Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Frekwencyjna bitwa o wozy strażackie zakończona. Do których gmin trafią?


Gminy do 20 tysięcy mieszkańców, które w I turze wyborów prezydenckich mogły pochwalić się najwyższą frekwencją w danym województwie, dostaną wozy strażackie od MSWiA. Wyniki wyborów i frekwencja już są znane. Nas najbardziej interesuje, do której gminy w województwie mazowieckim taki wóz trafi.


Średnia frekwencja w naszym województwie wyniosła 67,57%. Najwyższą odnotowano w warszawskiej dzielnicy Wilanów, gdzie do urn poszło 81,93% uprawnionych do głosowania, a najniższa frekwencja na Mazowszu była w gminie Czerwińsk nad Wisłą, gdzie głosowało zaledwie 49,11% uprawnionych.

Jednak to nie warszawski Wilanów, który mógł pochwalić się rekordową frekwencją dostanie średni wóz strażacki, bowiem tę dzielnicę zamieszkuje znacznie ponad  20 tys. mieszkańców.

Okazuje się, że w naszym województwie w kategorii gmin do 20 tys. mieszkańców najwyższą frekwencją może pochwalić się gmina Michałowice w powiecie pruszkowskim, gdzie do urn poszło 81,24% uprawnionych. Tu pierwszą turę wyborów wygrał Rafał Trzaskowski przewagą 5184 głosów do 3390 wskazań na Andrzeja Dudę (odpowiednio 46% do 29,63% głosów).

Na drugim miejscu podium w naszym województwie było miasto Podkowa Leśna, gdzie do urn poszło 80,93% dorosłych mieszkańców.

Wóz nie trafi niestety do żadnej gminy w powiecie mławskim, gdzie średnia frekwencja wyborcza wyniosła 59,53%, i jest niższa nie tylko od tej ogólnopolskiej (64,51%), ale również od tej odnotowanej w naszym województwie (70,34%).

Największą frekwencję w naszym powiecie odnotowano w Mławie (ale to gmina powyżej 20 tys. mieszkańców). Z gmin do 20. Tys. mieszkańców największą frekwencją mogła się pochwalić gmina Radzanów (58,89%).  Najmniejszy procent wyborców głosował w gm. Dzierzgowo (54,11%).

Najwyższą frekwencję wyborczą w Polsce w pierwszej odsłonie prezydenckiego plebiscytu odnotowano w Rewalu w woj. zachodniopomorskim (pow. gryficki). Wyniosła ona tam 85,56% i zapewne dzięki turystom tam również trafi nowy wóz strażacki.

Teraz 16 nowych średnich wozów ratowniczo-gaśniczych, których zakup  zostanie sfinansowany dotacją przez MSWiA trafi po jednym do każdego województwa. Zgodnie z procedurą, jednostki OSP z gmin, które osiągną najwyższą procentową frekwencję, będą musiały złożyć wniosek o sfinansowanie zakupu wozu, a potem rozliczyć się z otrzymanej dotacji.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
57 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
mławianka
mławianka
1 rok temu

Koniecznie proszę obejrzeć ten filmik:
https://www.facebook.com/Wideoprezentacje/videos/550268835852696/UzpfSTEwMDAwMTAzMDAzNDY2MTozMjg3NTQ2NTYxMjg5NjQ2/

Pan prezes mówi wyraźnie wszystko na kogo powinniśmy głosować.
Uważam, że ma 100% racji, a nawet 200% racji.

Kin
Kin
1 rok temu

I jeszcze jedno hemiba od kiedy prezydentowi tak pasuje telewizja TVP z panem kurskim

Kin
Kin
1 rok temu

Najlepsze jest to że niedawno połowa pis była w po he a pan morawiecki nosił Tuskowi notatki he

Kin
Kin
1 rok temu
Reply to  Kin

A najlepsze w tym wszystkim ze HEMI jesteś tu sam je a może tobie też obiecali wóz strażacki he

Anonim
Anonim
1 rok temu

Cykor długopis boi się debaty i wymyśla teraz głupie wymówki. Wstyd. A może jest pod wpływem ostrego cienia mgły na tik- taku. Czas kota Balbiny wyprowadzić na spacer.

Hemi
Hemi
1 rok temu
Reply to  Anonim

Jeśli kandydatowi POKO zależy na debacie, to zna warunki.

Kandydat Platformy liczy na taki komfort, jaki ma w niebieskiej TV, ale skończył się czas, gdy Platformersi byli pieszczochami wszystkich stacji.

