Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Nieprzejezdne ulice. Woda w piwnicach i podwórkach [zobacz foto i film]


Burza i ulewa, która przeszła niedawno nad powiatem mławskim poczyniła znaczne szkody. Połamane drzewa, zalane ulice, piwnice budynków i podwórka. Na niektórych ulicach woda osiągnęła taki poziom, że nie można było przejechać przez rozlewisko osobowym autem. Tak było np. na ulicy Granicznej. Mławscy strażacy pompowali wodę z zalanych piwnic między innymi na ulicach Kopernika, Okólnej czy Nadrzecznej.


red.

mat. filmowy nadesłany

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
9 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Biznes
Biznes
1 rok temu

Hmmm.. chyba już czas zakupić jakąś działkę przy jednej z tych głównych ulic tej mieściny i postawić tam młyn wodny w celu zarobkowym.

Lilla
Lilla
1 rok temu

Kto na Powstańców Styczniowych zostawił ten słupek ? Ludzie nie stwarzajcie takiego zagrożenia tym bardziej, że nocami wyłączane są latarnie. Czasem przejeżdżają osoby, które nie znają Mławy ale to specyficznie trudne miasto. Czekacie ba wypadek ? Czy ktoś zajmuje się postawieniem znaku przy działkach pod lasem ROD ? Czuje się ktoś w ogóle odpowiedzialny w Mławie za takie sprawy ?

Olek
Olek
1 rok temu

Na każdym zdjęciu i filmie widzę albo Pierwszego Zastępcę, z zatroskaną miną albo Drugiego Zastępcę z wyrazem współczucia na twarzy, albo stoją razem ze skoroszytami w dłoniach, gdzie szkicują rozwiązania problemów. Na najbliższej sesji Nasi Radni z pewnością poproszą o raport z zaistniałej sytuacji. Oczywiście wyciągną wnioski i zobowiążą Burmiszcza:) do ich wykonania.

Marck
Marck
1 rok temu

Najważniejsze, ze będzie stadion. Wyremontowany stadion. Zalanym i zalewanym od kilku kadencji obecnego włodarza Mieszkańcom, proponuje udać się po jego ukończonym remoncie na trybuny i podziwiać zmagania mławskich lekkoatletów. W czasie intensywnych opadów, oczywiście na trybunę krytą. Tylko trzeba tam zająć wcześniej miejsce, bo większość będzie zajęta przez nieprzebrane zastępy pracowników UM i podległych mu jednostek, projektujących w zapale miejskie rozwiązania modernizacyjne. Można również skorzystać z placu zabaw, wybudowanego za prawie MILION zł w parku i tam na pająku przeczekać powódź.

Rdrigo
Rdrigo
1 rok temu

Super, niech zalewa, może jeszcze jeden nowy blok na terenie zalewowym? Żarłoczność na kasę deweloperów, zrozumiała. a zdrowy rozsądek władz miasta, ze na to pozwalają , gdzie ? a głupota tych co kupują te mieszkania, to inna sprawa.

Pływak
Pływak
1 rok temu

Norma remont za remontem a co deszcz mamy to samo z 3 tygodnie temu sam utopiłem auto na jednej z naszych pięknych ulic kto to projektuje i za co bierze pieniądze skoro zawsze się kończy basenem

Pin
Pin
1 rok temu
Reply to  Pływak

To wszystko wina PO. I poprzednich rządów. Za cienkie mamy rury a deszczu coraz więcej. I co ? trochę popada i jest problem. Wiedziałem że tak będzie . Zawsze to samo . PiS nie da rady wszystkiego naprawiać.

Nip
Nip
1 rok temu
Reply to  Pływak

Będzie zalewać ,jak zalewało od lat. Zawsze zalewa te same miejsca nie rozumiem zdziwienia. Ciekawe rozwiązanie jest na ul. Lelewela gdzie na końcu ulicy są pompy które wodę opadową tłoczą w górę na Kościuszki inżynieryjny cud techniki. Problem jest bardziej złożony i dotyczy to chyba wszystkich betonowych miast a najlepiej widać to w GDA co bezmyślnie betonowanie robi. Najbardziej przechlapane mają jednak w górach ale też można zastosować inną strategię spowalnia potoków. Może kiedyś będzie lepiej wystarczy aby zajęli się tym specjaliści .

Antykowal
Antykowal
1 rok temu
Reply to  Nip

Specjaliści, czyli te asy z urzędu miasta, super fachowcy? Przecież czego się dotkną to spartaczone.

9
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x