Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Wicepremier Piotr Gliński w Mławie


Wczoraj  w samo południe Mławę odwiedził wiceprezes Rady Ministrów i minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński. Powitały go władze powiatu ze starostą Jerzym Rakowskim i przewodniczącym rady Janem Łukasikiem, działacze, samorządowcy oraz sympatycy PiS. Otwarte spotkanie odbyło się w centrum Mławy, pod pomnikiem Jana Pawła II.


Wicepremier w kilkunastominutowym wystąpieniu dużo miejsca poświęcił dokonaniom w sferze społeczno – gospodarczej i jak to określił – programach sprawiedliwości społecznej, realizowanych przez rząd PiS. Wspomniał m.in. o programie 500+, podniesieniu najniższego wynagrodzenia, o działaniach w kierunku niezależności energetycznej kraju, bezrobociu i działaniach wobec pandemii koronawirusa. Krytycznie odniósł się do rządu PO-PSL, który twierdził, że na te programy, które wprowadził w życie PiS nie było pieniędzy. Osobny fragment wystąpienia dotyczył działań ministerstwa kultury, pojawił się w nim również mławski akcent.

– Tutaj Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej także otrzymało jeden z grantów Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, chociaż muszę powiedzieć, że za mało. Tutaj możecie dopytywać panią poseł, państwa, którzy tutaj sprawują opiekę nad waszym regionem, żeby jeszcze w większej mierze wykazywali się aktywnością, albo też popychali mało aktywnego ministra kultury, żeby był bardziej hojny czy aktywny –  mówił wicepremier Gliński.

Na zakończenie otwartej części spotkania wicepremier z rąk Henryka Kacprzaka, prezesa Klubu Seniora Pogodny Uśmiech otrzymał zaproszenie na Festiwal Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej. Gość wraz z gospodarzami spotkania  wybrał się na krótki spacer po Mławie odwiedzając kościół pw. Św. Trójcy, lokalne sklepy i salę papieska MZZ. Wicepremier z Mławy udał się do sąsiedniego Działdowa.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
55 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Mlawianin
Mlawianin
1 rok temu

Kto to jest ten Gliński, ? Tak wisiorki mieszają ludziom w głowach że już sam nie wiem, całe szczęście koniec robienia z ludzi głupich już bliski, do widzenia nieznajomy nie musisz więcej przyjezdzac

every
every
1 rok temu

Czy wizyta pana Glińskiego w Mławie była w ramach urlopu?
Pan Gliński chyba nie ma w swoim zakresie obowiązków agitacji wyborczych obecnego prezydenta.

Jaki charakter był tej wizyty??
prywatny czy służbowy?

Kto za te wizyty ministrów, premierów po różnych miastach Polski płaci?
Robią sobie wycieczki po Polsce za nasze wspólne pieniądze. To jest coś niebywałego.

Srają w g.acie, to rozumiem, ale niech to robią w swoich gabinetach i niech pilnują swoich obowiązków, a nie nagle zachciało się im wszystkim urządzanie wycieczek za publiczne pieniądze.

Słowa uznania dla burmistrza Mławy za stosunek do eskapad PIS.

Hemi
Hemi
1 rok temu
Reply to  every

Godna najwyższego uznania troska o oszczędne szafowanie groszem publicznym. Przy czym, jeśli premier Gliński jechał na uroczystość państwową i po prostu zatrzymał się W Mławie, to jakichś wielkich kosztów jednak nie było?

Poza tym, spotkanie było jawne, każdy mógł przyjść i zobaczyć co się dzieje i o czym się mówi.

Przypomnij sobie standard dzisiejszej opozycji, spotkania w nocy na cmentarzu czy stacji benzynowej żeby dogadywać prywatne biznesy na granicy prawa.

Albo jawną prywatę- biesiady w restauracjach na koszt podatnika z drogim winem i ośmiorniczkami, płatne służbową kartą kredytową ministerstwa, czyli pieniędzmi podatnika.