Trudno jak widać im się z tym pogodzić i wściekle na media publiczne ujadają, ale nie sądzili chyba, że będą mieć medialne fory po wsze czasy??

Anonim
Anonim
1 rok temu
Reply to  Hemi

Taki z dlugopisa prezydencik jak Balbina jeszcze nie kichnie to on już krzyczy na zdrowie. I dodaje panie prezuniu wyprowadzę kotka na spacer. Boi się TVN taki mocarz według ciebie chemiczny „hemi” . To co on biedaczek może. Nic bo doktorek wyłowić się nie potrafi nawet w naszym języku polskim.

Kin
Kin
1 rok temu

Debaty też nie będzie po pan Andrzej nadzwyczajniej się boi . Trzaskowski miał jakoś odwagę iść do TVP chodź wiedzial że będzie atakowany . Coś mi się wydaje że panu prezydentowi pali się grunt pod nogami . Bosak i Hołownia też go nie chcą poprzeć

Hemi
Hemi
1 rok temu
Reply to  Kin

Nie rośmieszaj mnie człowieku.

Pan Prezydent Duda to nie jest jakiś chłystek na skinienie niebieskiej TV i Trzaskosia, kolejność chyba prawidłowa jeśli chodzi o to kto komu steruje. Krzykną, tu proszę w piątek debata ma być i już Prezydent ma biec jak na zawołanie i się w jakiejś zagranicznej TV meldować?

To są jakieś kpiny. Jeśli nie imię się zaprosić zachowując zasady grzeczności, to lepiej w ogóle nie zapraszać.

Trzaskowski zaprasza do TVN-u, a Prezydent do Końskich – na prowincji. I to jest różnica między kandydatami.

Kin
Kin
1 rok temu
Reply to  Hemi

Wiesz co HEMI widzę że dyskusja z tobą nie ma sensu poczekajmy do wyborów Rafał nie ma nic do stracenia a poparcie cały czas mu rośnie nawet w bitwie na wozy wygrał he

Zazula
Zazula
1 rok temu
Reply to  Hemi

Panie Hemi człowiek kulturalny nie spoufala sie z kandydatem na prezydenta RP. Trochę szacunku, niezależnie od pogladów politycznych.

mławianka
mławianka
1 rok temu
Reply to  Zazula

Hemi się nie spoufala – to jest pogarda dla Trzaskowskiego, dla Grodzkiego, dla wszystkich oponentów, dla całej opozycji, dla elektoratu opozycyjnych kandydatów, ale płatne trolle tak już mają widać.
Pieniądze im nie śmierdzą i każdego zmieszają z błotem.

Hemi
Hemi
1 rok temu
Reply to  mławianka

No jasne, każdy, kto nie popiera światłej POKO i jej kandydata jest płatnym trollem, chyba podług siebie sądzisz.

Przypomnij sobie jakimi wasza strona epitetami A. Dudę obrzuca. Ja nikomu nie ubliżam, kandydata PO uważam za fatalnego dla Polski i mam prawo do własnej opinii, która ma oparcie w faktach.

mławianka
mławianka
1 rok temu
Reply to  Hemi

Tia, a w końskich umówiona widownia z TVP z wyuczonymi pytaniami, którymi będziecie atakować Trzaskowskiego, tylko teraz bardziej bezczelna, bardziej chamska i bardziej perfidna niż to było w siedzibie szczujni, a budyń znów obryty na piątkę i przepytany przez prezesa.
To jest wysoka, pisowska klasa.

Czy wy naprawdę uważacie wszystkich Polaków za nie kumatych d.ebili?

Duda nie może się zgodzić na tę debatę, bo by się tak samo jąkał jak podczas Światowego Forum Ekonomicznego w Davos 😀
Tu link do jego sławnego wystąpienia:
https://www.youtube.com/watch?v=bSiMKiaulNQ

Hemi
Hemi
1 rok temu
Reply to  mławianka

Po tym, jak za czasów Lisa w publicznej TV, wbrew ustaleniem, zgromadzona w studio publika celowo i agresywnie rozpraszała J. Kaczyńskiego podczas debaty z Tuskiem, nikt z prawicy już tym waszym „niezależnym dziennikarzom” (90% popiera agresywnie POKO tacy niezależni) nie zaufa, i bardzo dobrze.

Chce PO-Trzask niech przychodzi do studia w Końskich, nie chce, niech do TVN-u zaprosi kogo chce i niech udowadnia jakim to jest wybitnym kandydatem.

