Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Strzegowo. Żmija okazała się na szczęście niegroźnym zaskrońcem


fot. OSP Strzegowo – Zaskroniec


Z dość nietypową interwencją mieli do czynienia w miniony czwartek strażacy z OSP Strzegowo. Zgłoszenie, które wpłynęło do mławskiej komendy Państwowej Straży Pożarnej mówiło, że na trawniku przy plebanii w Strzegowie znajduje się prawdopodobnie żmija.

Zadysponowani w to miejsce druhowie z OSP Strzegowo w wyniku przeprowadzonego rozpoznania stwierdzili, że jest to niegroźny zaskroniec. Z uwagi na możliwość napotkania węża przez następne osoby i kolejne zgłoszenia w tej sprawie, zaskrońca przewieziono i wypuszczono poza terenem zabudowanym.

źródło: PSP Mława

red.


Zobacz także…

Co to za gad? Bliskie spotkanie nad Zalewem Ruda

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Gad
Gad
2 lata temu

Zaskrońce lubią Strzegowo. Pamiętam historię opisywaną w mediach, jakieś dwa lata temu, również o zaskrońcu, który zakradł się do strzegowskiego sklepu 🙂 Nawiązując do tego, co poprzednik napisał w komentarzu, warto zapamiętać, że zaskroniec ma na głowie „za skronią” te dwie charakterystyczne żółte plamy, na zdjęciu strażaków z OSP bardzo dobrze je widać.

Oczy kobry
Oczy kobry
2 lata temu

Żmija zygzakowata ma oczy kobry i charakterystyczny zygzak po całej długości. Zaś zaskroniec charakterystyczne 2 żółte plamy na czerepie.

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x