To był wzorzec postępowania? No sorry…

Turkuś podjadek
Turkuś podjadek
1 rok temu
Reply to  Hemi

Ten rząd balansuje nie na granicy prawa, ale już złamał wszelkie granice.
Wszyscy ministrowie na czele z Mateuszkiem – kłamczuszkiem zaangażowani w kampanię dudy w ramach swojej pracy, a nie urlopu, czyli za nasze pieniądze.
Duda podpisujący akty prawne nocą, bez czytania.

To jest normalne?

Z tobą to nie ma co dyskutować, bo bierzesz za swoje komentarze grubą kasę i musisz pisać, to do czego się zobowiązałeś.
Też ci płacą z naszych podatków, ciekawe tylko z w jakim funduszu ukryli te wydatki na płatnych trolli.

Hemi
Hemi
1 rok temu

Tak jest, każdy, kto nie kupuje kitu wstawianego przez POKO i jej superwiarygodnego kandydata jest albo zmanipulowany albo opłacony.

Albo prowicjonalnym ciemniakiem, co co imputowali niedawno znani z płomiennego obiektywizmu publicyści w audycji Żakowskiego i Lisa, oburzając się, że jak A. Duda śmie „gadać w telewizji to, co wygaduje w tych swoich Przasnyszach i Płońskach”.

To jest prawda o stosunku POKO i jej pochlebców do Polski powiatowej. Robią umizgi do prowincji, bo potrzebują jej głosów, wybory się skończą i ciekawe czy chociaż darmowe „dzięki” się zdobędą.

Turkuś podjadek
Turkuś podjadek
1 rok temu
Reply to  Hemi

Umizgi do małych miast i wsi to wy robicie, czyli PIS.
Takich umizgów to od 1989 roku nikt nie robił. Żaden rząd nie wysyłał w teren swoich ministrów w roli naganiaczy.
Kandydaci na prezydenta zawsze organizowali wiece wyborcze i to jest właściwa nazwa, a wy robicie umizgi, bo latacie jak kot z pęcherzem.

Hemi
Hemi
1 rok temu

Jedni robi umizgi, a inni konkretne działania na rzecz ludzi – od 5 lat.

Robienie zarzutów ludziom z PiS, że podtrzymuje kontakt z wyborcami i zwykłymi ludźmi jest doprawdy rozbrajające. Przecież polityka na tym polega, żeby realizować wolę wyborców i wsłuchiwać się w to, co mają do powiedzenia. Nawet jeśli są to niekiedy przykre rzeczy, ale sensowne, to jest to w sumie prawidłowe, bo to pomaga skorygować kurs polityki tak, żeby była zgodna z oczekiwaniami ludzi.

Polityka na tym ma polegać, co robił wcześniej B. Komorowski – zamykamy się w pałacu na 5 lat i ruszamy na jakieś spotkania z wyborcami 3 m-ce przed wyborami?

Albo to, co robi Trzaskowski jako prezydent Warszawy, że seryjnie nie przychodzi na posiedzenia rady miasta, bo musiałby wysłuchać krytycznych uwag o własnej nieudolności w zarządzaniu miastem?

Jeśli demokracja na tym ma polegać, że unikamy kontaktu z ludźmi tylko uprawiamy lans w zaprzyjaźnionej TV, to chyba coś tu nie gra.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Hemi

Piszesz oczywiście o PIS i zaprzyjaźnionej telewizji publicznej, która zwie się TVP.
PIS podtrzymuje kontakt, przed wyborami, nawet teraz to nachalnie podtrzymuje ten kontakt.

Hemi
Hemi
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

Nie opowiadaj bajek. Prezydent Duda złożył w trakcie kampanii obietnicę, że w trakcie 5-letniego mandatu odwiedzi wszystkie powiaty w Polsce i słowa dotrzymał.

Powiatów jest w Polsce ponad 300, więc fizycznie nie ma takiej możliwości, żeby odwiedził je wyłącznie przed wyborami. Spotkania w powiatach, w tych „Przasnyszach i Płońskach” jak wyszydzali to w audycji Żakowskiego i Lisa, to nie była jednorazowa pokazówka tylko regularna, systematyczna praca rozłożona na całą kadencję i częsty kontakt z wyborcami i ze zgłaszanymi przez nich sprawami.