Rozumiem, że swoją paplaniną chciałby przykryć nadzwyczaj marny bilans polityczny i gospodarczy, ale doprawdy nie wiem z jakiego powodu sztab urzędującego prezydenta miałby mu tę ściemę ułatwiać.

Edgosik
Edgosik
1 rok temu
Reply to  Hemi

Chłystek (jak nazwałeś) który działa jak marionetka pociągana za sznurki przez kaczora!

Hemi
Hemi
1 rok temu
Reply to  Edgosik

To i tak lepiej, niż gdyby sznurki mieli pociągać z zagranicy Merkelowa i Timermans, a tak by było, gdyby wygrał kandydat Platformy.

TaDam
TaDam
1 rok temu
Reply to  Hemi

Poczekaj, poczekaj, bo być może jeszcze będziesz śpiewał cienkim głosem „Pan Prezydent Trzaskowski” 😀 , a o Dudzie będziesz mówił ten „chłystek z Krakowa poszedł w końcu na pole”.
Ci sprzedajni tak mają, że raz się tu przymilają, a raz tu – zależy z której strony wiatr wieje.

Kin
Kin
1 rok temu

Pan prezydent tak powiedział o sprawie molestowania dziecka . To była sprawa rodzina dlatego ułaskawił sprawcę . Brawo panie prezydencie

Kim
Kim
1 rok temu

Macierewicz to cały czas bada katastrofę . My za te badania płacimy . A jak nic nie wiedzieliśmy tak nic nie wiemy

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Kim

Był czas po katastrofie, gdy cały świat był w szoku po Smoleńsku, na powołanie komisji międzynarodowej, tak jak stało się to później w przypadku samolotu holenderskiego.

No to nie, Donek i wierchuszka platformiana orzekli, że wspólna komisja Rosjanami wyjaśni tragedię smoleńską, mimo że od razu po katastrofie zaczęło się zawieranie i niszczenie śladów.

A dziś bałamutnie PO i jej zwolennicy domagają się wyjaśnienia tragedii smoleńskiej od A. Macierewicza.

Typowe dla PO, sami zawalą wszystko co jest do zawalenie, jak ścieki w Warszawie czy przyjmowanie migrantów przez Kopaczową, a potem niech PiS przylatuje na ratunek.

Do piaskownicy a nie do polityki!

Kim
Kim
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

Nie no z znów wina po he to co robił Macierewicz tyle lat

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

Policz ile ta komisja Maciarewicza nas, Polaków kosztuje.
Nic nie robią tyle lat, a pieniądze biorą, grube pieniądze.

Hemi, domagają się bo ileż lat można to badać?

To za moje pieniądze ten bałwan i jego kolesie dostatnio sobie zują i śmieją się nam w oczy.

Wyników prac tej cicho-ciemnej komisji nigdy nie poznamy, bo trzeba by było w końcu przestać prać pieniądze i rozwiązać zbędną komisję.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Kim

Na prace podkomisji smoleńskiej tylko w tym roku przeznaczone są prawie 3 miliony złotych,
Ładnie, nieprawdaż?
2 mln.zł, 21 osób, to średnio miesięcznie każdy jej członek dostaje 12 tys.zł, no pan maciarewicz zapewne koło 20 tys.zł jak nie więcej – żyć nie umierać.

Hemi
Hemi
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

To człowiek wcale nie z naszej strony, niejaki Cimoszewicz, powiedział swego czasu, że PO i rząd Tuska potraktowali katastrofę smoleńską jak włamanie do jakiegoś garażu na Pradze.

Gdyby sprawa w odpowiednim momencie 10 lat temu została prawidłowo, w sposób nie budzący wątpliwości zbadana, to dochodzenie mogłoby już zostać dawno zamknięte.

Wy powtarzam jesteście bardziej przewrotni niż staruszka z demencją, sami zawaliliście sprawę Smoleńską, ośmieszyliście siebie i Polskę powierzając „wyjaśnienie” niesłychanej zupełnie katastrofy państwowej facetowi, przez którym ma się na baczności pół cywilizowanego świata.

Wy mu zaufaliście i was to obciąża.

mławianka
mławianka
1 rok temu
Reply to  Hemi

Jakim prawem mnie to obciążą? – odpowiedzialność zbiorowa, za winę pilota, za rozkazy które otrzymał?

Ja muszę za to płacić? – bo wam się ubzdurał zamach? nie, przepraszam: nie ubzdurał – uroił, bo to są urojenia.

