Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Miasto wybrało wykonawcę budowy II etapu Alei Św. WojciechaUrząd miasta rozstrzygnął postępowanie przetargowe i wybrał wykonawcę, który zrealizuje zadanie: „Poprawa spójności komunikacyjnej Miasta Mława poprzez budowę drugiego etapu Alei Św. Wojciecha wraz z budową skrzyżowania typu rondo”. Najkorzystniejszą ofertę złożyła jedna z podmławskich firm.

Wybranym wykonawcą jest firma KRUSZ-BET PLUS Sp. z o.o. Sp.k., jedna z siedmiu, które złożyły swoje oferty jako odpowiedź na zapytanie przetargowe Miasta Mława. Propozycja KRUSZ-BET PLUS  z Uniszek Zawadzkich była najkorzystniejsza – opiewa na 9 754 710,61 zł, o 43 procent mniej niż przewidywane na etapie projektowania koszty inwestycji (17 000 000 zł).

Podpisanie umowy z wykonawcą zaplanowano w połowie lipca. Wtedy także miasto przekaże budowniczym plac budowy i zacznie odliczać dni do końca realizacji. Od tego momentu bowiem firma będzie miała 11 miesięcy na sfinalizowanie zadania.

Przypomnijmy – II etap Alei Świętego Wojciecha będzie przebiegał od skrzyżowania z ul. Sienkiewicza do skrzyżowania w formie ronda (planowanego) na ul. Płockiej. Droga będzie dostosowana do ruchu ciężkiego. Trakt będzie w pełni uzbrojony – pod jezdnią znajdą się sieci: wodociągowa, kanalizacji sanitarnej, gazowa, teleinformatyczna oraz odwodnieniowa. Na całej długości droga będzie oświetlona, z chodnikiem (odcinkami dwustronnym) oraz ze ścieżką rowerową.

Miasto jest jeszcze przed rozstrzygnięciem przetargu na nadzór budowlany tej inwestycji. Wykonawcę tego zadania poznamy po 10 lipca br.

źródło i fot.: UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
22 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
ZENEK S.
ZENEK S.
1 rok temu

BARDZO DOBRA FIRMA. UCZCIWA POLSKA MIEJSCOWA SOLIDNA DAJE ZATRUDNIENIE MŁAWIANOM.ZNAM I DLATEGO TAK OCENIAM.

Mławiak
Mławiak
1 rok temu

Czytając te komentarze (większość) – płakać się chce …. Wychodzi słoma z butów. Firma z Uniszek – no i co z tego? Tam maja bazę to i z Uniszek – przynajmniej nie firma krzak tzw. teczkowa.
Oczywiście – wystarczy nazwać KRUSZBET INVEST-MENT CORPORATION z siedzibą Al.Niepodległości Warszawa (wynająć jakiś kawałek korytarza) i wtedy ludność zamieszkująca dużą wieś Mławę od razu powie jaka to musi być baaardzo światowa firma … ŻAAAAAL mi Was
I jeszcze jedno – nie wiem czy wiecie drodzy „mławianie” – że projektant zadania też jest z Mławy – po prostu skandal ….
Zdrowia życzę (psychicznego w szczególności)

mławianka
mławianka
1 rok temu
Reply to  Mławiak

Masz rację – co to gdybać i snuć jakieś teorie spiskowe jak Kaczyński z Maciarewiczem, tym bardziej, że chyba do wykonawstwa Al. Św. Wojciecha nie ma tu nikt uwag.
Poczekajcie… ocenicie, a nie czepialstwo bezpodstawne, bo tanio.
Na remont ulić na OKM UM uzyskał też chyba większe dotacje niż wynosi koszt robót. No tak, tylko tu renomowana firma europejska… Strabag. Weźcie pod uwagę, że nasze, polskie firmy też są dobre, niektóre doceniane są na rynkach zagranicznych.
…ale wiem…wiadoma sprawa.
Pamiętam jak kwitł handel obwoźny, na bazarku w Mławie, mławianinowi nie szedł handel, bo od mławian się nie kupowało.
Zaściankowość, małostkowość.