Porównaj z poprzednikiem, zamknięty w pałacu, zamiast ludzi wysłuchujący sławetnych „ekspertów”, takich jak ci od prywatyzacji czy reformy OFE.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Hemi

Pie…sz. Obejrzyj się za siebie, aż się za tobą kurzy. Nawiedzony.
Załóż jakąś sektę – masz do tego dar. 😛
Przed wyborami zalicza po 5 miast jednego dnia, ale on jest kandydatem,

Po co jeżdżą gliński, mateuszek, czy też inni rządowi stręczyciele?
Ciepło się zrobiło i akurat przed wyborami urządzają sobie wycieczki krajoznawcze po Polsce wychwalając się pod niebiosa i szczując na innych tak samo jak ty to robisz.

Ku.wa, po co innych tykasz i się ich czepiasz i ich opluwasz?
Taka jest ta wasza miłość bliźniego?
Wasza wiara każe ludzi o innych poglądach szmacić? mieszać z błotem
Mam w d.pie taką wiarę!!!

Mieszkaniec
Mieszkaniec
1 rok temu

Brawo pan Premier Glinski. Dziekujemy a wizyte w Mławie.

Marcin
Marcin
1 rok temu

Czy wiadomo, jaki jest wyrok w sprawie Pola przeciwko temu Przybyszewskiemu?

Rozbawiony
Rozbawiony
1 rok temu

Starostwo pisowskie wiec zapraszają pisowców ,co z reszta obywateli którzy by chętnie widzieli kandydatow innych partii

JaM
JaM
1 rok temu
Reply to  Rozbawiony

Zaprosić przedstawiceli totalnej opozycji i poddać krytyce. Dlaczego tylko na PiS mają ujadać.

Mławianka
Mławianka
1 rok temu
Reply to  JaM

Widziałeś żeby ktoś z opozycji rzucał się z rękoma lub z parasolami na wyborców PIS?
Ja widziałem wyborców PIS rozjuszonych tak bardzo, że atakowali przeciwników: słownie i rękoczynami też. Strach się was bać.

Czy jak rządziła opozycja do takich ataków dochodziło? – nie, to PIS tak podzielił społeczeństwo, że ludzie skaczą sobie do oczu.

Hemi
Hemi
1 rok temu
Reply to  Mławianka

Jak zwykle, gruba przesada i luźny związek z faktami.

Spotkanie z prof. Gliński przebiegło w zupełnie spokojnej, refleksyjnej wręcz atmosferze. Rozjuszony to może ktoś przy klawiaturze być, komu fakty z lansowaną tezą się nie zgadzają.

PiS podzielił społeczeństwo, sorry,to jest kompletnie wyświechtane hasło, to wyborcy PiS od dawna byli sekowani jako moherowe berety, którym p. Lis przeciwstawił „fajnoPolaków” głosujących na PO, kabaret!

ADVOCEM
ADVOCEM
1 rok temu
Reply to  JaM

JaM== ujadamy na PIS,dlatego bo to co pokazuje, przy tych wyborach i w swoim rządzeniu, to tragedia ktora xa chwile moze spotkać POLSKĘ

ADVOCEM
ADVOCEM
1 rok temu
Reply to  Rozbawiony

No właśnie , Panie WYROSTEK, JAK PAN DZIALA W TYM BIURZE, POSŁA , skoro , BIEDRON BYL DZIS W CIECHANOWIE, TO DKACZEGO NIE BYL W MLAWIE.

ADVOCEM
ADVOCEM
1 rok temu
Reply to  Rozbawiony

Cierpliwosci =// mam nadzieję, ze Mlawska PLATFORMA, postara sie zaprosic RAFAŁA TRZASKOWSKUEGO, DO MLAWY !! Czekamy

Hemi
Hemi
1 rok temu
Reply to  ADVOCEM

Mógłby podzielić się cenną wiedzą – jak wprowadzić najwyższe opłaty za odpady w Polsce, skutecznie zapomnieć o obietnicach wyborczych i pełnionych funkcjach czy ekologicznie puszczać ścieki do rzeki.