Hemi
Hemi
1 rok temu
Reply to  mławianka

Oddanie „śledztwa” Putinowi i Anodinie obciąża stronę, która w 2010 r. była przy władzy.

Katastrofa zdarzyła się na terenie kraju nieżyczliwego Polsce, a „śledztwo” oddano w ręce przywódcy, któremu nikt na świecie nie ufa, b. pułkownika KGB.

To nawet nie jest śmieszne i nikt z odpowiedzialnych za ten skandal odpowiedzialności nie zdejmie.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu

Gdzie pisie schowali Kaczyńskiego?
Podobno ma się pokazać dopiero po wyborach, bo ludzie go za bardzo negatywnie oceniają.
Jego apel do kolegów partyjnych i wystąpienie na konwencji młodych działaczy PiS w Lublinie przyniosły negatywny skutek i dlatego go teraz schowali do szafy jak Maciarewicza.

Kim
Kim
1 rok temu

A podobno pan Andrzej nawet pedofila ułaskawił he he

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Kim

Nie podobno, a na pewno.

mławianka
mławianka
1 rok temu

Mein Gott, hemiemu ukradli tożsamość. 😀
Jak on, biedak teraz wykaże swoją lojalność?
Biedaczkowi zbiorą kasę i wyrzucą na zbity p…

Ps. nie wiedziałam, że nick to to samo co tożsamość… ale widocznie tak jest skoro twierdzi to hemi.

Gfd
Gfd
1 rok temu

Pisdzielce zrobili się w bambuko z tymi wozami
Gminy o najwyższej frekwencji wygrał w większości rafał

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Gfd

Państwowymi czyli naszymi pieniędzmi łatwo się szafuje, a dług publiczny rośnie.

Ten wydatek też zapewne ujmą w kosztach przeciwdziałania pandemii.
Taka to ta księgowość pisia, a elektorat wszystko łyka.

Bardzo dobrze, że te wozy strażackie pójdą tam gdzie na nich nie głosowali. Jak widać nie wszyscy dali się do końca ogłupić.

Kim
Kim
1 rok temu

Trafia chyba na opłaty tak się zaklinali że prad nie zdrożeje a co mamy nową opłacę . I prąd w górę brawo wy . Porostu wiekszosc ludzi na wsi nie wiem co wy robicie bo ogląda aby TVP . Ale z czasem się dowiedzą jak odczują po kieszeniach np żywność drożeje ale znowu rolnik dostaje mniej np za mleko to kto później to cenę podwyższa . I wy mówicie że to wina mleczarni ok skóry wy podwyższanie zus to mleczarnia obniża mleko bo od siebie nie będzie dokładała

Anonim
Anonim
1 rok temu
Reply to  Kim

Prąd drożeje, paliwo drożeje, a więc z automatu wszystko drożej.
Tym sposobem do kasy państwa wpływa więcej podatków, bo im ceny wyższe, tym większy zysk dla państwa.
Damy wam złotówkę mówią głośno, ale zabierzemy dwie i wyjdziemy na swoje – to drugie to już szeptem z dzikim uśmiechem na ustach.

Emerytka
Emerytka
1 rok temu
Reply to  Kim

W Spółdzielni Mieszkaniowej „Zawkrze” już mamy nowe opłaty za czynsz od 1 lipca, opłata za odpady komunalne jest już liczona od zużycia wody.
Słyszałam przez okno z sąsiednich bloków okrzyki radości, nie wiedziałam o co chodzi, a to chodzi o koszty o podwyżki czynszu w związku ze zmianą opłatą za śmieci i wzrostem opłaty za eksploatację.
Ja też się ciesze.
Moje serce się raduje, dostałam 13-tą emeryturę, która nie pokrywa podwyżek tych rocznych kosztów, a gdzie inne podwyżki??
prądu?
artykułów spożywczych? w tym warzyw, owoców?
Tylko człowiekowi na emeryturze na co warzywa, owoce? – niech wpie…la suchy chleb i popija wodą.
Głosuję na Dudę, wspaniały człowiek, on mi daję? czy zabiera?
Emeryci i… nie tylko:
jedyny dobry wybór to głosować na zł…sa z PIS!!!
Nie dość, że łamią prawo, konstytucję, to za chwilę was wszystkich złamią.

