty Radziwiłł podpisał w Płocku dwie umowy w ramach Funduszu Solidarnościowego z Miastem Mława, które reprezentował zastępca burmistrza Szymon Zejer. Na mocy podpisanych dokumentów miastu zostaną przekazane środki w wysokości: 29 088 zł w ramach programu Opieka wytchnieniowa oraz 52 920 zł na Usługi opiekuńcze dla osób niepełnosprawnych.

Ustawa dotycząca utworzenia Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych weszła w życie 1 stycznia 2019 roku. Zasadniczym źródłem finansowania funduszu wsparcia osób niepełnosprawnych jest danina solidarnościowa. Będą ją płaciły co roku te osoby fizyczne, których dochody w danym roku podatkowym przekroczą 1 mln zł. Wysokość daniny solidarnościowej wyniesie 4 proc. nadwyżki tej kwoty.

Po raz pierwszy daninę najbogatsi podatnicy zapłacą w 2020 roku od dochodów uzyskanych w 2019 roku. W efekcie do Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych trafi w 2020 roku ok. 1,15 mld zł. Razem z częścią składki na fundusz pracy rząd przeznaczy w ramach funduszu wsparcia osób niepełnosprawnych ok. 1,8 mld zł.

źródło i fot.: UMM

oprac. red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Green
Green
1 rok temu

Ale pięknie, cudownie

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x