Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Zaatakowała nożami mężczyznę, a następnie policjantów. Zginęła od strzału


Prokuratura i policja wyjaśniają szczegółowo okoliczności interwencji podjętej wobec agresywnej kobiety, która zaatakowała nożami mężczyznę, a następnie policjantów.


Ze wstępnych ustaleń wynika, że w związku ze zgłoszeniem, dotyczącym awantury z użyciem niebezpiecznego narzędzia (noża) około godz. 21. do jednego z mieszkań w Żyrardowie udał się umundurowany patrol interwencyjny. Po wejściu do mieszkania potwierdzono, że na podłodze leży zakrwawiony mężczyzna. Policjanci zaczęli udzielać mu pomocy, gdy usłyszeli krzyki dochodzące z podwórka. Po wybiegnięciu na zewnątrz zobaczyli kobietę, która była agresywna, jak wynika ze wstępnych ustaleń, zachowywała się zupełnie irracjonalnie, posiadała w rękach dwa noże, którymi prawdopodobnie chwilę wcześniej atakowała mężczyznę.

Kobieta nie reagowała na żadne polecenia, wobec czego użyto gazu łzawiącego, pomimo to nadal – jak wstępnie ustalono – atakowała funkcjonariuszy, którzy ocenili tę sytuację, jako bezpośrednie zagrożenie życia, wobec czego oddano strzał ostrzegawczy. Niestety kobieta nadal zachowywała się irracjonalnie i agresywnie, wobec czego w celu odparcia bezpośredniego zamachu na życie funkcjonariuszy został oddany strzał w jej kierunku. Rannej kobiecie policjanci natychmiast udzielili pomocy, którą kontynuowali wezwani na miejsce ratownicy medyczni. Niestety, mimo natychmiast udzielanej pomocy, kobieta zmarła w szpitalu. Raniony w mieszkaniu przez kobietę mężczyzna został przewieziony do szpitala.

Na miejscu czynności wykonuje osobiście, niezależny Prokurator. Celem zbadania wszystkich okoliczności zdarzenia skierowani zostali również oficerowie wydziału kontroli KWP zs. w Radomiu oraz Biura Kontroli KGP.

– Zastrzegamy, że są to wstępne ustalenia i prosimy o powstrzymanie się od spekulacji do czasu całkowitego wyjaśnienia okoliczności zdarzenia przez Prokuratora. Wszystkim nam zależy na szczegółowym, rzetelnym i obiektywnym wyjaśnieniu wszystkich okoliczności tej interwencji – podaje Mazowiecka Policja.

 

źródło: Mazowiecka Policja

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
7 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Hhh
Hhh
4 lata temu

W której części Mławy jest Żyrardów?

Incognito
Incognito
4 lata temu
Reply to  Hhh

Hhh, widocznie jak nie ma tematów do opisania z własnego podwórka, to zapożyczają sprawy z innych miast.

Anonimowo
Anonimowo
4 lata temu
Reply to  Hhh

Wyraźnie pisze, że artykuł jest w dziale „U SĄSIADÓW” – jakieś problemy z czytaniem?
Może należałoby się cofnąć do pierwszych klas szkoły podstawowej?

Marcin
Marcin
4 lata temu
Reply to  Anonimowo

U sąsiadów? Sądzę, że sąsiednie miejscowości to nie Żyrardów. Równie dobrze mógł tu trafić artykuł z Krakowa i napisane u sąsiadów. Ale no zapomniałem, mieszkamy przecież pod Warszawą ☺️☺️☺️☺️☺️

Tom
Tom
4 lata temu
Reply to  Marcin

Hehe… „u sąsiadów” różnie to można zinterpretować, niekoniecznie dosłownie – „sąsiadami” są też np. Niemcy albo Ukraina… O Mławie się mówi, że przedmieścia Warszawy, hehe…

Kuba
Kuba
4 lata temu
Reply to  Tom

O Mławie, w Warszawie, to się mówi po prostu – prowincja

ADVOCEM
ADVOCEM
4 lata temu
Reply to  Anonimowo

Anonimowo—- nie zwracaj ludziom uwagi !- skoro sam masz problemy z interpretacją tego artykułu, to po pierwsze : bo w opisie nie ma mowy nawet słowem że jest to U SĄSIADÓW, TA INFORMACJA JEST JEDYNIE W STOPCE U GÓRY, A co do tego ŻE MŁAWA SĄSIADUJE Z ŻYRARDOWEM, to trzeba powiedzieć że jesteś bardzo słaby z topografii

7
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x