Kim
Kim
1 rok temu
Reply to  Emerytka

I tutaj człowiek PiS by pani powiedział by to wam daliśmy 13 emeryturę a podwyżki do wina spółdzielni zawkrza

kot
kot
1 rok temu

A do bankomatów trafią niedługo banknoty 500 zlotowe.oj, pamiętam te czasy, gdy byłem milionerem, i zarabiałem 6 milionów, fakt, że chleb kosztował wtedy kilkanaście tysięcy, ale tak się łyso zrobiło, jak do portfela zamiast milionów nagle trafiły stówki.

mławianka
mławianka
1 rok temu
Reply to  kot

Dług Państwa rośnie, to inflacja szybuje, ale Glapiński drukuje pieniążki. Maszyny na pełnych obrotach.
Ciekawe ile złota zostało w skarbcu, tego sprowadzonego z Anglii.

kot
kot
1 rok temu
Reply to  mławianka

Moja śp.Mama uczyła mnie, że pieniądze biorą się z pracy, uczciwej roboty, nauki, za etat, godziny, za zbieranie fasolki na polu rolnika, wyjazdy na obozy z pracą itp.
A tu proszę, mama nie żyje tyle lat, a dostałaby czternastkę, piętnastkę i szesnastkę jak górnik, pomimo, że mnie źle wychowała.

Hemi
Hemi
1 rok temu
Reply to  mławianka

Dług państwa rośnie? Do pandemii spadał. Pandemia to jest wydarzenie raz na 100 lat, żadne państwo nie było na nią gotowe. Przejściowy wzrost długu był nie do uniknięcia w ramach działań antykryzysowych.

Wiadomo, opozycja wolałaby, żeby nie było tarczy antykryzysowego ani tarczy finansowej, żeby nastąpiły masowe bankructwa firm, a ludzie wylądowali na bruku, w warunkach głębokiego kryzysu upatrują przecież szans na powrót do żloba. Co tam ludzie i poziom ich życia, dzisiejszą opozycja nie martwiła się o to przez 25 lat swoich rządów,więc dziś mają się martwić?

Brak słów na tę obłudę i tanie politykierstwo.

Anonim
Anonim
1 rok temu
Reply to  Hemi

Tak, według waszej kreatywnej księgowości spadał, ale faktycznie rósł.
Ta kreatywna księgowość musi w końcu zostać odkryta i okaże się, że jesteśmy drugą GRECJĄ.

Hemi
Hemi
1 rok temu

To może jest szansa, że mławianie jeszcze raz zobaczą swojego ulubieńca budynia na jego płomiennym wiecu?
wszak Mława to ściana wschodnia i trzeba zmobilizować elektorat (szczególnie ten 60+ do pójścia do urn.
Ten Bosaka i Hołowni też trzeba przekabacić – może się uda, nieprawdaż?

Anna
Anna
1 rok temu
Reply to  Hemi

Oczywiście że się uda jestem z elektoratu pana Bosak o głosuję że Rafałem za tym który podobny ściągnął powódź na Warszawę

mławianka
mławianka
1 rok temu
Reply to  Anna

Z wypadkiem autobusu miejskiego to PIS sobie poleciał, że to wina Trzaskowskiego (bo niby co? – Trzaskowski podawał amfetaminę kierowcy? czy też ma sprawdzać, badać każdego kierowcę MZK), ale z tym zalaniem Warszawy przez ulewę to PIS już całkowicie przegiął i odleciał chyba do San Eskobar.
Ps. Hemi czasami mądrze pisze – widać ma jakieś przebłyski. Może jest jeszcze szansa dla niego.
Każdemu podobno trzeba dać drugą szansę.

Hemi
Hemi
1 rok temu
Reply to  mławianka

Podszywa się pod mnie bezczelnie jakiś koleś, wiadomo, im oświeconym zwolennikom opozycji wszystko wolno.

Przykładem wielki „demokrata” Lis – są jasne przepisy o ciszy wyborczej, a na twiterze do końca była agitacja.

Wiadomo, lepszych ludzi z kręgu totalnej opozycji i jej zwolenników prawo nie obowiązuje, można być celebrytą popierającym opozycję, rąbnąć staruszkę na pasach czy w świetle kamer przyjąć łapówę i zawsze znajdzie się „rozgrzany sędzia”, jak to Komorowski był łaskaw się wyrazić, żeby uniewinnić. Taka to ci „praworządność „, koń by się uśmiał.

mławianka
mławianka
1 rok temu
Reply to  Hemi

Wypadek kolumny z Szydło jest tego przykładem jak szanujecie przeciętnych ludzi i jak potraficie naginać prawo. Prokuratura już po waszej stronie, a więc toczycie walkę o wypadek, którego winnymi jesteście wy, a nie ten biedny człowiek, ale co tam wam się przecież wszystko należy i musi być wasza racja.