Emeryci dostaliby w promocji wklejanie szyby w drzwi scotchem:).

Na moderatora spotkania proponuję Dzidka z megafonem, którym miał zagłuszać spotkanie z A. Dudą:), z taką charyzmą i bogatym słownictwem dasz radę Dziduś:).

Matka
Matka
1 rok temu

Rozumiem wyborców, ciekawskich, działaczy…ale dlaczego do obsługi wydarzeń PiSowskich Kiełbinski wykorzystuje uczniów LO? Tania siła robocza?

ADVOCEM
ADVOCEM
1 rok temu
Reply to  Matka

No Szanowna Pani jak się Kielbinski dowie,coPsni tu wymyśliła, na pana Dyrektora, LO, to syn moze miec kłopoty, prisze pamietac ze to jest PIS #!

XXXXXXXX
XXXXXXXX
1 rok temu
Reply to  ADVOCEM

Proszę pamiętać, dyrektor to nie cale ILO.

ADVOCEM
ADVOCEM
1 rok temu
Reply to  XXXXXXXX

Oczywiscie ze pamietam ,przecież jest RADA PEDAGOGICZNA, / Pozdrawiam grono nauczycieli/ mam nadzieje ze dajecie SOBIE PANSTWO RADE, z tym pisowskim nominatem, ktory zostal Dyr. LO tylko dlatego ze jest RADNYM , I SZEFEM MŁAWSKIEGO KOLA PIS.

ADVOCEM
ADVOCEM
1 rok temu
Reply to  XXXXXXXX

Tak wiem to byla moja szkola, ale to byl bardzo odlegly czas.Ale pamietam Dyrektora LEWANDOWSKIEGO, PROFESOROW : ANYSZKO, UZAROWICZ, WYTWICKA, SKOLIMOWSKI, BRZOZA,. NO A TERAZ MLODZIEZ MA PISIWSKIEGO NOMINATA== KIELBINSKIEGO.

Brcgdht
Brcgdht
1 rok temu

Szkoda, że władza odwiedza swoich obywateli tylko przed wyborami. Co daje taka wizyta ? Przecież dnia następnego nawet nie wiedzą gdzie byli. Walczą o głosy ale dla mnie nawet 100 wizyt nie zmieni zdania na temat arogancji władzy i ich stosunku do ludzi szczególnie wykształconych. Obawiają się ich.

Tito
Tito
1 rok temu

Mało brakowało a w rozpędzie minister kultury w ogóle nie wszedłby do muzeum w Mławie. Ufff… udało się ostatecznie zaprowadzić „na minutkę” gościa do sali papieskiej.

Hemi
Hemi
1 rok temu

Spotkanie miało istotnie wymiar dość kameralny, fakt, że informacja o nim pojawiła się późno.

Niemniej ci, którzy przyszli, z pewnością nie żałowali. Prof. Gliński w spokojny, rzeczowy, merytoryczny sposób przedstawił bilans osiągnięć Dobrej Zmiany i kolejne wyzwania.

Każdy może mieć własną opinię na ten temat, moim skromnym zdaniem, całościowo bilans ten jest jak najbardziej pozytywny.

Do Hemiego barana pisowskiego !!!
Do Hemiego barana pisowskiego !!!
1 rok temu
Reply to  Hemi

Hemii Glinski tak rzeczowo nam prxedstawia, osigniecia tej pisowskiej bandy, tak samo jak ty nam przedstawiasz ciemniaku pisowski, widac wyraznie że bardzo pisowcy sie boja tego starcia z normalnoscia, a wiec na zlodziejach czapka gore, żadne sandarze, nie wyraza tego co brdzue finalem w dniu zakonczenia wyborow w lipcu. TA POTYCZKE WYGRA. RAFAL TRZASKOWSKI !!!

Media
Media
1 rok temu

BANDA to rządziła w latach 2008…..to był mierny czas dla ludzi BRAVO HEMI☺

Lol
Lol
1 rok temu
Reply to  Media

Tak, teraz to rządzi mafia, a nie banda.

