Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Druga tura – druga bitwa o strażackie wozy


Wczoraj 16 wójtów i burmistrzów  gmin do 20 tys. mieszkańców z największą frekwencją w pierwszej turze wyborów odebrało promesy jako nagrodę za najwyższą w swoich województwach frekwencję wyborczą w I turze wyborów. Teraz ministerstwo ogłasza kolejną odsłonę frekwencyjnej bitwy o wozy, tym razem wozów do wygrania będzie 49.


– W drugiej turze #BitwaOWozy w każdym z byłych 49 województw, wg stanu granic województw na dzień 31.12.1998 r., gmina do 20 tys. mieszkańców z największą frekwencją w II turze wyborów prezydenckich otrzyma wóz strażacki – zapowiada MSWiA.

– Zdajemy sobie sprawę z wielkiej roli, jaką dla bezpieczeństwa naszych obywateli lokalnie odgrywają Ochotnicze Straże Pożarne. Dlatego w tym roku do OSP trafi rekordowa liczba ok. 600 nowoczesnych wozów bojowych, które zwiększą bezpieczeństwo mieszkańców  – zapowiedział minister Mariusz Kamiński wręczając promesy na sfinansowanie zakupu średnich wozów ratowniczo-gaśniczych dla OSP za I turę wyborów.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
22 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Czytelniczka
Czytelniczka
4 lata temu

Dlaczego warto głosować na Andrzeja Dudę? Odpowiedź na stronie: http://programdudy.pl/

Jessica
Jessica
4 lata temu

Kto zrobi mi paznokcie hybrydowe i pomaluje włosy na wybory???

Hemi
Hemi
4 lata temu

Jakie szastanie pieniędzmi? A to wozy strażackie nie są potrzebne?

Przecież niektóre OSP mają wozy jeszcze z czasów PRL, jak długo jeszcze?

Widać, że co niektórym marzy się „normalność” z czasów rządów PO, kiedy podatki były identyczne jak dziś, a nawet wyższe, a dla ludzi nic nie było.

Kraj był zwijany, posterunki policji czy placówki pocztowe w jak to oni mówili „Polsce B” zamykane, bo przecież ważne są tylko duże miasta, elektorat PO.

Ale dlla ich politruków kasa zawsze była na ośmiorniczki i drogie wina, znany z osobistego skąpstwa ex-minister sam przecież chwalił się, że ma kartę służbową i płaci nią za biesiady w restauracjach. Szkoda, że za nie za własne, tylko publiczne pieniądze miał taki gest.

I to nie było jak rozumiem szastanie pieniędzmi, tylko zakup wozów strażackich dla małych gmin, coś nieprawdopodobnego…

mławianka
mławianka
4 lata temu
Reply to  Hemi

To się daje tam gdzie są potrzebne, a nie tam gdzie największa frekwencja wyborcza.

Tak jak jeden z wygranych w pierwszej turze wójtów powiedział:
– gdzie my go postawimy? – my nawet nie mamy remizy strażackiej.

Co do reszty twojej wypowiedzi i twojego ble ble ble to ci powiem tyle:
„nie pieprz pietrze wieprza pieprzem, bo bez pieprzu mięso lepsze” – ty zawsze lubisz dodawać swoje formułki panie Krzy…e.

ADVOCEM
ADVOCEM
4 lata temu
Reply to  Hemi

Tak bardzo nam się MARZY, normalność, P.O, sam się zastanawiam, jeśli dla ludzi nic nie było—to gdzie się uchowało tak debilowata osobistość jak TY HEMII. Wszystko zwijali tylko ciebie baranie nie zwinęli, a szkoda dziś byśmy mieli spokój, a tak z tego co widać dochowałeś się następnego barana który pisze w twoim stylu tak to Pit, chyba że to jedna i ta sama osoba, bo nie chcę mi się wierzyć, aby znalazł się następny prostak który będzie starał się dorównać tobie, no ale cóż dwa grzyby w barszcz to nie raz za dużo., no ale cóż trzeba powoli się przyzwyczajać , do takich ryczących BARANÓW WYZNAWCÓW PISOWSKIEJ BANDY.

mlawianka
mlawianka
4 lata temu
Reply to  ADVOCEM

Tyle jest pięknych, polskich słów. Czy Ty musisz zawsze używać tych spod obory?
Twoich komentarzy aż się nie chce czytać, bo albo nie trafiasz w odpowiednie litery na klawiaturze, albo używasz bardzo brzydkich epitetów do swych adwersarzy. Nieładnie. Wiem, zaraz i mnie się oberwie, ale trudno…

ADVOCEM
ADVOCEM
4 lata temu
Reply to  mlawianka

==mlawianka, a ty taka uczona w piśmie akad sie zjawiłas, jak nie z spod obory, widac swoj swojego zawsze pozna, tylko sie pomyliłas, owszem wiem co to jest obora, bo jak nie zrozumieć tak inteligentnej kobiety która po wydojeniu krów, od razu zjawia się przed komputerem i pisze swe spostrzeżenia, zajmij sie sobą, bo to lepiej Ci wychodzi, te piękne slowa o ktorych piszesz to do tych osób o ktorych JA piszę po PROSTU nie pasuja, zwlaszcza do tych osobników ktorych wymienilem, ONI by tego nie zrozumieli. A mych postów nie musisz czytać skoro ci nie odpowiadaja, bo Ja piszę spod stodoły.

mławianka
mławianka
4 lata temu
Reply to  ADVOCEM

Demencja starcza…
Sam pisałeś, że pochodzisz ze wsi.