ABC
ABC
1 rok temu

1.Realizacja I etapu al,Św, Wojciecha pokazuje. że Krusz-Bet jest firmą solidną i posiadającą dobrą KADRĘ oraz wystarczające zaplecze techniczno-sprzętowe. 2.Posiadanie własnej kopalni kruszywa w odległości 14-15 km od budowy , własnego transportu i własnej produkcji kruszyw o różnych frakcjach miało prawdopodobnie kolosalne znaczenie na cenę ofertową. 3. Zamilknijcie więc środki kapusty.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
1 rok temu

Czytając te niektóre komentarze jestem pełen podziwu. Ludzie co nie maja pojecia wypowiadają sie jak by byli nie wiadomo jakimi znawcami. A firma posiada bardzo bogate zaplecze maszynowe jak i wykfalifikowanych pracowników. Pełen podziw w jakim tempie idzie budowa ul.Wysokiej. BRAWO Panowie

TO==Ja
TO==Ja
1 rok temu
Reply to  Mieszkaniec

Ale ta firma ma takze dobre zaplecze, i poparcie w ramach PPP w Urzędzie Miasta

Daro
Daro
1 rok temu

ŻADNA FIRMA STARTUJĄCA W PRZETARGU NAWET ZA BARDZO NIE ZBLIŻYŁA SIE DO ZAŁOŻONEJ KWOTY, PO TO SA PRZETARGI. ALE CEBULACZKI SZUKAJĄ DZIURY.

Myślacy
Myślacy
1 rok temu

Pierwszy etap inwestycji też robiła ta firma więc nie wiem w czym problem.

Piopio
Piopio
1 rok temu

Ciekawe na czym ta firma oszczędzi 43%… Ekonomia jest nieubłagana, gdzieś „poleci” fuszerka…

jan
jan
1 rok temu

jest dobra firma na rynku -budowała Lelewela ,wybrano firmę krzak bo taniej ,sami pchamy się w kłopoty

...
...
1 rok temu
Reply to  jan

Nie nazwał bym firmy z 12 letnim doświadczeniem firmą krzak. Firma ta realizowała nie takie inwestycje jak II etap aleii SW Wojciecha.

Adam
Adam
1 rok temu
Reply to  jan

Proszę nie nazywać naszej firmy „firmą krzak” bo ani Pan nas nie zna ani nie ma pojęcia jakim doświadczeniem i zapleczem dysponujemy więc proszę nas nie obrażać. Dla Pana wiedzy to jesteśmy jedną z większych firm na lokalnym rynku realizującą takie kontrakty. Wybudowaliśmy również I etap tej inwestycji więc proszę się powstrzymać od takich komentarzy.

Zazula
Zazula
1 rok temu
Reply to  Adam

Panie Adamie w Mławie sami specjaliści od dokopywania ludziom. Tak po chrześcijańsku. Proszę nie zwracać uwagi na takie wpisy. Gratuluję i życzę powodzenia.

Mławiak
Mławiak
1 rok temu
Reply to  Adam

Całkowicie się zgadzam – ktoś kto miał okazje poznać właścicieli firmy, wie że jest to firma zdyscyplinowana, solidna i daleka od fuszerek. To że lokalna firma wygrała jest chyba raczej na plus ? ale zawsze można się przyczepić …

123
123
1 rok temu
Reply to  Adam

P.Dariuszu P.Adamie życzę powodzenia w budowie , jak najmniej kolizji i niespodzianek . Psy szczekają, a karawana jedzie dalej. Pojęcie o budowie mają nieliczni -ujada wielu. L.Ś.

mieszkaniec Mławy
mieszkaniec Mławy
1 rok temu

43% mniej….DUŻO

Ktoś
Ktoś
1 rok temu

A jaka inna firma mogła wygrać

ADVOCEM
ADVOCEM
1 rok temu
Reply to  Ktoś

O Ano właśnie to jest dobre pytanie??? Piczekamy zobaczymy, jak będzie wygladac , realizacja, tego odcinka, a firma z UNISZEK, ????

Mławiak
Mławiak
1 rok temu
Reply to  ADVOCEM

Ludzie … czy Wy nosy z tej METROPOLII nie wypuszczacie? Jakie to ma znaczenie? Za Uniszkami przy 7-ce maja bazę – a gdzie maja trzymać ciężki sprzęt? …. A jeszcze jedno – to już całkowity skandal – żwirownię też maja na wsi ….

Muzyk
Muzyk
1 rok temu

Prawie o połowę btaniej? Firma z pod Mławy? Hmmmmm będzie ciekawie.

Lik
Lik
1 rok temu
Reply to  Muzyk

Jeśli nie masz pojęcia o tej firmie to proszę. Nie wypowiadaj się.

Gerwazy
Gerwazy
1 rok temu
Reply to  Muzyk

Pierwszy etap aleii SW Wojciecha realizowała właśnie ta sama firma. Realizacja projektu odbyła się terminowo i bez żadnych problemów.

22
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x