Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Przez fałszywy wynik testu poddany kwarantannie. Teraz chce sprostowania statystyk


Jeden z mieszkańców gminy Krasne (pow.przasnyski) domaga się sprostowania statystycznych informacji podanych w raporcie przez przasnyski sanepid. Przez dwa tygodnie mężczyzna był poddany kwarantannie. Jak się okazuje wynik testu na koronawirusa okazał się fałszywie dodatni. Mężczyzna uważa, że skoro nie był chory nie jest też ozdrowieńcem.


Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Przasnyszu informował, że w dniu 16 maja został zdiagnozowany 12. przypadek COVID -19 w powiecie przasnyskim. Wynik dodatni stwierdzono w szpitalu w Warszawie jako badanie przesiewowe przed przyjęciem do szpitala na planowy zabieg – poinformowała wówczas dyrektor przasnyskiego Sanepidu.

Przez dwa tygodnie mężczyzna z gminy Krasne był zamknięty w swoim domu na kwarantannie, według niego zupełnie niesłusznie.  Na potwierdzenie swoich słów mężczyzna okazuje dokument, z którego jednoznacznie wynika, że nie stwierdzono u niego przeciwciał. Oznacza to, że nigdy nie był chory i nie nabył odporności po przebyciu zakażenia COVID-19.

Przasnyski sanepid uważa, że nie jest w żaden sposób odpowiedzialny za błędny wynik testu na obecność koronawirusa, gdyż nie był przez nich przeprowadzony. Kwarantanna była wprowadzona prawidłowo, tak jak stosowano to w innych przypadkach lub podejrzeniach. O sprawie szerzej pisze portal infoprzasnysz.com.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Mławiak
Mławiak
1 rok temu

Covidowy absurd.

Marcin
Marcin
1 rok temu

I tak właśnie większość osób ktore właśnie są niby zarazone. Testy robione dla statystyki, zamykanie, zaostrzenia rygor. To nas czeka po wyborach.

Jadmuwmja
Jadmuwmja
1 rok temu
Reply to  Marcin

Przetlumacz na polski.

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x