Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Gmina Chorzele. Drzewo przewróciło się na budynek i przygniotło 7 jałówek


fot. OSP Chorzele


Wczorajsza nawałnica spowodowała wiele szkód. Straż pożarna musiała interweniować między innymi we wsi Liwki (gmina Chorzele), gdzie olbrzymie drzewo przewróciło się na budynek gospodarczy, w którym znajdowało się bydło.

– Po dotarciu na miejsce i rozpoznaniu stwierdzono, że drzewo przewróciło się na część drewnianego budynku gospodarczego niszcząc go całkowicie, a przy tym przygniatając 7 sztuk bydła. Następnym etapem działań było usunięcie część drzewa przy pomocy pilarek oraz wyciągarki co umożliwiło sprawdzenie stanu zwierząt – informuje OSP Chorzele.

Po oględzinach strażacy przystąpili do usuwania drzewa oraz części zabudowy, dzięki czemu wydobyto i uratowano 6 z 7 jałówek. Niestety jedno zwierzę nie przeżyło uderzenia, przygniecione przez pień drzewa.

Na miejsce wezwano również lekarza weterynarii w celu przebadania zwierząt. W działaniach udział brały jednostki OSP z Chorzel i Duczymina.

za:infoprzasnysz.com

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x