ADVOCEM
ADVOCEM
4 lata temu
Reply to  mławianka

Wolę tą demencje, starcza, chociarz MI bdaleko do niej, niz młodzieńczo fantazje, w pisaniu tak idiotycznych postów, zktoeych widac ze jest ci blizej do HEMIEGO, niz do normalnosci,

Pit
Pit
4 lata temu

Tak mi się przypomniał klasyk że do każdej kawy obowiązkowa jest WzKa bijemy się o złotą patelnię. Jeszcze tydzień i będzie po wszystkim. Powróci długo oczekiwana senność naszego małego miasteczka .

mławianka
mławianka
4 lata temu

Mistrzostwo manipulacji!!! – Jednak Jarkowi w szafie dobrze się myśli.

To już staje się śmieszne.

Przekupstwa wyborczego ciąg dalszy.
Przekupstwo i jeszcze raz przekupstwo.

Szastanie pieniędzmi ludzi ciężko pracujących, ale co tam…
Nieważne pieniądze, ważne efekty.

Oj, żeby PIS się nie przeliczył… i nie zmobilizował elektoratu Hołowni, bo elektorat Hołowni stracił zapał do udziału w II turze.

Pit
Pit
4 lata temu
Reply to  mławianka

Nie moje ale słuszne cyt:
Nie do wiary, jaki TUPET mają ludzie z PO, mówiąc, że chcą walczyć o uczciwość, sprawiedliwość. Polska PAMIĘTA wasze rządy przez 8 lat! PO sprzedało majątek narodowy za 58 MILIARDÓW zł, w tym banki, kopalnie, zakłady produkcyjne. Za sprawą rządów PO zmierzaliśmy prostą drogą do stania się KOLONIĄ i niewolnikami. Nie trzeba być ekspertem, by wiedzieć, że wyprzedawanie majątku narodowego to gigantyczne osłabienie państwa. Do tego można jeszcze dołożyć podniesienie wieku emerytalnego, „transfer” pieniędzy z OFE i macie Patologię Obywatelską – najgorszy rząd w historii naszego kraju. Jak to możliwe, że ci ludzie dalej robią kariery polityczne ? Jak to możliwe ze wielu ludzi nadal chce oddac na nich swoj glos

mławianka
mławianka
4 lata temu
Reply to  Pit

Pi, napisz skąd ten znamienity cytat, dobrze?
a tak a propos cytatu, a wasz transfer z OFE?
Reszty nie tykam póki nie podasz dokładnego źródła owego cytatu.

Hemi
Hemi
4 lata temu
Reply to  mławianka

OFE w tak szczątkowej formie, jaką pozostała po grabieży dokonanej przez poprzedni rząd i zaklepanej przez „niezalezny” TK p. Rzeplińskiego nie miały już najmniejszego sensu i to było jasne dla każdego.

Kto zyskał? No przecież nie zwykli ludzie, tylko Firmy zarządzające, podobnie jak na słynnym programie powszechnej prywatyzacji zyskały prywatne fundusze inwestycyjne, głównie zagraniczne.

Że PO i jej warszawski kandydat dbają o prywatny biznes, do tego zagraniczny, to jest powszechnie wiadomo i miejmy nadzieję, że przy urnach ludzie podziękują, już za tydzień, za tę przewrotną politykę.

Pit
Pit
4 lata temu
Reply to  Hemi

Alleluja

Pit
Pit
4 lata temu
Reply to  mławianka

Z forum WaszejWirualnejPolski

mlawianka
mlawianka
4 lata temu
Reply to  Pit

Aha, sympatyka PiS, no i wszystko jasne.
A to „alleluja” to jak mniemam z filmu Patryka Vegi „Polityka”. 😀

ADVOCEM
ADVOCEM
4 lata temu
Reply to  mławianka

No nie ==TAKA swiatla, kobieta spod obory i nie zna tego cytatu, dziwne, powinnas wiedziec, ze tymi baranami nie prowadzi sie polemiki, bo sprowadza, Cię do swego poziomu !!#

ADVOCEM...
ADVOCEM...
4 lata temu
Reply to  ADVOCEM

A ten inteligent głupio mądry ADVOCEM potrafi aby obrażać i myśli że jest fajny i śmieszny haha

Anonimowo
Anonimowo
4 lata temu
Reply to  ADVOCEM...

Taka jego uroda.
Pewnie musimy się z tym pogodzić, bo już tyle razy zapowiadał, że nie będzie komentował, a nadal komentuje i jak widać cały czas liczy barany. No cóż, ten pan ma bardzo ubogi zasób polskich słów. Jego komentarze są zawsze złośliwe i zawsze ad personam. Nie ważne czy jest to ktoś mający odmienne zdanie w pewnych sprawach, czy też bardzo zbliżone poglądy. To po prostu najzwyklejszy hejter.

Mlawiak
Mlawiak
4 lata temu
Reply to  Pit

Dokładnie 100 % prawdy. Wszyscy aby nie PO

Anonimowo
Anonimowo
4 lata temu
Reply to  Mlawiak

Wszyscy, byle nie PIS. Cała władza nie może być skupiona w jednych rękach jak powiedział przed laty prezes kaczyński:
„Demokracja monopolu nie znosi. Jeśli jakaś władza ma wszystkie stanowiska w państwie, najróżniejszego rodzaju, jeżeli do tego ma prezydenta, jeśli (…) do tego ma jeszcze poparcie potężnych mediów, to wtedy proszę Państwa z naszą demokracją może być naprawdę bardzo niedobrze. I każdy uczciwy profesor prawa konstytucyjnego czy teoretyk państwa (…) musiałby to potwierdzić. Nie doprowadzajmy do takiej sytuacji”

22
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x