Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Gmina Chorzele. Drzewo przewróciło się na budynek i przygniotło 7 jałówek


fot. OSP Chorzele

elektryk Mława
Reklama


Wczorajsza nawałnica spowodowała wiele szkód. Straż pożarna musiała interweniować między innymi we wsi Liwki (gmina Chorzele), gdzie olbrzymie drzewo przewróciło się na budynek gospodarczy, w którym znajdowało się bydło.

– Po dotarciu na miejsce i rozpoznaniu stwierdzono, że drzewo przewróciło się na część drewnianego budynku gospodarczego niszcząc go całkowicie, a przy tym przygniatając 7 sztuk bydła. Następnym etapem działań było usunięcie część drzewa przy pomocy pilarek oraz wyciągarki co umożliwiło sprawdzenie stanu zwierząt – informuje OSP Chorzele.

Po oględzinach strażacy przystąpili do usuwania drzewa oraz części zabudowy, dzięki czemu wydobyto i uratowano 6 z 7 jałówek. Niestety jedno zwierzę nie przeżyło uderzenia, przygniecione przez pień drzewa.

Na miejsce wezwano również lekarza weterynarii w celu przebadania zwierząt. W działaniach udział brały jednostki OSP z Chorzel i Duczymina.

za:infoprzasnysz.com

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x