Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Czy teren pułtuskiej jednostki policji okaże się miejscem pochówku zamordowanych żołnierzy?Na parkingu Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku trwają prace Instytutu Pamięci Narodowej. Celem badań jest odnalezienie prawdopodobnych miejsc pochówku żołnierzy polskiego podziemia niepodległościowego z lat 40- 50 XX wieku.

Chcąc przywrócić pamięć i poznać prawdę o czasach okupacji niemieckiej i sowieckiej, od poniedziałku, na terenie parkingu Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku, z ogromnym wysiłkiem i zaangażowaniem  pracownicy  Biura Poszukiwań i Identyfikacji Instytutu Pamięci Narodowej szukają możliwości wejścia do piwnic, które istniały w części budynku a były miejscem, gdzie przetrzymywano osoby zatrzymane przez UB.
Podczas dotychczasowych prac ujawnione zostały ślady dawnej architektury, a co na to wskazuje – pozostałości fundamentów znacznie starszych budowli niż ta obecnie wzniesiona. 

Na chwilę obecną, na terenie, który został poddany badaniom nie znalezione zostały jednak miejsc pochówku żołnierzy polskiego podziemia niepodległościowego z lat 40- 50 XX wieku.

Przypomnijmy, podobne badania prowadzone były w Mławie w pobliżu dawnej siedziby UBP na ulicy Reymonta, ale nie przyniosły one skutku.

red.

źródło i fot.: KPP Pułtusk

bdr

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x