ADVOCEM
ADVOCEM
1 rok temu
Reply to  Media

Temu postowi sie dziwie, bo do idioty Hemiego dolaczyly Media, ktore kompletnie zglupialy, powinienes wiedziec, ze tamt bsnda jak piszrsz nie byla tak chsmska, pazerna i zlodziejska, powinienes sprawdzic na liscie milionerów ,ilu tsm jest polityków pisowskiej bandy.

Media
Media
1 rok temu
Reply to  ADVOCEM

DO ADVOCEM ojjj wiem swoje, swoje się słyszało i widziało a także odczulo.Było źle bardzo źle i nasza Ojczyzna była źle traktowana a co do rodzin ojjj 0 zaiteresowania iin mierne sprawy.

ADVOCEM
ADVOCEM
1 rok temu
Reply to  Media

Nie dziwi mnie twój post MEDIA—a to dlaczego że tamten czas nie był dla tak marginalnych medium które ty reprezentujesz, jak piszesz to widziałeś słyszałeś — tylko że wtedy nikt nie brał tego pod uwagę, ale! dziś przyszedł cas dla takich jak ty, dziś OJCZYZNA moja jest traktowana jak macocha, jest dokumentnie okradana przez pisowską mafię i bandę złodzieji–tych faktów niczym nie zasłonisz, bo prawo stanowi KACZYŃSKI + ZIOBRO. Ciebie nic nie przekona, o obecnym stanie , przekonasz się dopiero wtedy jak ci się wody w uszy naleje, i pozostanie ci do konsumpcji tylko ta sławetna micha ryżu MORAWIECKIEGO

Do Xawery
Do Xawery
1 rok temu
Reply to  ADVOCEM

Jeden psychol, który pisze pod różnymi nikami. Dziadek z bliska, advocem, Xawery…

9iB12
9iB12
1 rok temu

Michale Pol, Wojciechu Krajewski i Marku Kiełbiński, gdzie podziały się podpisy za likwidacją Straży Miejskiej w Mławie?
Co stało się z danymi osobowymi mieszkanców?

Lelo
Lelo
1 rok temu
Reply to  9iB12

Zapytaj Starosty, przedstawicielu lgbt plus hohoho

Media do 9iB12
Media do 9iB12
1 rok temu
Reply to  9iB12

PROSZĘ ZAPYTAĆ WYŻSZEJ PÓŁKI …

sprtw
sprtw
1 rok temu

Stowarzyszenie Przyjaciół Mławy winno zmienić nazwę na Stowarzyszenie Przyjaciół PIS.
Tak, a’ propos to jaki macie nr KRS? czy może jeszcze się nie zarejestrowaliście?
Dobrze, że chociaż burmistrz w tym wypadku wykazał się mądrością – już go zaczynam lubić 🙂

Miki
Miki
1 rok temu

Widać że frekwencja dopisała. PiS chyli się ku upadkowi

sprtw
sprtw
1 rok temu
Reply to  Miki

Tylko Miki zobacz jakich PIS ma nowych fanatyków.
Chyba rząd PIS obiecał Wólce wiadukt na Kościuszki…

Jak się okazuje to jednak prawda:
„Każdego można kupić – trzeba tylko znać cenę i rodzaj waluty.”

spidy
spidy
1 rok temu
Reply to  sprtw

jakoś nie widzę „kupionych” przedstawicieli Zatorza na tej ustawce. Poza Krajewskim, ale to etatowy wyznawca pissekty, kupiony znacznie wcześniej. O wiadukt Zatorze nigdy nie zabiegało, a o tunelu pisowcy zapomnieli, że obiecali zaraz po wyborach

ADVOCEM
ADVOCEM
1 rok temu
Reply to  Miki

Miki, skoro za organizacje takich spotkan biora sie takie, tuzy jak KIELBINSKI I LUKASIK, SAM sie dziwie ze w takim towarzystwie znalazl sie Pan RAKOWSKI, NO ALE CO SIE NIE ROBI DLA STANOWISKA.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu

Maluczko tych wielbiciel dojnej zmiany, oj maluczko…
Stowarzyszenie Przyjaciół Mławy też jest, no tak… to też sympatycy PIS…
Nie sądziłam, że Kamil do nich należy… i kilku innych osób też nie podejrzewałam… Chorągiewki na wietrze…
Oszukali Was z wiaduktem na Kościuszki, oszukali Was ze Strażą Miejską, sprawili drożyznę w śmieciach, a Wy nadal brniecie w to…
Co Wam obiecali, że zmieniliście front?

