Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Szkodliwe bakterie w serze. Sprawdź czy nie masz go w lodówce!


Główny Inspektorat Sanitarny wycofał z obrotu jedną partię produktu „Ser Koryciński swojski naturalny, ser dojrzewający z surowego, pełnego mleka krowiego” sprzedawany w sklepach LIDL. Podczas badań urzędowych w serze wykryto bakterię Listeria monocytogenes, która może prowadzić do choroby zwanej listeriozą.


Państwowa Inspekcja Sanitarna bezzwłocznie po uzyskaniu dyskwalifikujących partię wyników badań poinformowała dystrybutora produktu – Lidl sp. z o.o. sp. k. oraz właściwą Inspekcję Weterynaryjną, która rozpoczęła kompleksową kontrolę w zakładzie produkcyjnym Zarzeccy Sp. z o.o.

Sieć Lidl niezwłocznie po otrzymaniu informacji z Państwowej Inspekcji Sanitarnej podjęła decyzję o rozpoczęciu procedury wycofania z rynku tego sera. Informacja dla klientów zostanie zamieszczona w sklepach, w których był sprzedawano oraz na stronie internetowej sieci.

Konsumenci nie powinni spożywać sera z data produkcji: 01.06.2020, która oznacza jednocześnie numer partii. Produkt z tej partii należy wyrzucić lub zwrócić do sklepu, w którym został zakupiony – wtedy otrzymamy zwrot gotówki.

Informacje na temat objawów związanych z zakażeniem Listeria monocytogenes zawarte są na stronie internetowej https://gis.gov.pl/zdrowie/choroby-zakazne/ pod hasłem „LISTERIOZA”.

W przypadku wystąpienia objawów choroby po spożyciu produktu objętego komunikatem, należy skontaktować się z lekarzem.

źródło: GIS

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x