Cóż, odnośnie nicka… pode mnie już nieraz się ktoś podszywał. Zastrzegłeś swój nick w Urzędzie patentowym?

Jak piszesz pod moimi postami, to pisz na temat, którego dotyczy mój komentarz, a nie lejesz wodę jak nawiedzony nie na temat.

Pin
Pin
1 rok temu
Reply to  Hemi

Hemi jesteś nie do podrobienia 😉 . Te miernoty nie mają startu !

mławianka
mławianka
1 rok temu
Reply to  Pin

Lizusek, przyd.upasek 😀 – też liczysz na jakąś intratną fuchę?

Pin
Pin
1 rok temu
Reply to  mławianka

liczę że nigdy nie zostanę z[wymoderowano] , KODZIARSKE trole

mławianka
mławianka
1 rok temu
Reply to  Pin

Ty już jesteś z[wymoderowano]

Anna
Anna
1 rok temu
Reply to  Anna

Sami odstraszacze od siebie wyborców mówiąc że powódź to wina Rafała wypadek autobusu winna Rafała a zapominacie o sobie Znaczy u siebie widzicie same zalety 500 plus i inne dodatki tylko słyszymy te same słowa już 5 lat zagłosujemy na Andrzeja to będziemy słyszeć 10 lat

Hemi
Hemi
1 rok temu
Reply to  Anna

Jest wysyp jakichś rzekomych wyborców K. Bosaka, co to obudzili się dopiero po I turze (!) i teraz prowadzą agitację za tęczowym Rafałkiem operując przy tym żargonem KOD-ziarstwa, paradne:).

Anonim
Anonim
1 rok temu
Reply to  Hemi

Wy też jesteście paradni z tym wypadkiem w Warszawie, z tą ulewą, z przypisywaniem Bosakowi poparcia dla was, którego on nie daje wam.
To tylko ostatnie dni.
Kłamcy i manipulanci.

Hemi
Hemi
1 rok temu
Reply to  Hemi

Siódme nie kradnij, dotyczy to również tożsamości i nicka. Jakbyś napisał anty-Hemi, to byłoby to mniej bezczelne niż ordynarnie podszywanie się pod czyjąś tożsamość.

To pejoratywne określenie, w waszym mmiemaniu oczywiście, „ściana wschodnia”, dowodzi tego, że macie poważne braki w wiedzy. Krótko mówiąc, nie wiecie o czym piszecie.

Mieszkańcy takiego zachodniopomorskiego, lubuskiego czy dolnośląskiego, czyli tzw. Ziem Odzyskanych to kto to jest? Ludzie Zachodu?

To są mieszkańcy jeszcze głębszego wschodu niż to, co pogardliwie nazywacie ścianą wschodnią, bo przecież to są repatrianci i potomkowie repatriantów z Kresów wschodnich II RP, które zgarnął Stalin.

Więc tak wypominając obecnej ścianie wschodniej te wschodnie implikacje, w rzeczywistości dogryzacie mieszkańcom zachodniej Polski, którzy wschodniego pochodzenia się nie wyprą, nawet taki Schetyna został przez swojego partyjnego kumpla, arbitra elegancji Radzia Sikorsky’ego nazwano przedstawicielem „lwowskiej żulii”. Wytworne słownictwo.

Ale to typowe dla zwolenników POKO tzw. uzbrojenie wyższościowe, przekonanie, że są lepsi od innych, zwłaszcza od nas, czyli „pisowskiej ciemnoty”, ciekawe tylko na jakiej podstawie.

mławianka
mławianka
1 rok temu
Reply to  Hemi

Przyganiał kocioł garnkowi, że smoli, a nie zauważył tego, że sam osmolony jak ch…lera.
To wy podzieliliście ludzi na lepszy i gorszy sort, to wam wolno więcej niż innym, co ostentacyjnie pokazujecie przy każdej możliwej okazji.

Hemi rozśmieszasz mnie do łez. Czyż ty nie widzisz tego, że zaprzeczasz sam sobie? że zaplatałeś się w swojej własnej sieci tak jak zaplątał się cały PIS.
Pogrążacie się.

Anonim
Anonim
1 rok temu
Reply to  Hemi

Ósme: „Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu.”

57
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x