Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Jarmark Wojciechowy dopiero za rokZe względu na utrzymujący się w Polsce wysoki wskaźnik zakażeń koronawirusem oraz fakt, że na Jarmark Wojciechowy przyjeżdżają wystawcy z całego kraju, burmistrz zdecydował się odwołać tę imprezę.

Jeszcze w kwietniu br. informowano, że jarmark się odbędzie.

Liczyliśmy, że liczba dziennych przypadków zachorowania w Polsce będzie spadała. Dziś wiemy, że sytuacja rozwija się w niepokojący sposób – informuje urząd miasta.

W ubiegłym tygodniu Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) odnotowała w Europie największy tygodniowy przyrost zakażeń od dłuższego czasu. W 11 krajach odnotowano znaczący wzrost wskaźnika reprodukcji wirusa. Także w Polsce liczba nowych przypadków zachorowania utrzymuje się na wysokim poziomie. Dyrektor Światowej Organizacji Zdrowia ds. Europy Hans Kluge obawia się, że ponowny wzrost zakażeń koronawirusem, grozi przeciążeniem szpitali.

Ze względu na otwarty charakter Jarmarku Wojciechowego oraz fakt, że prezentujący i sprzedający swój asortyment wystawcy pochodzą z całej Polski, burmistrz Sławomir Kowalewski zdecydował się nie prowokować sytuacji sprzyjającej zakażeniom i odwołać organizację tegorocznego jarmarku.
Mieszkańcy Mławy dotychczas uniknęli masowego zachorowania, nie chcemy stwarzać warunków do tego, aby sytuacja uległa zmianie – argumentuje burmistrz.

Wystawców i miłośników wyrobów rzemieślniczych miasto zaprasza za rok.

źródło: UMM

oprac.  red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x