Media
Media
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

Przybyszewski był zadać pytania Panu Glinskiemu i poskarżyć się na lokalnych działaczy PiSu.
Ale Kielbi nie dał mu dojść do glosu

obserwator mławski
obserwator mławski
1 rok temu
Reply to  Media

To prawda nikt w tym tumie „nie usłyszał” pana Przybyszewskiego – organizatorzy jak widać nie przewidzieli czasu na zadawanie pytań. Zresztą po co minister miałby odpowiadać na jakieś ważne pytania , w końcu nie taki był cel wizyty.

ADVOCEM
ADVOCEM
1 rok temu

Slaby z ciebie obserwator, skoro na innym portalu widac wyraznie ze pytania zadaja, Krxysztof Bruzdziak, i Henryk Kacprzak, == to w takim razie co to za wyjątki, dla tych brzeczacych omnibusow, ktorzy sa na kazdym pisowskim spotkaniu. PANIE KAMILU !!==’jesli to prawda ze Kielbinskim ze nie chcial dopuścić Pana do glosu, ==/ to bardzo, bardzo się Panu dziwię, ze jeszcze sie Pan pcha do tego towarzystwa, czyzby Pan nie dostrzegał ze te pisowskie zDzbany, maja juzPana i Panskiego dzialania skąd indziej wiadomo dzialan i incjatyw pozytwnych. DOSYĆ !! == czyzby Pan tego nie dostrzegal !!!

obserwator mławski
obserwator mławski
1 rok temu
Reply to  ADVOCEM

Do ADVOCEM, tutaj przyznaję rację. Tak było. Tych dwóch panów zabrało głos, co jak przypuszczam, było z góry zaplanowane. Organizatorzy przygotowani, że ci panowie zadadzą swoje pytania.

ADVOCEM
ADVOCEM
1 rok temu

—- obserwator mławski—- czy mógłbyś dotrzeć do pytań jakie te „mławskie osobistości” w osobach BRUZDZIAKA I KACPRZAKA zadawały GLIŃSKIEMU, DLACZEGO PISZĄCY TEN TEKST nie przytoczył tych pytań które zadawali, panowie którzy są wszędzie gdzie tylko coś się dzieje. I jeszcze jedna uwaga– z wielkim niesmakiem patrze jak aktywiści PIS W OSOBACH KIEŁBINSKIEGO, POLA ŁUKASIKA— POTRAKTOWALI, STAROSTĘ RAKOWSKIEGO– który stoi smutny obok tego namiotu zadaszeniowego !! to zdjęcie nr 9, — i jeszcze jedno Pytanie Panie Kiełbiński czy Pani Poseł juz przeprowadziła się do Mławy?????

Anonim
Anonim
1 rok temu
Reply to  Media

Przybyszewski??? – ten pan był w gronie tych co zapraszali Dude, a więc jedyny wniosek jest taki, że ogólnie rzecz biorąc to Przybyszewski jest wyborcą PIS. Choragiewka na wietrze.

Kamil Przybyszewski
Kamil Przybyszewski
1 rok temu
Reply to  Anonim

Wspaniałe, że Pan to powiedział.
Mam nadzieję, że wytłumaczy się Pan przed odpowiednią instytucja że swioch słów-
Niebawem

Anonim
Anonim
1 rok temu

Podać link do strony na której widnieje zaproszenie Dudy do Mławy?

Kamil Przybyszewski
Kamil Przybyszewski
1 rok temu
Reply to  Anonim

Chętnie poznam to źródło.

Anonim
Anonim
1 rok temu

Niestety – już wygumkowane ostatnie nazwisko

sprtw
sprtw
1 rok temu

O widzę, że już wygumkowane nazwisko pana.

55
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x