Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Psy mazowieckiej policji aktorami w serialu dokumentalnym


KRUP, MINOS, NAWOJA oraz JOWINA to policyjne psy patrolowo-tropiące oraz do wyszukiwania zapachów narkotyków, które razem ze swoimi policyjnymi przewodnikami są bohaterami cyklu programów pn. „Najlepszy pies w Policji”.


Biuro Komunikacji Społecznej Komendy Głównej Policji we współpracy z Telewizją Crime+Investigation Polsat oraz History Polska realizuje cykl działań mających na celu promocję zawodu policjanta.

Koordynator obszaru kynologii policyjnej Wydziału Prewencji KWP zs. w Radomiu mł. asp. Edyta Sułkowska razem z przewodnikami policyjnych psów z Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach oraz Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie uczestniczyli w realizacji nagrań kilku odcinków programu. Pokazana została praca przewodników, którą wykonują, a także emocje towarzyszące w codziennej pracy. Plan zdjęciowy był trudny i momentami wyczerpujący dla psów, ale, jak podkreślali realizatorzy, spisały się dzielnie. Zdarzały się powtórki i przymusowe odpoczynki dla czworonogów, ponieważ cała ekipa miała na względzie głównie ich dobro.

Aktorami pierwszoplanowymi byli przewodnicy z psami patrolowo-tropiącymi oraz do wyszukiwania zapachów narkotyków. Z KMP w Siedlcach – sierż. sztab. Grzegorz Kozłowski, mł. asp. Mariusz Misiak, sierż. sztab. Paweł Majczyna, natomiast z KPP w Ciechanowie – mł. asp. Piotr Bonisławski oraz kandydat na przewodnika sierż. Grzegorz Kowalewski, a także psy służbowe o nazwach: KRUP, MINOS, NAWOJA oraz JOWINA.

Emisja pierwszego odcinka zaplanowana została na 23 czerwca o godz. 22 na kanale HISTORY Polska.

źródło i fot. KWP Radom

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Darek
Darek
1 rok temu

Pani Edyta to ma fuchę w policji, pozazdrościć
Czy nazwisko sułkowska to od Sułkowic, gdzie znajduje się szkoła tresury psów policyjnych

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x