Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Wspólny mianownik dla wakacji, wody z saturatora i walki z plastikiem


Rok szkolny zakończony, są wakacje, ruszył sezon kąpielowy. I teraz właśnie Ciechanów rozpoczął nową proekologiczną akcję, która ma na celu promocję „Ciechanowskiej Kranówki” oraz ograniczenie użytkowania materiałów z tworzyw sztucznych. Z urzędu znikają plastikowe kubki i butelki, pojawią się poidełka. Od września w szkołach podstawowych pojawią się specjalne urządzenia do dystrybucji wody, a uczniowie otrzymają butelki wielokrotnego użytku.


– Korzystając z pięknej pogody, rozpoczęliśmy wyjątkowy projekt — poinformował w miniony piątek prezydent Ciechanowa Krzysztof Kosiński.

– Na kąpielisku Krubin pojawił się saturator z ciechanowską kranówką. Dzięki temu urządzeniu, popularnemu w czasach PRL-u, woda staje się gazowana, a na Wasze życzenie może być też smakowa. Nalewamy i rozdajemy! Saturator przez całe wakacje spotkacie w różnych punktach miasta. Będzie można bezpłatnie się poczęstować i ugasić pragnienie — zachwalał prezydent.

To sposób naszych sąsiadów na promocję tamtejszej wody, która po przeprowadzonych inwestycjach jest doskonała do bezpośredniego spożycia. Na tym jednak nie koniec, bo akcja ma nie tylko wymiar marketingowy, ale i ekologiczny.

– Wchodzimy na pole zdecydowanej walki z plastikiem. Z urzędu miasta znikają plastikowe butelki, a dla interesantów pojawiają się poidełka. We wszystkich szkołach podstawowych od 1 września pojawią się specjalne urządzenia do napełniania butelek czystą wodą, z licznikiem oszczędzonych plastikowych odpadów, które nie trafią do kosza. Każdy uczeń na początku roku szkolnego otrzyma ekologiczną butelkę wielokrotnego użytku — podkreśla Krzysztof Kosiński.

Ponadto w Ciechanowie ruszy eko-kampania promująca rozwiązania przyjazne dla środowiska. I mimo, że mieszkańcy Ciechanowa płacą za odbiór jedną z najniższych stawek, miasto i tak podejmuje działania w celu ograniczenia zużycia plastiku oraz zachęcania mieszkańców do picia wody z kranu. Planowana rezygnacja z wody butelkowanej pomaga chronić środowisko i ograniczyć odpady. Ponadto woda z kranu jest tańsza niż butelkowana.

źródło i fot. UM Ciechanów

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Pablo
Pablo
1 rok temu

Patrząc na mapę jesteśmy niedaleko Ciechanowa, patrząc na rozwój jesteśmy z 10 lat do tyłu a to wszystko dzięki naszemu burmistrzowi. Z jakiej ty bajki jesteś człowieku? Myślisz że ludzie w przyszłości cię za to nie rozliczą.

mławianka
mławianka
1 rok temu
Reply to  Pablo

No cóż… mieszkańcy tak wybierają… mieszkańcy Mławy boją się zmian… a potem płaczą, ze jest drogo, że jest niebezpiecznie ale jak przychodzą kolejne wybory, znów wybierają tych samych. Burmistrz przyrośnięty do fotela, radni przyspawani do krzeseł…

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x