Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Fontanny i tężnia nieczynne do końca roku


Wystarczyło nawet tylko kilka dni wakacyjnej, słonecznej i upalnej pogody, abyśmy zatęsknili za miejscami, w których można znaleźć odrobinę ochłody. W sezonie letnim takimi miejscami na pewno były wodotryski, a więc fontanny czy kurtyny wodne i tężnia solankowa.


Zwłaszcza tą ostatnią, mieszkańcy tak naprawdę nie zdążyli wcale się nacieszyć. Tężnia powstała po przeróżnych perypetiach, a uruchomiona pod koniec ubiegłego roku jeszcze nie zaprezentowała swoich walorów. W Jak się jednak okazuje, w tym roku również ten obiekt nie będzie czynny.

W związku z trwającą sytuacją epidemiczną wywołaną przez koronawirusa SARS-CoV-2 powodującego chorobę COVID-19, 21 kwietnia br. Główny Inspektor Sanitarny zalecił nieuruchamianie fontann, ulicznych instalacji wodnych z wyrzucanymi strumieniami wodnymi oraz innych obiektów rozpylających wodę. Zalecenie to podyktowane jest wynikami badań potwierdzającymi, iż aerozol wodno-powietrzny może być dodatkowym nośnikiem dla cząsteczek wirusa. Stosując się do zaleceń GIS władze Mławy zdecydowały o nieuruchamianiu w tym roku fontann oraz tężni – informuje Magdalena Grzywacz, rzecznik prasowy UMM.

Tak więc pozostaje nam liczyć na to, że wakacje nie będą nazbyt upalne, lub zaplanować we własnym zakresie wyjazd nad wodę.

JK    

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Dalyj
Dalyj
1 rok temu

Ciekawe jak bedzie za rok gdzie wirus nadal bedzie… ot tak nagle orsestana sie martwic ci co dali sie na smycz wziac kierujacych tym krajem??? Zobaczymy beda sie smiac z plynow do dezynfekcji i maseczek ale zapamietaja jak chodzili na smyczy heheeh

Matka
Matka
1 rok temu

Czy na Wólce będą jakieś alejki w parku przy tężni, dzieci mogłyby jeździć na rowerkach?

Kamil_P
Kamil_P
1 rok temu
Reply to  Matka

Tak. Będą. Ale możliwie że dostęp będzie tylko za okazaniem ” Karty Bąbelka „

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x